Cudne navike vashe dece

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Ima modni ukusi vashe dece,pa nek ovo bude jedna tema o njihovim cudnim navikama,nebitno da li porasli vec pa se vracate u memory lane { moze i da se ne vratite,najnovije cega se setite } ili sad kad su josh mali.


npr,moj brat,kad je bio mali,bio je opsednut kremama i parfemimaz:mrgreen:
kad je plakao,obicno bi ga nagovorili da prestane cim bi mu rekli da ce dobiti kremice,na shta je on rashirio ochi i rekoa '' kemice? '' z:mrgreen: z:kiss:
ili npr tata ga voda u kolica on se sve onako okrece za nekim visokim plavim devojkama,shto ih je zvao '' nafarbane devojke '' i delio im kokice :lol: pa su se one odmah raskreveljile kakav je gentlemen.. ljubim ga :)
 
Мој старији син је од свих играчака највише волео ,,тиф - таф''. То је био шрафцигер, открио га је са 10 месеци, и одмах га тако назвао!
А о навици да морамо да му терамо муве свкае вечери пред спавање, писала сам већ...
Мува није било, али смо морали да их отерамо. И крокодила повремено. z:lol: Није се бојао ничег, али је често виђао оно чега нема.
 
Банда, то ми личи на оно кад дете има умишљеног пријатеља.:) (мислим на муве и крокодиле)
То многа деца имају.

Имао је, писала сам већ негде, али ме не мрзи да пишем поново.
Имао је једног Тутапанка z:shock: дуго, од прве до четврте године. И тај га је неваљалац стално наговарао на неке блесаве ствари! z:lol:
И онда нам је једном саопштио да је Тутапанко отишао, јер је постао добар.

А за муве се смејемо и дан данас, и за крокодиле. Каже:,,Тата, носи кокододио, испод вевета је!'' (Имао нешто више од године)
Мој муж ухвати крокодила који не постоји, а син каже:,,Тата! Већи је!''
Онда тата јаче рашири руке, и тешком муком носи великог кокододио из собе..

Млађи син никад није имао измишљене другаре, ни муве, ни крокодиле... Он је увек био сасвим другачији типус...
 
Poslednja izmena:
Хвала, Софија. z:)

Не знам да ли је чудна навика, али старији син никад није волео да се вози у колицима, и никад није хтео да спава, три године, ишли смо као зобији по кући, и никад није користио цуцлу варалицу...
Зато је мали волео да се воза док није проходао (додуше, обојица су проходали са 9 месеци, без ,,водања'', сами од себе), волео је да спава, знао је да крене у другу собу и заспи на поду негде успут... z:)
 
Ал' би ти моја сестра завидела на том спавању.:)
Наш мрџа уопште неће да спава....кад га сестра увече спрема за кревет, ма на лустер би се попео само да не иде у кревет.
Почне да измишља којешта, као показује нешто на плафону, па се сети како је мајстор тог дана лупао на кући до наше, па тражи још го-го-а (то му је какао), па онда не ваља го-го, него би ипак гон (сок), па мора да отпева песму са тв-а....

Успављује се искључиво у колицима, чак и ноћу кад се буди хоће у колица...z:D

Сестра буквално не спава од кад се породила (већ 18 месеци). Не знам коју литературу није све купила и прочитала на тему спавања, али јок!, на њега ништа не делује.
 
Ал' би ти моја сестра завидела на том спавању.:)
Наш мрџа уопште неће да спава....кад га сестра увече спрема за кревет, ма на лустер би се попео само да не иде у кревет.
Почне да измишља којешта, као показује нешто на плафону, па се сети како је мајстор тог дана лупао на кући до наше, па тражи још го-го-а (то му је какао), па онда не ваља го-го, него би ипак гон (сок), па мора да отпева песму са тв-а....

Успављује се искључиво у колицима, чак и ноћу кад се буди хоће у колица...z:D

Сестра буквално не спава од кад се породила (већ 18 месеци). Не знам коју литературу није све купила и прочитала на тему спавања, али јок!, на њега ништа не делује.

Е, мој старији син није хтео нигде да спава! Рекох, три пуне године!z:mrgreen:
Ништа ми није вредело што млађи спава, кад смо били будни због овог... z:cry:
Лакше је било да се организујемо кад су били будни обојица.

А за ово што сам болдовала...не могу је утешити, ми смо свашта покушавали...никако није вредело! Некад му се десило да заспи на сат времена, али - некад.
 
Е, мој старији син није хтео нигде да спава! Рекох, три пуне године!z:mrgreen:
Ништа ми није вредело што млађи спава, кад смо били будни због овог... z:cry:
Лакше је било да се организујемо кад су били будни обојица.

А за ово што сам болдовала...не могу је утешити, ми смо свашта покушавали...никако није вредело! Некад му се десило да заспи на сат времена, али - некад.

Kad smo kod spavanja.

Kad sam bio klinac i kad negde otputujemo i kad stignemo prvo sto pitam jeste A GDE CU JA DA SPAVAM....i prvo to mora da se regulise,da mi pokazu gde cu da pajkim e onda sam miran ja a i ostali oko mene z:)
 
Е, мој старији син није хтео нигде да спава! Рекох, три пуне године!z:mrgreen:
Ништа ми није вредело што млађи спава, кад смо били будни због овог... z:cry:
Лакше је било да се организујемо кад су били будни обојица.

А за ово што сам болдовала...не могу је утешити, ми смо свашта покушавали...никако није вредело! Некад му се десило да заспи на сат времена, али - некад.
Ма она се већ помирила с тим.
Последњих 6 месеци као да се навикла. Али до године је била џангризало џангризала.z:D
 
Mene je zacudilo sto je Mindjusica od skora ponovo pocela da spava sa jednom igrackom (10 godina) iako je davno bilo kad je prestala, npr. oko 5-te godine. Ne znam sta je razlog, ali uvece sad uzme svog roze-belog psa i pokrije ga pored sebe i tako spava, iako zna da je velika i da je to za klince, opet je pocela to da radi. Meni je to simpaticno i ne diram je, uskoro ce u pubertet, neka je jos malo da uziva u tom bebecem ponasanju
 
Hmm... Lora je donedavno imala izmisljenu drugaricu Taru... Pricala je sa njom, igrala se, smejala... Ta faza je sada prosla.
Dok je bila manja, jela je zivo testo, zivo mleveno meso i slicne stvari... z:hm:
Obozava miris kreme za cipele (doduse, tu je sva na mene z:mrgreen:).
Nema sanse da zaspi bez svog mede...
 
Двe ствари које је моја млађа ћерка највишe волела су ''меко'' и ''кина'' (млеко и књига). Како отвори очи прво промрмља својим необично дубоким гласом за једно бепче:'''Мекоо, кинаа'', онда јој донесемо флашицу и неку књигу, и онда је мирна. Увече пред спавање опет тражи да спава са књигом... Друга деца спавала са играчкама, мецама и куцама, а моје дете са књигом...z:D
И није било битно која је књига у питању, само да је књига....z:lol:
 
Poslednja izmena:
А могу ли о навици своје сестричине? z;)

Моја млађа сестричина никад није знала да ли јој се спава или не.
Али смо сконтали - када је боли лист на левој нози - време јој је за спавање!
И често се дешавало, неки гости су ту, а она каже:,,Мене овде боли нооогаа...'' , а ми сви у глас:,,Важи, мила, хајде да спаваш!'' z:)
 
А могу ли о навици своје сестричине? z;)

Моја млађа сестричина никад није знала да ли јој се спава или не.
Али смо сконтали - када је боли лист на левој нози - време јој је за спавање!
И често се дешавало, неки гости су ту, а она каже:,,Мене овде боли нооогаа...'' , а ми сви у глас:,,Важи, мила, хајде да спаваш!'' z:)

Hahaha, dusica slatka... :heart:
 
Kada se Nikolina rodila...prvo sto sam joj ekla je bilo....cerko, da se odmah dogovorimo, da usi imas na tatu a kosu na mamu (ko je vidjeo nase slike, razumjece)...avaj..cim smo izasli iz bolnice, pocela je da vuce svoje usi...
I dan danas, kad je pospana, kada pije mlijeko i kada legne da spava, igra se sa svojim uhom...
Ono sto me izbija iz cipela jeste to, sto ako legne sa mnom u krevet, meni uvrce uho...
Poslednjih dana je opcinjena tatinim upaljacem koji ima lampicu i svijetli...kada krene na spavanje, stavi ga pod jastuk..ujutro prvo trazi upaljac...
 
Јааао, сад сам се сетила!
Имали ми неког деду у Канади, деда -Сема, који нам је повремено слао неке ситне доларе...
И једном нам пошаље слику.
Мој старији син имао нешто више од године. Пита ко је то, ми кажемо, деда Сем.

Он гледа слику, диви се и говори:,,Епи Дем деда!'' z:)

Кад сутрадан, каже, неће да једе ако му не дамо да гледа Дем деду док једе.
Е лудели смо, неколико месеци је јео само ако је деда Семова слика на столу крај њега! z:)
И сваки пут разнежено каже:,,Епи Дем деда!''
Да је овај то знао, можда би нам слао више доларчића, беху то кризне године.... z:cry:
 

Back
Top