Pomoc oko usvojene mace!!!

mama23

Obećava
Poruka
70
Pozdrav svima potrebna mi je pomoc,
Pre par mesec iznenada se pojavio odrasli macak koji je najverovatnije izbacen iz kuce
i osvojio me je svojom lepotom i umiljatoscu.Ocistila sam ga od parazita, krpelja i buva. Posto zivimo u prizemlju imamo pogodnu terasu tako da on izlazi i ulazi kad hoce. U poslednje vreme nikada nije nocu kuci a danju spava. Iza brkova na obrazima mu se vec treci put desava da mu obrazi oteknu i da posle par dana se to otvori i curi gnoj. Ja to ocistim hidrogenom i pospem zutim prahom (antibiotik) za rane i to za par dana prodje.Medjuti sada ga je izgleda ujelo i neko kuce otprilike bas na tom mestu malo mozda nize i sada je to velika rana. Napomonjem da je to malo divlji macak i da ga ne mogu tek tako uhvatiti da bi ga odnela kod veterinara zato vas molim za pomoc da mi kazete sta da mu dam od antibiotika u tabletama da bi mu se sve to smirilo jer je rana veca i ne dozvoljava mi da mu diram puno.Macak je veliki i ima oko 6 kilograma merili smo ga i sav je misicav i jak. Ja vas molim da mi pomognete jer je ovo macak koji je osvojio moje srce i on je izabrao mene da zivi sa nama.
Unapred Vam se zahvaljujemo i ja i moj Zuca !!!
 
prvo što treba da uradiš je da ga vakcinišeš! to je užasno bitno, zatim bi ti preporučila kastriranje, jer ćeš na taj način sprečiti mnoge bolesti ali i doprineti tome da manje skita, samim tim će mu život biti sigurniji
za sve promene na njemu bi trebalo da zoveš vetrinara, jer je velika greška lečiti mačku kao čoveka, neke stvari su potpuno različite kod ljudi i mačaka, nikako mu ne bih davala antibiotik niti bilo koji drugi lek na svoju ruku
analgetici mogu vrlo lako dovesti do predoziranja, a antibiotici nisu isti uvek i za sve, kao ni količina
postoje lekovi koji su namenjei macama i njih bi trebalo da mu daje vetrinara, ili da ti on kaže da mu daješ
 
Hvala Tara na savetima ali nisi me dobro razumela ja sam njega vec lecila
ali samo povrsinski sada je to malo ozbiljnije s" tim sto je on macak koji je dugo ziveo napolju (bar tako kazu ljudi koji ga prepoznaju u kraju ) i mislim da bi se malo teze mogao odvesti kod veterinara, jer smo mu mi dali utociste (sigurnost ) gde moze da spava i gde ima siguran obrok.On je po celu noc nekada i dan napolju i skita i kad bismo ga kastrirali to bi bilo strasno to vise ne bi bio isti macak. Ali dok se malo vise ne sprijateljimo potreban mi je savet veterinara ako ga ima ovde na ovom forumu sta da dajem macku za infekciju potkoznog tkiva na obrazima (sem sto mu to cistim i posipam Dermatolom) jer mislim da mu to nije dovoljno vec da bi trebalo i nesto oralno .
 
Trebalo bi malo da ga pustaš u kuću da se pripitomi i navikne na tebe, nije dobro to što luta noću. Ja sam puno puta davao oralno antibiotike, problem je u doziranju praktično treba mu dati 10 deo kapsule. Ja sam davao npr. Dovicin.
Mislim da bi pre trebalo dezinfikovati ranu nego davati antibiotik koji je više za upale i sl.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hvala ti na odgovoru ali izgleda ja ne znam kako da objasnim u cemu je problem,
on dolazi u kucu tu i spava ali samo kada on hoce isto je i da se mazi ali ponavljam samo kada on hoce, dodje mi u krilo ali je tesko da ga samo uzmes u narucje hoce
da se okrene i ogrebe kao da je u panici. Sve to sam osetila na svojoj kozi. Pogledaj slike na foto albumu pod imenom Zuca ili Cicko i sve ce ti biti jasno !
 
On se siba sa drugim macorima...stalno ce ti dolaziti kuci takav,ako ga ne kastriras

ali posto je to macak koji je dosao sa ulice,glupo je da ga nateras da bude u kuci

ali ako ga kastriras,sam ce da se primiri
ostace isti,jedino sto nece skitati toliko,nece se sibati sa macorima i nece imati problem sa tim gnojavim ranama

a za lecenje rana ti savetujem da zoves veterinara koji ce doci i dati potrebnu terapiju
 
Da, znam dasu sa albuma. Sedalin pasta po ugovorenoj kastraciji i vi, ukućani koji se pojavljujete kao spasioci dok se kod čika-veta bude budio iz narkoze i sve će za nedelju dana biti u redu. ;) Svakako u međuvremenu treba poraditi na tome da stekne što više poverenja u sve vas pa će mu lakše pasti to što je zatvoren. Inače, sad je mačorima sezona borbi za prevlast, i mužev mačak, ovaj sa mog avatara se redovno vraća iskasapljen ali mimi's dad ni za živu glavu neće ni da razgovara o kastraciji, većina muškaraca koje poznajem su po tom pitanju pomalo zadrti. :mrgreen:
 
E draga moja, bas tako.
Evo sad je bio pored mene i procitao tvoju poruku
i komentar je bio "da bas tako ne ni slucajno da se kastrira"
Zao mi je Zuce ali pokusacu da ga cuvam sto vise mogu.
Malo pre se decko umio i okupao malo je ruckao i otisao u zivot.
Onda me razumes o cemu ti pisem, ali PUNO hvala na svakoj reci.
Poozzz
 

Back
Top