Kako naučiti grčki jezik?

Hold It Against Me

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.191
E ovako, mene zanima da li neko moze da mi pomogne tj. da me posavetuje kako da naucim grcki sam?... z:mrgreen:
Znam da ovo zvuci nemoguce ali ja vec imam neku osnovu.Naime, meni je problem komunikacija.Znam da prevedem neke tekstove koji su doduse kratki z:lol: ali uz pomoc recnika..
Znam da je ovo vreme gde je nemoguce bilo sta raditi bez engleskog ali meni treba grcki zbog zivota tamo.. i zbog toga zelim da poboljsam svoj govor...Pomagajte...U gradu sam pretrazio sve knjizare i nisam nasao nista...
 
Tesko da mozes bilo koji jezik da naucis sam, prvenstveno zbog gramatike. Ipak kazes da imas neku osnovu. Mozda da malo vise gledas u recnik, ucis reci, pogledas neka pravila. Drugacije ne mozes da naucis sam. Sto se tice komunikacije sam neces moci nikako. Dakle potreban ti je neko ko zna grcki. Da li si razmisljao o nekom kursu? To bi moglo da ti pomogne.
 
Tesko da mozes bilo koji jezik da naucis sam, prvenstveno zbog gramatike. Ipak kazes da imas neku osnovu. Mozda da malo vise gledas u recnik, ucis reci, pogledas neka pravila. Drugacije ne mozes da naucis sam. Sto se tice komunikacije sam neces moci nikako. Dakle potreban ti je neko ko zna grcki. Da li si razmisljao o nekom kursu? To bi moglo da ti pomogne.

Hvala na odgovoru.. definitivno cu morati da idem na kurs jer nista ne kontam!!..Nista mi drugo ne preostaje ali iskrsao mi put za atinu sledece nedelje tako da cu pokusati nesto da naucim iz recnika na brzaka bar neke osnovne stvari..
 
E ovako, mene zanima da li neko moze da mi pomogne tj. da me posavetuje kako da naucim grcki sam?... z:mrgreen:
Znam da ovo zvuci nemoguce ali ja vec imam neku osnovu.Naime, meni je problem komunikacija.Znam da prevedem neke tekstove koji su doduse kratki z:lol: ali uz pomoc recnika..
Znam da je ovo vreme gde je nemoguce bilo sta raditi bez engleskog ali meni treba grcki zbog zivota tamo.. i zbog toga zelim da poboljsam svoj govor...Pomagajte...U gradu sam pretrazio sve knjizare i nisam nasao nista...

I ja imam isti problem,s tim sto vreovatno već znaš grčki bolje od mene..Da li si se snašao u međuvrmenu?
 
Tesko da mozes bilo koji jezik da naucis sam, prvenstveno zbog gramatike. Ipak kazes da imas neku osnovu. Mozda da malo vise gledas u recnik, ucis reci, pogledas neka pravila. Drugacije ne mozes da naucis sam. Sto se tice komunikacije sam neces moci nikako. Dakle potreban ti je neko ko zna grcki. Da li si razmisljao o nekom kursu? To bi moglo da ti pomogne.

budalo!
Gramatiku ne znas a pricas...
Sta te sprecava da naucis strani jezik, a, da!
Gramatika!!! hahahaha!
Samo napred onda idi trosi pare na razno razne kurseve!
Ih, gramatka kaze... Uf!!! Kako me iznervira!!
 
pa sta da ja radim bas me briga sto nije tu, ali ovo moras procitati pa makar i ti da nisi tu... kao, ali ajde dobro...
Mozes uciti bez gramatika bilo sta, zato opusteno i ne nerviraj me sa gramatikom, koje budale su uvele na kurseve strabih jezika gramatiku, jbt da ucim vremena, samo otezavaju, kako ucis jezik gramatika ti se automatski poklapa, samo da vidim nekog da mi kaze na nekom kursu o gramatici jos ubicu ga
 
Odeš u Solun i kad vidiš da se vrti ono meso ispred nekog lokala kažeš onom s belom keceljom:
-Molim vas jedan giros...
-Stiže giros jugo...
A u Atini kad tamo stigneš,moraš obrnuti red reči:
-Giros ,molim vas...
-Ok mister...
I smatraj da si kurs za početnike položio...
 

Back
Top