Pomoć oko kupovine grafičke

ppeecca

Zainteresovan član
Poruka
128
Imam stari računar i želeo bih da ga malo sredim. Često su mi se javljali problemi oko grafičke pa sam odlučio da kupim drugu. Treba mi pomoć jer ne znam koju grafičku da kupim za ovu konfiguraciju:
MB S754 ASROCK K8 UPGRADE-NF3
AMD SEMPRON 2800+ S754 64-bit
MEMORIJA DDR 512 MB PQI 400 MHz
HDD ATA 80 GB MAXTOR 7200 rpm
MONITOR 17“ SAMSUNG 793DF
A grafička je:
VGA 128 MB ATI RADEON 9250 TV-OUT
Koju grafičku da kupim u zamenu za ovu? I koliko ona košta?
 
Imam stari računar i želeo bih da ga malo sredim. Često su mi se javljali problemi oko grafičke pa sam odlučio da kupim drugu. Treba mi pomoć jer ne znam koju grafičku da kupim za ovu konfiguraciju:
MB S754 ASROCK K8 UPGRADE-NF3
AMD SEMPRON 2800+ S754 64-bit
MEMORIJA DDR 512 MB PQI 400 MHz
HDD ATA 80 GB MAXTOR 7200 rpm
MONITOR 17“ SAMSUNG 793DF
A grafička je:
VGA 128 MB ATI RADEON 9250 TV-OUT
Koju grafičku da kupim u zamenu za ovu? I koliko ona košta?
Ovo što imaš prodaš bez monitora (ako neko oće da ga kupi uopšte), možda dobiješ do 50-ak evra ali ne verujem , dodaš još 150 i kupiš u najbližem maxiju ili delti najgore složeno kućište sa najjeftinijom integrisanom grafikom i dobićeš najverovatnije jedno 20 puta jači kompjuter od tvoga sadašnjega.
Ne isplati se zaebavati se sa grafičkom za tu kantu samo bi bacio novce kroz prozor , mnogo ti je bolje da sve nekome utopiš ili pokloniš i uzmeš sve novo.
Za 150 evra da uđeš u radnju uzmeš matičnu ploču sa integrisanom grafikom primera ati 3xxx (dx 10) serije oko 50 evra i odgovarajući procesor neki AMD 64 bitni full dvojezgrani od 50 evra i za 40 evra uzmeš 2gb rama i veruj mi imaćeš sve što može da se izvuče iz kompa i više nego da imaš najjaču AGP karticu u tvome starome računaru.
 
Na istu tu konfiguraciju stavio sam gainward 9500 gt 512MB DDR 2 128 bitnu i radi mnogo bolje platio sam je 4200 dinara. Ja jos imam 768 MB rama i amd na 3000+ na 1,8 GHz gura nekako. Razmisli da li ces skoro uzimati nov za nekih 15000 din a graficku i ako kupis slicnu mozes prebaciti u novo kuciste. Ne znam koji ti je konektor za tu procu ako je agp onda moras takve da gledas ali nista jace ti ne treba od ove gore i ona ti je jaka ni nju mislim procesor ne moze da isprati.
 
Nemoj kupovati graficku.... da je pci pa i nekako, ali te agp ti nista specijalno nece doneti a platices je dosta. Ta koju imas mozda vredi... 6 - 8e.
Za graficku ako odvojis 40-50e na trecini puta si do novog racunara koji je neuporedivo bolji od ovog koji imas.
 

Back
Top