Procesor se zakuca na 100% i nece da padne - samo od sebe...

gost 170502

Veoma poznat
Poruka
13.608
Imam problem, prosto ne znam gde bih postavio temu, ovde, na sigurnost i zastitu, ili na operativne sisteme... z:((

Danas sam primetio, a cini mi se na je danas i pocelo da mi se desava ovo:

zakuc.jpg


Zakuca se porcesor na 100% samo od sebe. Sta znaci to sam od sebe? Prvo sam mislio da se to desi kada startujem neki program, Operu ili sl. a i to je daleko od zahtevnog ali ajde. Medjutim onda sam shvatio da se to desi cak i kada kompjuter ne tera nikakav program, otprilike 5-10 minuta nakon podizanja sistema, samo se zakuca...

Juce sam imao neke upozoravajuce poruke od firewalla windowsovog, i kliktao sam na "block" kao da ce mi to mnogo pomoci a inace koristim Avast... z:hm: MIslim, mozda je zbog toga??

Jel neko imao slicna iskustva? Jel neko ima ideju sta bi moglo da bude...
Zapravo ne ocekujem da cu naci resenje, ali moram da sacekam do sutra nemam pri ruci reinstalacii CD za windows, ali cini mi se da ce to biti poslednja reinstalacija, stvarno je vreme da prestanem da koristim to smece! z:((

PS. Nema vise od mesec dana od kada sam poslednji reinstalirao win, i u pocetku je sve sjljakalo OK.
 
Zakuca se porcesor na 100% samo od sebe. Sta znaci to sam od sebe? Prvo sam mislio da se to desi kada startujem neki program, Operu ili sl. a i to je daleko od zahtevnog ali ajde. Medjutim onda sam shvatio da se to desi cak i kada kompjuter ne tera nikakav program, otprilike 5-10 minuta nakon podizanja sistema, samo se zakuca...
Отприлике 5-10 мин. је време када антивирус крене са скенирањем система, тако да је то закуцавање можда због њега, али не мора да значи. Јел то траје неко време или га тотално заглави да мораш да га ресетујеш? Је си ли пробао да преконтролишеш машину неким други антивирусом или антиспајвер програмом, можда имаш неке штеточине па је то и због њих. Пробај да инсталираш неки други антивирусни програм. Провери шта ти се све покреће са системом (у старт-апу). Много ту ствари може да дође у обзир, а ти пробај да искључујеш једну по једну.
 
Poslednja izmena:
DA vidis ima logike... Skinuo sam Kasperski, trajal (do sada sam ga kupovao, ali nisam bio zadovoljan, pa sam odustao, mislim kada sam vec nezadovoljan bolje da mi ostane 30e u dzepu :)) i sada skeniram sistem sa njim, ali nekako sve mi to deluje slabo... E sada, da bih instalirao KAV morao sam brisem Avast, a opet se isto desava.

NE moram da ga resetujem, ali je vidno usporen kompjuter, i to tako traje u nedogled... Nemam pojma, probacu da sacekam jos, i onako nemam izbora do sutra.
 
Ma ne vidim nista neobicno, opera, skype, outlook.. Sve uzimaju pomalo, onoliko koliko i inace. Kada su ugaseni onda ni oni.

A probao sam nece da se zakuca dok nisam konektovan na net, cim se konektujem samo sacekam 2 minuta - BUM!

Ovo jos nisam video. (Opet cudno je ako je neki virus, nema uopste protoka podataka na net, znaci stoji kao da nista ne radim, ako sam ne surfujem...)
 
ekrn.exe - To ti je proces od NOD32.
svchost je problem znači.....do Windows-a je, neki servis pod windows-om ti vuče CPU.
Možeš da pogledaš u process exploreru na taj proces, pa onda na properties i na kartici services možeš da vidiš šta tu sve ima.....garant ima neka glupost....z:hm:
Ja mislim da nemaš potrebe za reinstalacijom....samo trebaš da otkriješ koji servis pravi s*anje i upucaš ga, eventualno da uradiš repair sa instalacionim diskom. z;)
 
Ja sam imao isti problem. Skinuo sam portable Dr.Web, skenirao u Safe Mode i ne bi vjerovali šta taj program pronađe a što nijedan klasični AV ne pronađe. Zatim sam pokrenuo Combofix da počisti ostatke i nakon toga procesor ne zakucava na 100%. Ovo je moje iskustvo i ne znači da ćeš ti na isti način riješiti svoj problem ali ništa te ne košta da probaš.
 
Imam pokrenutih 7 svchost-ova...Je l' to normalno? :D

To ti je sasvim normalno. Ali daleko važnije pitanje je koliko ti svaki svchost zauzima RAM memorije. Može se desiti da neko ima više svchost-ova da da svaki ponaosob zauzima manje...z;)

Idi na Control panel pa na Administrative Tools pa na Services, i lepo izgasi one servise koji ti ne trebaju. Ja sam na svom XP-u tako svuka 100MB kojekakvih gluposti koje MS po defaultu aktivira, ne boj se tih budalaština nema u Home ediciji z;) Recimo servis nešto za printere u workgroup-u, ili wireless zero configuratibility, šta će ti to ako imaš kablovski net? z:) Recimo Indexing Service, najobičnija glupost, tobož ubrzava pretragu, sa uklučenin Indexingom Win Expl. nije ni upola brz kao Total commander z:) I tako u nedogled. Najvažnije je da izgasiš servise koji ti ne trebaju. Ako u kući nemaš mrežu računara, možeš slobodno da ugasiš sve one Microsoft budalaštine tipa "for Microsoft Networks" jer to uglavnom treba za poslovnu primenu unutar kompanijske mreže.

Tačnu listu ne mogu da ti kažem, jer svako ima određen stvari koje koristi, i najbolje je malo eksperimentisati, i zlatno pravilo kada eksperimentišeš nemoj nikada da stavljaš servis na disable ako nisi 100% siguran, stavi ga na manual.....z;)

Inače za sve koji imaju XP ovaj link dole-jako dobar sajt, ja sam na njemu našao mali milion sitnih stvari koje samo trebaju da se podese u Win, i razlika je ogromna. Nikakvo budženje, samo podešavanja.
http://www.tweakxp.com/performance_tweaks.aspx
 
Hvalal svima na savetima, ali nazalost nista nije uspelo a probao sam sve pa sam na kraju uradio reinstal. Cesto probegavam takvom resenju jer mi generalno ne oduzima dosta vremena, 2-3 sata maksimum, jar sam tako organizovao HDD da mi je na C particiji samo sistem i programi, a posle toga sam miran. Mislim windows se reinstalira brzo, jedino je smaranje oslate programe ali ajde i to se resi.

Presao bih na linux odavno ali ima jedanprogram koji koristim koji radi samo pod windowsom! :roll:
 
Hvalal svima na savetima, ali nazalost nista nije uspelo a probao sam sve pa sam na kraju uradio reinstal. Cesto probegavam takvom resenju jer mi generalno ne oduzima dosta vremena, 2-3 sata maksimum, jar sam tako organizovao HDD da mi je na C particiji samo sistem i programi, a posle toga sam miran. Mislim windows se reinstalira brzo, jedino je smaranje oslate programe ali ajde i to se resi.

Presao bih na linux odavno ali ima jedanprogram koji koristim koji radi samo pod windowsom! :roll:

A sto ne uradis backup windows (citave particije C) sa instaliranim programima i kad zatreba samo uradis restore za 10 min sa Acronis True Image programom!
Uputstvo:
http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=17609&forid=27&katid=6
 
A jesi li probao emulaciju pod WINE? z:)

Nisam ali video sam da su drugi uspevli tesko mukom... z:hm: Znaci moze, ali...

To je program SolidWorks, za 3D modeliranje. Mislim nije mi neophodan ali to je jedino sto radim nakompu a da nije zezanje nego ozbiljan rad od koga ce jednog dana mozda biti i kesha... z:(

Inace program kosta 10.000 evra i ladno radi samo pod windowsom, ebo ih on. Kako neka tako ozbiljna firma moze da pravi takvu stvar...

A sto ne uradis backup windows (citave particije C) sa instaliranim programima i kad zatreba samo uradis restore za 10 min sa Acronis True Image programom!
Uputstvo:
http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=17609&forid=27&katid=6

MA razmisljao sam o tome, ali nikako da se posvetim tome da skontam kako to ide...
 
Nisam ali video sam da su drugi uspevli tesko mukom... z:hm: Znaci moze, ali...

To je program SolidWorks, za 3D modeliranje. Mislim nije mi neophodan ali to je jedino sto radim nakompu a da nije zezanje nego ozbiljan rad od koga ce jednog dana mozda biti i kesha... z:(

Inace program kosta 10.000 evra i ladno radi samo pod windowsom, ebo ih on. Kako neka tako ozbiljna firma moze da pravi takvu stvar....

Imaš i Bledner po Linuxom koji ništa ne zaostaje za ostalim softverima za modelovanje...z;)

Linux možeš lako da intaliraš i da imaš dual boot, kada podigneš sistem, recimo Ubuntu, imaš listu softvera, ukucaš u search WINE, klkneš Install, isve sam Lindža odradi. Posle iskopiraš instalacioni fajl od SW-a i desinim klikom "...run in WINE" ili tako nešto slično, tada će se videti da li radi ili ne. Ja mislim da ćeš moći da instaliraš, ali tu se nameće drugi problem, a to su drajveri za grafike pod Linux-om koje piše zajednica, i rade ko Yugo, zavisno od vemena i doba dana.....z:D Što kod tebe i nije baš poželjnoz;) Ali teništa ne košta da pokušaš.....a u krajnjem slučaju radi sve ostalo na Lin. a W koristi samo za modelovanje, i garant nećeš više imati problema.
 

Back
Top