Paradox berberina

Јахач магле

Aktivan član
Poruka
1.371
Da li ste nekad čuli za ovaj paradoks? Pogledajte i iskažite svoje mišljenje.

Paradoks može da se formuliše na sledeći način. Pretpostavimo da postoji selo sa samo jednim berberinom. Takođe, pretpostavimo da su svi muškarci u selu obrijani: neki se briju sami, a neke brije berberin. Zvuči razumno da se berberin ponaša na sledeći način: on brije sve one, i samo one ljude koji se ne briju sami.
 
Da li ste nekad čuli za ovaj paradoks? Pogledajte i iskažite svoje mišljenje.

Paradoks može da se formuliše na sledeći način. Pretpostavimo da postoji selo sa samo jednim berberinom. Takođe, pretpostavimo da su svi muškarci u selu obrijani: neki se briju sami, a neke brije berberin. Zvuči razumno da se berberin ponaša na sledeći način: on brije sve one, i samo one ljude koji se ne briju sami.

Pardon,moja greska. Nije dobro formuslisana recenica gramaticki. Posle "one", ne ide zarez.:)
I zvuci razumno,kada se recenica ispravno napise. ;)
 
Poslednja izmena:
Ako se sam brije; on brije sebe + stanovnishtvo koje se ne brije samo.
Ako se ne brije, ima bradu ceo zivot(rekao si da je on jedini berberin, tako da nema ko da ga obrije).
Ako nema bradu; neko je morao da ga obrije, tako da ti polazna pretpostavka ne stoji.
 
Da li ste nekad čuli za ovaj paradoks? Pogledajte i iskažite svoje mišljenje.

Paradoks može da se formuliše na sledeći način. Pretpostavimo da postoji selo sa samo jednim berberinom. Takođe, pretpostavimo da su svi muškarci u selu obrijani: neki se briju sami, a neke brije berberin. Zvuči razumno da se berberin ponaša na sledeći način: on brije sve one, i samo one ljude koji se ne briju sami.

ja bih to nazvala ociglednim
ne paradoksom
 

Back
Top