Potrebna pomoc oko goluba!!!

papipipipopi

Početnik
Poruka
27
Juce sam nasla prelepog goluba kome je slomljeno krilo, mislim da je skroz zdrav (bistre su mu oci, cist, lep kljun, lepe zdrave nogice podgojen...). Interesuje me da li moze krilo samo da mu zaraste ili mora da se bandazira? To je prelep golub, neke posebne vrste. Duplo je veci od ovih nasih, sive boje, snaznog tela. Ima prosaranu kao ogrlicu bele boje oko vrata ali nije onako lepa crta vec malo onako kao zabrljano. Molim Vas ako neko moze nekako da mi pomogne moze mi se obratiti na moj email: papipipipopi@yahoo.com
Hvala
 
Golub kojeg si nasla se jos zove "Divlji Golub". Nije tako cest kao ovi obicni golubovi al ih ima tu i tamo... jako lepa ptica.

Ako je stvarno prelom u pitanju moralo bi to mesto da se fiksira da bi pravilno sraslo. Prvo probaj tacno pipanjem da odredis gde je taj prelom. Spremi hanzaplast (da nije mnogo jak lepak, ako jeste malo ga prstima utapkaj da slabije lepi - to je da bi ga kasnije lakse skinula). Onda uzmes nesto slicno slamcici, moze i deo pera neke vece ptice... prepolovis to na pola po duzini da napravis kao udlagu.. i naravno iseces par santimetara, zavisno od toga gde je prelom, da ne bude previse dugacko i da smeta ptici. Onda tu slamcicu prislonis na slomljeno mesto i obmotas hanzaplastom cvrsto. To treba da mu stoji tako 10-14 dana i onda mozes da mu skines. I to ti je to ;)
 

Back
Top