Ubuntu 9.10 nece da krene

poske

Obećava
Poruka
70
Imam instalisan WINDOWS 7 i u samom windowsu sam instalirao UBUNTU 9.10 sama instalacija je prosla dobro ,ali kad restartujem masinu dobijem boot meni izaberem UBUNTU da mi se dize izbaci mi log posle toga neka slova i onda mi se na monitoru pojave neke uzduzne plave linije i tu zablokira nista se ne dogada.Probao sam i da ga dizem sa CD ali isto se dogada.Inace ovo mi je prvi susret sa UBUNTom.
 
Pa trebalo bi tako. Gde god sam ga instalirao, radio je bez greske. I moze da se instalira unutar windowsa bez pravljenja dodatnih particija.

Jedino sto mu tako (na mom kompu) treba dosta dugo da se podigne, pa jedno vreme izgleda ko da je zakucao. Nekih 2-3min...
 
što se tiče minta i ubuntu-a skoro da su potpuno isti osim par razlika u određenim programima-Mint je malko napredniji i dolazi sa većinom kodeka koje Ubuntu mora da skine sa neta... Inače Mint može da iskoristi sva podešavanja vezana za Ubuntu ako se instalira posle Ubuntu-a a koristi se zasebna particija za /home....

Probao sam da instaliram ubuntu u okviru WIn 7 i sve je proteklo glatko i bez ikakvih problema (jednako kao i instaliranje na zasebnu particiju)....

Nego da nisi izbacivao disk posle prvog restarta? Ako se dobro sećam prvo idu neka podešavanja u okviru Windovsa potom se komp restartuje. Tada ti ponudi but meni i tu prvi put vidiš i opciju "Ubuntu". Odabereš Ubuntu i sačekaš dok se izvrši instalacija operativnog sistema. Na kraju opet se restartuje komp ali ti ovog puta traži da izbaciš disk....
 

Back
Top