Flatulex

nikolapfc

Početnik
Poruka
3
Treba mi POMOC!!!!

Pre par dana sam dobio Flatulex lek iz Svajcarske za bebe protiv grcica. Cuo sam za ovaj lek da ga svi hvale. Medjutim uputstvo za lek je na Nemackom i na Francuskom a ja nijedan od ti jezika ne znam :rumenko::rumenko:

Da li je neko cuo za ovaj lek i kako se koristi???

Koliko se puta dnevno daje bebi i u kojoj kolicini??

Bio bih vam zahvalan ako bi mi sto pre odgovorili..

Pozdrav
 
Како користити Flatulex:
Користите Flatulex по препоруцу свог лекара. Проверите налепницу на леку за тачно дозирање упутства.
• Flatulex узети колико је потребно после оброка и пред спавање, осим ако није другачије одредио лекар.
• Лек може да омета апсорпцију многих других лекова. Разговарајте са својим доктором о узимању Flatulex-а пре или после узимања било којих других лекова.
• Ако пропустите дозе лека и ви га користите редовно, узмите га у најкраћем могућем року. Ако је скоро време за следећу дозу, прескочите заборављену дозу и вратите се на свој редовни распоред дозирања. Не узимајте 2 дозе одједном.
Питајте лекара сва питања која можда имате о томе како да користите Flatulex.
Важне информације о безбедности:
• Не препоручује се прекорачење дозе без провере са својим лекаром.
• Ако се ваше стање потраје, обратите се свом лекару.
• Дрвени угаљ може да доведе до тога да столица поцрни.
• Трудноћа и дојење: Ако сте у другом стању, а узимате Flatulex, разговарајте са својим лекаром о користима и ризицима употребе у току трудноће. Није познато да ли се Flatulex излучује у мајчино млеко. Ако дојите док узимате Flatulex, проверите код свог лекара или апотекара о опасности по бебу.
Нежељени ефекти Flatulex:
Сви лекови могу да изазову нежељене ефекте, али многи људи немају, или имају мање, нежељене ефекте. Проверите са својим лекаром уколико се било који од ових споредних дејстава наставе или постану досадни:
Опстипација, пролив, привремено затамњење столице, повраћање.
Затражите медицинску негу одмах, ако било који од ових ОЗБИЉНИХ нежељених дејства јави:
Тешке алергијске реакције (осип, копривњача, свраб, отежано дисање, стезање у грудима, отицање уста, лице, усне, или језик).
Ово није комплетан списак свих нежељених ефеката који се могу појавити. Ако имате питања у вези споредних ефеката, обратите се Вашем лекару. Назовите свог лекара за савет у вези споредних ефеката.
 
НАРАВОУЧЕНИЈЕ:

1. Не користите лекове који нису регистровани у нашој земљи, осим оних који су посебно наведени у Листи нерегистрованих лекова који су неопходни за лечење и који се набављају по посебном режиму на предлог одређених лекара из референтних здравствених установа.

2. Нарочито не оне које вам препоручи пријатељ, комшија или рођак из иностранства.

3. Нарочито не они лекови за бебе и децу.

4. Лек који се чува у непознатим условима, неадекватним условима и ко зна како транспортује, под великим је знаком питања.
 

Back
Top