Samostalan zivot

grass2.jpg
 
Ne plasim se,znam da bih se snasla.
Oooo, pa nema šta, to iskustvo govori iz tebe. :lol:
E i da, ne rekoh ti, pomoćiću ti da organizuješ svoj biznis, ali ako nadješ i meni neko mesto u firmi, jedan moj drugar je svojevremeno razvozio po gradu lisnato testo (kaže: "moraš da budeš brz inače se istopi testo ":lol:), pa bi mogao da me poduči u tom smislu i da mi onda ti u skladu s time obezbediš takvo neko radno mesto, može i kao šef voznog parka i održavanja. :lol:
 
Drugarica iznajmljuje dvoiposobnu gajbu u centru (kod Vuka), sama gajba je 4 glave mesečno, plus komunalije, pa ti gledaj, u svakom slučaju za neku garsonjeru će te izaći oko 3 glave mesečno sa komunalijama.
Dalji račun kaže da ti treba oko 150-200 evra mesečno da bi imaš da jedeš i da živiš, ali ništa luxury, a opet ništa ni sirotinjski, nego nešto na sredini.
U svakom slučaju, za neki OK život računaj oko 5 glava na mesečnom nivou.
Samostalnost je jako lepa, ali košta, a da bi ti kao neko sa srednjim obrazovanjem mesečno zaradjivao 5 glava moraćeš da radiš dva posla, i još da studiraš, ali nažalost dan traje samo 24h a ne najmanje 75 koliko bi ti trebalo :lol: u sličnoj sam situaciji pa znam, doduše ja ne živim sam u gajbi ali imam neke druge velike izdatke.
 
da ako upises neki sega-mega trend,ili neku drzavnu visu skolu...Ajd probaj studirati medicinu,etf,prava i raditi u isto vreme,ali s time da se zadovoljavas sesticama...

medicinu necu sigurno...z:lol:
jos se dvoumim izmedju prava i jezika...z:lol:
a sto ne bih mogla... uostalom... knjigovodstvo ne trazi mnogo vremena... danas se sve moze raditi kuci na kompjuteru... bar sto se toga tice...z:p
 
Имаће дана када ће те сетити бежбрижног дела живота када си живео на грбачи родитеља и када ти је једина "обавеза" била образовање.
Видећете ви када имаш факултет и добијеш(ако имаш срећу) посао, како је лепо било када те мамица и татица издржаваше.
 
Pa ionako planiram da palim za Bg na fax posle srednje tako da i to dodje kao osamostaljivanje.
Ne u potpunosti jer ce keva i dalje da mi daje pare za dom ili neki stancic..
Mada, potrudicu se da dobijem kredit pa cu imati i neki svoj novac. Probacu i da se zaposlim negde, ali tesko da bih tada mogla da zavrsavam sve obaveze oko faxa.
A da mi posle srednje moji samo pokazu vrata - bila bi frka, gde cu i kako cu..Ali snasla bih se, nisam nesposobna.
 
Имаће дана када ће те сетити бежбрижног дела живота када си живео на грбачи родитеља и када ти је једина "обавеза" била образовање.
Видећете ви када имаш факултет и добијеш(ако имаш срећу) посао, како је лепо било када те мамица и татица издржаваше.

Све има мане...
 
Da li se plasite da jednog dana recimo po zavrsetku srednje skole, po izjavi roditelja da treba da se iselite iz kuce, toga da cete biti prepusteni sami sebi?
Da li biste bez problema bili spremni ovog momenta da zapocnete samostalan zivot bez mame i tate i njohve ,,novcane nadoknade,, ?


:zskace:

Mislim da jesam sposobna za tako nesto,ali naravno nikad se ne zna. ;)
 
Da li se plasite da jednog dana recimo po zavrsetku srednje skole, po izjavi roditelja da treba da se iselite iz kuce, toga da cete biti prepusteni sami sebi?
Da li biste bez problema bili spremni ovog momenta da zapocnete samostalan zivot bez mame i tate i njohve ,,novcane nadoknade,, ?


:zskace:

Kako da ne...Dobro je to iskustvo...A za finansije...Ima nacina.
 
usput, da se pohvalim :/, pobegao mi je autobus za bg onog dana kada sam imao let, pa sam puknuo jedno 2 glave na taksi. uz to, sad cu puknut jos jednu glavu za novi fotoaparat. znaci 3 glave su otisle u roku od od dva dana.
 
Hocu ako mi ti das pare..... Gde da nadjem 1000e mesecno za sofera i limuzinu? Dosta mi je gradskih autobusa. Cetiri godine putujem od saobracajne skole u Zemunu do medicinske skole u Deligradskoj.Cesto puta mi je trebalo i sat i po vremena da dodjem do skole. Kao da sam u Kovacici a ne u Zemunu.

tamo gde ces da nadjes i za samostaln zivoot u stanu u uzem centru... sto si upisivao skolu toliko udaljenu... a sta kao zemun je neka elita, sta fali kovacici... vidis da je isti *****
 
911s [SK];12457135:
Drugarica iznajmljuje dvoiposobnu gajbu u centru (kod Vuka), sama gajba je 4 glave mesečno, plus komunalije, pa ti gledaj, u svakom slučaju za neku garsonjeru će te izaći oko 3 glave mesečno sa komunalijama.
Dalji račun kaže da ti treba oko 150-200 evra mesečno da bi imaš da jedeš i da živiš, ali ništa luxury, a opet ništa ni sirotinjski, nego nešto na sredini.
U svakom slučaju, za neki OK život računaj oko 5 glava na mesečnom nivou.
Samostalnost je jako lepa, ali košta, a da bi ti kao neko sa srednjim obrazovanjem mesečno zaradjivao 5 glava moraćeš da radiš dva posla, i još da studiraš, ali nažalost dan traje samo 24h a ne najmanje 75 koliko bi ti trebalo :lol: u sličnoj sam situaciji pa znam, doduše ja ne živim sam u gajbi ali imam neke druge velike izdatke.

tacno sve to i ja rekoh, fala bogu moji mi jos nisu ukinuli izdrzavanje :mrgreen:

svi kazu (i ja rekoh) snasli bi se, ok niko ne bi umro valjda, al da si na totalnoj nuli... bez ikakve pomoci... pa bilo bi jebeno. bolje da je postavljena tema, makar fantastično, šta bisete konkretno radili da sed nadjete na uli bez kinte... sta krevet, gajba, poaso.. a i sto ja da mucim moju kapitalisticku glavu ustvari
 
medicinu necu sigurno...z:lol:
jos se dvoumim izmedju prava i jezika...z:lol:
a sto ne bih mogla... uostalom... knjigovodstvo ne trazi mnogo vremena... danas se sve moze raditi kuci na kompjuteru... bar sto se toga tice...z:p

prva mozes da studiras i nemas nikave obaveze mozes da radis opusteno
filooski mozda i moze da se smulja al u principu imas mnogo obaveza i predavanja su nuzna /citaj ceo dan na faxu)
 
Имаће дана када ће те сетити бежбрижног дела живота када си живео на грбачи родитеља и када ти је једина "обавеза" била образовање.
Видећете ви када имаш факултет и добијеш(ако имаш срећу) посао, како је лепо било када те мамица и татица издржаваше.

verujem mada nema tu lepo ne lepo, ljudi uglavnom idu linojom kkao mora i može a ne kako hoće. ko ne mora /a većina je do poznih godina i sa poslom i faxom zastićena, tj. po roditeljskim krovom) ni ne osamostaljujese potpuno, ko mora grabi
 
Pa ionako planiram da palim za Bg na fax posle srednje tako da i to dodje kao osamostaljivanje.
Ne u potpunosti jer ce keva i dalje da mi daje pare za dom ili neki stancic..
Mada, potrudicu se da dobijem kredit pa cu imati i neki svoj novac. Probacu i da se zaposlim negde, ali tesko da bih tada mogla da zavrsavam sve obaveze oko faxa.
A da mi posle srednje moji samo pokazu vrata - bila bi frka, gde cu i kako cu..Ali snasla bih se, nisam nesposobna.

fax je divna iluzija samostalnosti, radis sta hoces a tvoji placaju. sto kaze videcemo kad i ako ga zavrsimo, pa bude blanko
 
Zivecu u satoru,u parkicu....ljudi ce da misle da sam izvidjac pa nece da mi smetaju,a kintu za hranu i tako te stvari cu....ne znam gde i ne znam kad....da zaradim...."mnogi misle da ja radim,rekoh sebi,dobar stos",tako ce da bude kod mene.... :) jedva cekam da odem od matoraca,ali jos mi je rano da mislim o tome....a za sad mi je i kuci dobro.... :)
 

Back
Top