Metro...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
vidim da mnogi kandidati za gradonacelnika pominju metro kao nesto najvaznije za Beograd...

Voleo bih da mi neko objasni odkud tolika potreba za metroom i kako bi vama izgradnja istog skratila put "od tacke A do tacke B"...

i molim vas nemojte ono..."svi imaju metro pa sto ne i Beograd", zanima me da li nam je stvarno neophodan...
 
veruj mi, jeste neophodan... i meni se to cinilo, onako, relativno bespotrebno dok nisam proletos bio u budimpesti... za <10 minuta sam sa periferije u strogom centru... istu rutu smo prolazili busom, i to ne gradskim, znaci nema stajanja na stanicama itd. vec direktno do centra za vise od pola sata, i to van spica... znaci, ja mislim da se itekako isplati...
 
vidim da mnogi kandidati za gradonacelnika pominju metro kao nesto najvaznije za Beograd...

Voleo bih da mi neko objasni odkud tolika potreba za metroom i kako bi vama izgradnja istog skratila put "od tacke A do tacke B"...

i molim vas nemojte ono..."svi imaju metro pa sto ne i Beograd", zanima me da li nam je stvarno neophodan...

Da l' se shalish il' si ozbiljan?
 
vidim da mnogi kandidati za gradonacelnika pominju metro kao nesto najvaznije za Beograd...

Voleo bih da mi neko objasni odkud tolika potreba za metroom i kako bi vama izgradnja istog skratila put "od tacke A do tacke B"...

i molim vas nemojte ono..."svi imaju metro pa sto ne i Beograd", zanima me da li nam je stvarno neophodan...

Zato što gubim vreme i živce u trolejbusu.
 
Voleo bih da mi neko objasni odkud tolika potreba za metroom i kako bi vama izgradnja istog skratila put "od tacke A do tacke B"...

Beograd se populaciono uvecava i neznam kako mislis da ce ovo mesto funkcionisati za 20 godina recimo ako se ne izgrade stvari kao sto je metro. Nemaju to drugi gradovi da bi bili lepsi nego zato sto moraju. Centar beograda ima takvu strukturu da se ulice vise ne mogu prosiriti a vozila je sve vise i vise.

Cak i ovaj metro koji postoji bi bio odlicno resenje samo kad bi isao redovno bar na svakih 20 30 minuta...

Mozemo mi da se rasteretimo i drugacije...Recimo da izmestimo vladu skupstinu i moinistarstva na novi beograda a da njihove zgrade u centru grad izdaje kao poslovni prostor vecim firmama.
Ili da povecamo cenu parkinga...
 
Beograd se populaciono uvecava i neznam kako mislis da ce ovo mesto funkcionisati za 20 godina recimo ako se ne izgrade stvari kao sto je metro. Nemaju to drugi gradovi da bi bili lepsi nego zato sto moraju. Centar beograda ima takvu strukturu da se ulice vise ne mogu prosiriti a vozila je sve vise i vise.

Cak i ovaj metro koji postoji bi bio odlicno resenje samo kad bi isao redovno bar na svakih 20 30 minuta...

Mozemo mi da se rasteretimo i drugacije...Recimo da izmestimo vladu skupstinu i moinistarstva na novi beograda a da njihove zgrade u centru grad izdaje kao poslovni prostor vecim firmama.
Ili da povecamo cenu parkinga...

Pa metro bi jedino uticao mozda na smenjenje broja gradskih autobusa ali i ne mora da znaci. Na broj automobila nikako.Pa najbolje da neko ko ima kola ide na posao i sl. metroom a ima kola.Pa to nije IN.
 
Pa metro bi jedino uticao mozda na smenjenje broja gradskih autobusa ali i ne mora da znaci. Na broj automobila nikako.Pa najbolje da neko ko ima kola ide na posao i sl. metroom a ima kola.Pa to nije IN.

Metro ni ne treba da smanji broj gradskih autobusa. Jer nisu gradski autobusi ti koji stvaraju krkljanac po ulicama nego automobili. Metro je prevozno sredstvo koje je brze i jeftinije od automobila te je zato pogodniji za transport.A ako neko vec zeli da koristi automobil neka se izlaze gradskim guzvama i trazenju parkinga. Tako je u svim vecim gradovima.
 
Pa, metro nije neophodan od SADA već otkad je pređeno milion stanovnika, dakle još od kraja 60-ih. Pa ako Bratislava, koja ima nešto više od 500 000 stanovnika gradi laki metro, zašto ne bi i BG, koji u gradskom području ima oko 2 000 000. Laki, teški, podzemni, leteći, viseći, kakav god, mora se rešiti problem masovnog saobraćaja, a to i jeste rešenje, trole su prastare i prevaziđene, tramvaji bi donekle bili OK, kad bi se najzad nabavila nova vozila (što je u najavi tek za 2011. čini mi se, a politički je problematično što bi verovatno bili kupljeni u Hrvatskoj...).
 
pa imamo metro,ali ne moze da se pazari bez kartice,ono...zig zveri,bas je prikazana i kartica od metroa u Digitalnom Andjelu,kao ilustracija...u tom delu je zapravo prica isla o VeriChip-u i zigosanju koje je u toku,lm necemo u metro...bolje u maxi,brate..."mistral" oslic-fileti zamrznuti 1 kg 300 din. paa...kud dalje
 
pa imamo metro,ali ne moze da se pazari bez kartice,ono...zig zveri,bas je prikazana i kartica od metroa u Digitalnom Andjelu,kao ilustracija...u tom delu je zapravo prica isla o VeriChip-u i zigosanju koje je u toku,lm necemo u metro...bolje u maxi,brate..."mistral" oslic-fileti zamrznuti 1 kg 300 din. paa...kud dalje
OK, sad... Jel imaš da kažeš još nešto, ili...
 
Ne vidim svrhu metrou. Razumem sto neki veliki gradovi poput Pariza imaju metro, jer tamo ne daj boze da u udarnom spicu pozelis da krenes kolima, pisi "propalo", pa im je zbog posla preko potreban, ali u Bg-u i nije tolika guzva da sad moramo plakati za brzim transpotom. To je za mene glupost... bar za sada.
 
Ma kako nema gužve. Više nigde ne možeš stići bez živciranja uz put. Ponekad pomislim kako bi mi bolje bilo da lepo pešaka krenem, pa tačno odredim koliko mi treba i ne nerviram se.
 
Kada sam rekao da u Bg-u i nije tolika guzva, mislio sam na poredjenje sa ostalim svetskim (vese milionskim) gradovima. U poredjenju sa njima mi smo vise nego prohodni. Secam se leta u Parizu, gde sam u kolima proveo oko sat i po vremena, a da nisam mrdnuo ni 10 metara. Tako nesto mi se ovde nije dogodilo nikad u zivotu.

Guzve ima svakako, ali ako se uzme u obzir broj stanovnika i broj automobila situacija i nije toliko losa.

Ako vec treba da se daju pare, bolje je da zamene ove izandjale tramvaje (muka mi je i kad ih vidim, a kamoli da udjem u njih), da srede ulice (ali ne samo Bulevar Kralja Aleksandra), da malo vise ozelene grad...
 
Jasna stvar. Nisam ja protiv metroa, ali je valjda logicno da se prvo uradi ono sto je urgentno. Pa cak je i gradski prevoz (mislim na stare autobuse, tramvaje, trole...) veci problem nego metro. Pogledajte samo nasta lice ta vozila... ne daj ti Boze! :(
 
joj, ljudi... kako ranije ne videh temu... metro jeste neophodan iz vise razloga, samo ti koji pominju gradjenje metroa misle na laki metro cija bi pocetna stanoca bila ustanicka i koji se ne bi mnogo razlikovao od tramvaja, veci deo njegove marsute je na zemlji a ne pod njom, a i ne izgleda mnogo drugacije. postoji animacija tog projekta, moguce da ima na youtubu... ja sam gledala i imam je negde, ako nadjem probacu da postavim nekako pa da vam javim ako nekog zanima... kombinacija linije sedam i pet koja prelazi preko trga i ide pored arene... u sustini taj laki metro je u poredjenu sa teskim zivo s*anje. ruku na srce, javni gradski saobracaj ne funkcionise u bg-u tolko lose, na stranu to kako ta vozila izgledaju, dobro je sto uopste i idu... samo mogli bi da se zabave malo pitanjem tog teskog metroa, kad vec pominju metro, japanci imaju ceo projekat, i hoce da ga rade kod nas, uslov je da se nasi pozabave gradjenjem mostova, i problem je sto japanci nece da daju pare pa kud kome, tako da ovi nikako ne mogu da se ugrade pa im to smeta....
 

Back
Top