Delphi 7

gost 167296

Iskusan
Poruka
5.962
Imam par pitanja ako neko zna odgovor molila bih da napise:

1.Kod For j:= to stringgrid1.rowcount do stringgrid1.cells[2,j]:=inttostr(i) ce sta uraditi?

2.Canvas.Elipse(10,10,30,50) ce nacrtati elipsu sa dimenzijama?

3.Canvas.Brush je svojstvo komponente koje sluzi za?

4.Napisi kod koji se u sadrzaj komponente Memo moze snimiti u datoteku?

5.Sta radi deo koda:

a) canvas.moveto(50,100);
b) canvas.LineTo(200,200);
 
Imam par pitanja ako neko zna odgovor molila bih da napise:

1.Kod For j:= to stringgrid1.rowcount do stringgrid1.cells[2,j]:=inttostr(i) ce sta uraditi?

2.Canvas.Elipse(10,10,30,50) ce nacrtati elipsu sa dimenzijama?

3.Canvas.Brush je svojstvo komponente koje sluzi za?

4.Napisi kod koji se u sadrzaj komponente Memo moze snimiti u datoteku?

5.Sta radi deo koda:

a) canvas.moveto(50,100);
b) canvas.LineTo(200,200);

1. Posle For j:= ti ovde fali 0 , 1 ili vec odakle hoces da ti krene petlja. Ovde se redom u drugu (ili trecu, ne znam da li bese u Delphiju indexi u gridu krecu od 0 ili 1) kolonu upisuje vrednost integer promenljive i u grid.
2. Iscrtava elipsu sirine 40 i visine 20, unutar pravougaonika (10,10(gore levo); 30,50(dole desno))
3. Odredjivanje boje pozadine, za razliku od Pen gde se deginise boja kojom se crta( tako nekako, davno je bilo)
4. Ides redom kroz petlju i uzimas red po red sa Memo.Items, a mozda moze i da se u jednom potezu preuzme ceo tekst u promenljivu tipa TStrings pa da se snimi u fajl.
 
1. Posle For j:= ti ovde fali 0 , 1 ili vec odakle hoces da ti krene petlja. Ovde se redom u drugu (ili trecu, ne znam da li bese u Delphiju indexi u gridu krecu od 0 ili 1) kolonu upisuje vrednost integer promenljive i u grid.
2. Iscrtava elipsu sirine 40 i visine 20, unutar pravougaonika (10,10(gore levo); 30,50(dole desno))
3. Odredjivanje boje pozadine, za razliku od Pen gde se deginise boja kojom se crta( tako nekako, davno je bilo)
4. Ides redom kroz petlju i uzimas red po red sa Memo.Items, a mozda moze i da se u jednom potezu preuzme ceo tekst u promenljivu tipa TStrings pa da se snimi u fajl.

Puno hvala
 

Back
Top