Teretana za pocetnike :)

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Bavim se tri godine plesom,trenirala sam pre i neki sport ali je bilo kratkotrajno. Sho se plesa tiche imala sam treninge sest puta nedeljno ali zbog nemogucnosti placanja,shto za kostime,shto za takmicenja i druge stvari,sad treniram samo jedno. 164 sam, vitka,i zelim da se ugojim,nekako preko teretane i da povecam...masu. nadam se da sam se dobro izrazila :D
naime ja sam onako,imam vretenaste,tanke misice,i u misicima sam ja,zbog plesa,ali ja zelim nekako to krupnije da izgleda,da ne budem bash tako vitka. posebno zelim da dobijam na butinama i listovima,jer,nikad se ne gojim tamo,zapravo ne gojim se,a volela bih.
i planiram vec od marta ili aprila da uporedo sa plesom krenem i u teretanu..pa me zanima koje vezbe treba da radim,ili na shta da se skoncentrishem najvishe?

nikad nisam bila u teretani pa se bojim da se ne izblamiram :lol: oko tih sprava i slicnih stvari,ne znam ni da li ce tamo imati ko da me uputi,da ne radim sve sama..

tako da,shta vi savetujete? koje vezbe,koji nachin treninga,ili je to samo u pitanju genetika i necu moci mnogo da promenim?
 
ali pazi da ne dobijes salo...msm kazes masu,nemoj salo nego radi na misicnoj masi...
znaci jedi puno ugljenih hidrata,puno mleka i mlecnoh projzvoda,puno krompira,puno belog mesa...
to je sto se tice misicne mase...
a koje si god...(da ti kazem na osnovu toga kakve otprilike vezbe da radis , i dali da uopste ides u teretanu ili mozda samo kardio terning i na podu neke vezbe)
 
90to :)

i jedem ja sve te stvari,ali nekako,ne mogu da se ugojim,pogotovo u butinama i listovima. Jacha sam u gornjem nego u donjem delu. Ne bih da radim na oblikovanju nicheg,jer mi se svidja oblik mog tela,to sam plesom stekla samo bih da sve to nekako povecam,da budu malo krupniji misici,malo vishe..nabildovanije.trenirala sam i ples gde je poenta bila donji deo i nije se poboljsalo nishta,jedino shto sam dobila dole na misicima,da su vretenasti,a ja to ne volim,ja vishe volim onaj butine-kao-crnkinja tip. Nije cak ni to poenta vec jednostavno,da budem tako vitka vec da delujem jache.
ne bih da idem protiv svoje genetike,rekli su mi ako je neko tako gradjen,da ne mozes ti odjednom dobiti neki izgled za koji nisi predodredjen { iako je meni to besmisleno,pa treniranje zato postoji da se sve menja. }
 
Ako izaberes neku ozbiljniju teretanu,sigurno ce postojati lik ( trener ) koji ce ti objasniti sta treba da radis. U tvom slucaju osnovne vezbe + akcenat na noge ( sutiranje,cucnjevi i sl ). I zapamti da je ishrana pola ( ako ne i vise ) posla. Nemoj previse da brines oko toga da li ces se izblamirati,niko se nije rodio naucen.To zna i da bude simpaticno,razbije monotoniju u teretani,posebno kada je zensko u pitanju :)
 
ako zelis dobre butine i listove radi cucnjeve sto vise mozes...kada se malo uvezbas probaj da radis sa nekim tegovima u rukama.
s obzirom da si zensko i da si pocetnik radi prvo sa fitnes tegovima od po 1kg tj. 1kg u jednoj ruci i 1kg u drugoj ruci...
VAZNO pazi da ti ledja budu potpuno prava
ono sto je jako vazno je to da svaki put zabelezis koliko si cucnjeva uradila...svaki sledeci put probaj 2-3 vise.ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.
 
Raisa:

Mlada si i metabolizam ti jos uvek jako dobro radi,narocito jer si i do sada bila aktivna.Pusti masu,sta ce ti to?Lepo vozi bicikl,trci i sve ce doci na svoje mesto.To su dva tipicna sporta gde se noge razvijaju,a + je sto je to odlicno za kondiciju i generalno je to jako zdravo za sam organizam.
 

Back
Top