Kafana Kompjuterska svaštara

@sunchaya

greske hard diska nemaju veze sa tim dal ti je bios novijeg datuma ili ne,a cak mislim da ti ono sa slike sto si podvukla i nisu greske vec lista ,uzmi pokreni hd tune pa vidi u kartici health dal ima nesto markirano zuto ili crveno

HD-Tune_health.jpg
 
motherboard.jpg


Ova maticna mi je gotova , trebam takvu da kupim ako neko ima ili ako zna gde da trazim i kako da saznam ko je proizvodjac ? Procesor bi trebao da je ok pa bih ga prebacio. Maticne koje sam trazio podrzavaju do 1000MHz. Moze poruka na pp.
 
Evo primetih nešto jutros...

Kad otvorim neku starnu na kojoj u nekom postu ima link souncloud-a iskoči mi ovo

afp-1.jpg


Onda se sve ukoči i u nekom slučaju sam od sebe zatvori se samo prozor u kom je post sa linkom ili prsne ff.
Jedva sam uspela da napravim skrin šot, jer se sve ukoči i ne mogu da startujem Access. - paint ili se otvori ali se mi neda da Ctrl-v (ujem :lol:)
 
Ćao...
Opet ja :D
Inače, čisto da se zna - problem iz prethodnog posta vezanog za soundcloud me i dalje muči, ali sad imam još jedan.
Juče popodne, skinula sam i instalirala jedan programčić da bi konvertovala secnula jedan filmić .Sve sam lepo završila, međutim kad sam sinoć ponovo otvorila mozilu, iskočilo mi je ovo obaveštenje

browset-1.jpg


odma sam kliknula na homepage i stvarno, umesto gogle-a kao homepage bio je neki searchya :eek:
Podesila sam opet google kao homepage i deinstalirala i obrisala programčić za konvertovanje pošto se to verovatno mojom nepažnjom i kliktanjem NEXT prilikom instalacije programa "samoinstaliralo" uz njega ali evo, sad kad sam ušla na mozilu opet isto.
Opet sam buljila u add or remove programs ali nisam naišla ninašta "zalutalo" što bi mogla da povežem sa tim. So, wtf?
Hvala.

p.s.sinoć kad sam pokrenula malwb. nije bilo ničega, evo počeh ponovo za sad ima 4 crvendaća :(
i eto sve je to searchya. Kako ga juče nije našo, a sad jeste?
Restartovala sam sad ff ali opetE isto obaveštenje i to je homepage.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
imam problem koji ne znam kako da resim,naime imam eksterni hard disk koji kad ubacim u racunar prijavljuje 2 particije.jedna je noramlna ntfs particija koja moze da se koristi,a druga je udf particija koju kompjuter vidi kao cd rom ili sta ja znam...moje pitanje je,kako da formatiram ceo hard da kad ga ubacim u racunar prijavljuje samo jedan hard disk bez ovih ostalih gluposti?jel postoji neki program sem partition magica koji sam vec probao i ne resava mi problem
hvala unapred na odgovoru....a evo i slike
untitled.jpg
 
WTF?

Sporo se otvaraju strane, nekad čak i neće nego jednostavno izađe obaveštenje unable to.... (klasično) a nekad mi izađe ovo obaveštenje

XML Parsing Error: unexpected parser state
Location: jar:file:///C:/Program%20Files/Mozilla%20Firefox/omni.ja!/chrome/toolkit/content/global/netError.xhtml
Line Number 308, Column 50:

<div id="ed_netReset">&netReset.longDesc;</div>

p.s.Koji moj pominje hrom kad ga ne koristim

(nije ni instaliran)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao sličan problem ...
Prilikom ubacivanja fleš memorije od 8 GB u dekoder digitalnog signala (dobijen uz D3 GO - SBB) njen kapacitet je smanjen na 300MB.
Kako da rešim problem, ne uspeva formatiranje fleš memorije preko računara.
 
Имам неколико питања, можда је све елементарно, но мени је то сад горуће и баш би ми значило ако бих добила одговоре.

Нисам купила готов комп већ само компоненте, процесор, матичну, графичку, хард и двд... а то бих уградила у своје кућиште са његовим напајањем од 550w.
Напајање није старо, нека је шњ марка и требало би га замијенити чим финансије дозволе.

...Проблем се јавио код повезивања плоче. Она има конектор са 8 пинова за процесор, док кабл од напајања има само 4 пина.
Смијем ли ја повезати ових 4 тако да ми 4 од плоче остану слободна? Процесор је AMD Athlon II X4 750K

...Када се поставља кулер на процесор, да ли се пастом маже комплетна површина процесора или само средишњи дио на који налијеже кулер? Јер код овога само средише прекрива док на остатак налијеже она решеткица.
Да ли је довољна количина која је при куповини дошла на кулеру, или је потребно ту пасту појачати?

...Ако би се погријешило нешто при повезивању каблова на матичној плочи, које су најгоре последице? Рецимо да не раде лед диоде на предњем панелу, или може нешто и да се спржи.
Повезивала сам то и раније, али је увијек био стар комп у питању, ово сад не бих баш да сагорим прије него га и пробам.
 
http://www.itsvet.com/proizvod/dell-st2220t/comp_comp_monitor/177/2804

jel probo ovo neko? jel radi to? kako radi?
nasla sam dosta oprechnih komentara na netu pa me zanima jel probao neko
da cujem komentar iz prve ruke

e, sad zasto bas taj monitor
nemam pojma, kao ljep mi
shalim se
sluzio bi mi kao pomocan monitor i eventualno da dozvrljam nesto
na licu mjesta, dok sljakam
za cintik se nema, a i da ima odakle mi : )))
 
Stručnjaci, pomagajte!
Imam problem sa usb flash memorijom (SilkPower je proizvođač), ne prepoznaje je sistem, kad je ubacim-kompjuter mi izbaci ovo obaveštenje "one of the usb devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it". Čak i drugi usb-ovi koje sam posle probala (Kingstone) ne rade, ali mobilni preko usb-a za prenos podataka radi.
Unapred se zahvaljujem na pomoći :-)
 
Stručnjaci, pomagajte!
Imam problem sa usb flash memorijom (SilkPower je proizvođač), ne prepoznaje je sistem, kad je ubacim-kompjuter mi izbaci ovo obaveštenje "one of the usb devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it". Čak i drugi usb-ovi koje sam posle probala (Kingstone) ne rade, ali mobilni preko usb-a za prenos podataka radi.
Unapred se zahvaljujem na pomoći :-)

http://answers.microsoft.com/en-us/...computer/b8a2fc66-5e58-48a3-9d3b-1db2858c3a9e
http://wiki.answers.com/Q/How_to_fi...lfunctioned_and_windows_does_not_recognize_it
 
Hm, probala i ništa :( deinstalirala, restartovala i probala update driver ali se pokazuje samo za E i F particije tj. CD i DVD, nigde nema usb-a :(
Stvarno mi nije jasno otkud odjednom ovaj problem, ni 20 dana nisam koristila usb...kad ga ubacim u tv, radi normalno, pušta filmove.
 
Ja mislim da sam ja skontala sta je problem kod mene ali mora neko da mi pomogne da ne s*ebem stvar xD... Niame moj komp ima problem sto ne cita niti jedan USB ni jedan flesh, ne cita digitalni aparat, ne cita stampac, ne cita web kameru.... I tako sam ja sinoc celu noc pokusavala i pokusavala da to sredim i shvatim da je problem u folderu 'system32' da tu pola njih fali ili je osteceno....

E sad znaima me da li sam na dobrom putu i da li stvarno problem moze da lezi u tome... I kako to mogu popravati... Ja sam narezala na jedan cd taj folder i sad trazim ako ima negde sa interneta da se skine ceo taj isti 'system32'.

Ukoliko znate gde ima i da je moguce da je problem u tome ja bih zamolila da mi nekako ostavite link gde ima i ako ima taj 'system32' ili bilo sta sto mogu taj problem da resim

Fala

ne znam da li ti je neko odgovorio u slučaju da nije evo ja ću - nažalost to ne ide tako... moraš rušiti windows i staviti novi. Poz
 
Stručnjaci, pomagajte!
Imam problem sa usb flash memorijom (SilkPower je proizvođač), ne prepoznaje je sistem, kad je ubacim-kompjuter mi izbaci ovo obaveštenje "one of the usb devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it". Čak i drugi usb-ovi koje sam posle probala (Kingstone) ne rade, ali mobilni preko usb-a za prenos podataka radi.
Unapred se zahvaljujem na pomoći :-)

Probaj u biosu postavit USB full speed umjesto hi speed
 

Back
Top