Peti prst kod steneta???

Da ali svi sa kojima sam razgovarao mi kazu da mu taj prst smeta i da ce ga stalno povredjivati kad poraste,evo na primer drug je imao rotawajlera sa istim problemom,njemu je se povredjivao i na kraju je dobio tumor na tom mestu i morao je da ga uspava,nije bilo pomoci!!!A ti ljudi od kojih sam trazio savete su sve ljudi sa visegodisnjim iskustvom!!!
Mene samo zanima da li se radi pod totalnom ili lokalnom anestezijom?Neki veterinari mi kazu totalna a neki lokalna,pa kome da verujem???
 
Pa zavisi od veta do veta, koji ima koliko poverenja u samog sebe oko doziranja anestezije/poznavanja anatomije i hirurgije. Po meni (kao veterinarskom tehničaru koja sam o tome samo čitala na hirurgiji u srednjoj, da bih jednog dana mogla da asistiram vetu) s obzirom da se odstranjuje i grana prsta, što će reći, rez ide visoko uz nogu ako se radi kako treba, zahvat je suviše komplikovan za lokalnu. Ali najveća nebuloza koju sam ikad videla su francuski boseroni, dva u dve susedne ulice, kojima je vet, verovatno onaj iz komšiluka, odsekao i peti prst, i šesti koji je rasna odlika. :lol: Inače, moj pas je imao na obe zadnje noge peti prst i jedino što sam morala povremeno da mu kratim nokte, da ne bi urasli, drugih problema nije bilo s tim, uginuo je sa skoro 15 godina od posledica moždanog udara.
 
Štenetu ne preporučujem opštu narkozu,razlozi su relativno mala tel. masa pa je doziranje ovih medikamenata otežano. u obzir dolazi lokalna anestezija a u praksi se vrlo često radi samo sa površinskom ili čak bez ikakve anestezije što opet zavisi od veličine same životinje.
dr vet med Despotović Dušan
 
S obzirom da je u pitanju cane corso, što će reći, jako veliki pas, čak i sa samo 4 meseca, u uzrastu u kom im se obično i kupiraju uši, neka moja (tj. muževa, ja sam samo asistirala) iskustva sa, recimo, stafordima, su bila povoljna, pas od 4,5 meseca se probudio i odšetao kroz dvorište dok smo ga dovezli sa kraja na kraj rada, od ambulante do vlasnika.
 

Back
Top