Bob Marley

  • Začetnik teme Roots,rock,reggae
  • Datum pokretanja
Prvo, ja sam mushko, osoba mushkog pola.....razumesh...Andreja...je mushko ime
..drugo nemoj da kenjash bre...kakav rasizam...shta lupah..jel se razumesh ti iole u rastafarijanizam dechko....nemoj da seresh kad ne znash...prochitaj malo o toj temi pa se javi...zbogom
ANDREJA...
 
andrejah:
Prvo, ja sam mushko, osoba mushkog pola.....razumesh...Andreja...je mushko ime
..drugo nemoj da kenjash bre...kakav rasizam...shta lupah..jel se razumesh ti iole u rastafarijanizam dechko....nemoj da seresh kad ne znash...prochitaj malo o toj temi pa se javi...zbogom
ANDREJA...
vidi čuda kod nas su Andreje curice...i može biti da si muško zašto da ne... samo si mnogo, bez zamere, ne kulturno muško bar u komunikaciji... a što se tiče moje izjave ... popričaj sa crncima koji su život posvetili toj vrsti muzike i prouči istoriju... nigde ne piše da je i dan danas tako jer se to razvilo u zvrst muzike ali to je bio glavni razlog a i tragovi toga još su u pesmama... poslušaj nekad Ritu Marley... plus ja nisam dečko ,-)... pozdrav
 
e blondi stvarno kenjas.Evo ja sam posvetio tome dosta vremena i uopste nije tako.Sta je onda love peace unity respect?Pre svega je da zive zajedno crnci i belci ali dokle god belci budu ugnjetavali crnce oni ce se boriti.Sta bi ti radila da si ti i cela tvoja familija bili robovi npr.kinezima?Prouci malo to,raspitaj se kod nekog ko to zna pa se javi.Respect
 
Izvini za dechko....:)))...inache ja mnogo volim plavushe...:))....mora da si mnogo slatka...
E da ti kazhem sada...ja sam sada u Americi...pet minuta od mene je Harlem (ako ne znash to je grad u New Yorku gde zhive samo crnci, odprilike geto)..na Jamajci sam bio pre godinu dana...Pa mislim da znam malo vishe o situaciji crnaca, nego ti koja sedish u sloveniji i videla si crnca samo na filmu. Da se razumemo....ja njih uopshte ne branim...ne propagiram "crni rasizam" kako ti kazhesh...ja njih ne obozhavam, kao neki....za mene su oni ljudi kao i svi drugi...beo, zhut, crn, crven....meni je chovek chovek....Ja samo podrzhavam Rastafarijanizam...jel rastafarijanizam nema rasnih ili bilo kojih predrasuda...."one love", razumesh.
Slazhem se da se danas sve preokrenulo...i nishta nije kao pre....danas su normalne stvari nenormalne..i da neki crnci zloupotrebljavaju rastafarijanizam, propagiraju ci ga na sasvim drugi nachin....ali sushtina rastafarijanizma je skroz ok...prochitaj malo o tome....nacices veoma pouchne stvari...pozdrav
andrejA...
 
1.No woman no cry
2.Could you be loved
3.Chant down Babylon
4.Rastamen chant
5.I shot the sheriff
6.Kinky reggae
7.Sun is shining
8.No more trouble
9.Rock it baby
10.Get up, stand up........
 
A da kazem koje najmanje volim manji je spiak. dobro ne volim................................ne ........ne ........................ izgleda da sve volim. Ma Iron lion zion :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Meni je ,nekako najdraza "I know a place",bash je pozitivna i uvek me podseti na to da postoji tamo negde,mesto za sve nas koji ne mozemo da se spakujemo ni u jednu fioku
 
Anonymous:
e blondi stvarno kenjas.Evo ja sam posvetio tome dosta vremena i uopste nije tako.Sta je onda love peace unity respect?Pre svega je da zive zajedno crnci i belci ali dokle god belci budu ugnjetavali crnce oni ce se boriti.Sta bi ti radila da si ti i cela tvoja familija bili robovi npr.kinezima?Prouci malo to,raspitaj se kod nekog ko to zna pa se javi.Respect

E vas dvoje gadno smarate !!!??!!! Prestanite da se svadjate! Ti ""Anrea"" sta si ti crnac? A ti Blondi sto se palis bre, i da je rasizm imaju pravo na to. Doduse ovi danasnji crnci nisu uopste osetili ni blizu robstvo pa kenjaju, ali kao jesu njihovi preci i to im daje osnova da bla bla bla.... Poenta je da ljudi i ostala bica imaju svoje pravo, da mrze nekoga i tacka. Dzaba nama da se uljuljkujemo u neke pricice (mada lakse je ziveti tako) o zajednistvu. Barem dok bezzemljasi vode glavnu rec na ovoj planeti. Ljudi koji su patili i ljudi koji su resili da se osvete.
 
Furerr:
Anonymous:
e blondi stvarno kenjas.Evo ja sam posvetio tome dosta vremena i uopste nije tako.Sta je onda love peace unity respect?Pre svega je da zive zajedno crnci i belci ali dokle god belci budu ugnjetavali crnce oni ce se boriti.Sta bi ti radila da si ti i cela tvoja familija bili robovi npr.kinezima?Prouci malo to,raspitaj se kod nekog ko to zna pa se javi.Respect

E vas dvoje gadno smarate !!!??!!! Prestanite da se svadjate! Ti ""Anrea"" sta si ti crnac? A ti Blondi sto se palis bre, i da je rasizm imaju pravo na to. Doduse ovi danasnji crnci nisu uopste osetili ni blizu robstvo pa kenjaju, ali kao jesu njihovi preci i to im daje osnova da bla bla bla.... Poenta je da ljudi i ostala bica imaju svoje pravo, da mrze nekoga i tacka. Dzaba nama da se uljuljkujemo u neke pricice (mada lakse je ziveti tako) o zajednistvu. Barem dok bezzemljasi vode glavnu rec na ovoj planeti. Ljudi koji su patili i ljudi koji su resili da se osvete.

:shock: :shock: :shock:
e, moj Furreru.
vidi se da ti ne volis dovoljno ljude, ali sve ljude. da ih volis i razumes, da im se divis kao jednom cudu prirode, onda bi video da je SVAKI COVEK NA OVOJ PLANETI POSEBAN, svaki je JEDAN JEDINI, jedinstven, neponovljiv, za celu beskonacnost nece se pojaviti jos jedan kao ja ili ti ili bilo ko ...

I ZATO NIKO NEMA PRAVO BILO KOGA DA MRZI, TUCHE, UBIJA ......
nadam se da je ovo jasno.
 
Keeper:
:shock: :shock: :shock:
e, moj Furreru.
vidi se da ti ne volis dovoljno ljude, ali sve ljude. da ih volis i razumes, da im se divis kao jednom cudu prirode, onda bi video da je SVAKI COVEK NA OVOJ PLANETI POSEBAN, svaki je JEDAN JEDINI, jedinstven, neponovljiv, za celu beskonacnost nece se pojaviti jos jedan kao ja ili ti ili bilo ko ...

I ZATO NIKO NEMA PRAVO BILO KOGA DA MRZI, TUCHE, UBIJA ......
nadam se da je ovo jasno.

A ne ja nisam rekao da ima pravo da tuce i ubija. Mada ima onih koji to sebi mogu da priuste (bezzemljasi). Ali da mrzi ima pravo SVAKO. Ne mozes ti meni da zabranis da mrzim bezzemljase. To se zove demokratija (ne kazem da ne valja, (demokratija) valja ). Kako oni imaju prava da kroje meni sudbinu! Ja nisam naudio ni jednom od njih! Cak mislim da u zivotu nisam sreo nijednoga od njih!
 
ma ni da mrzi...
a ako tebi neko nazao uchini, onda naravno sledi ono vec chuveno - ko tebe kamenom ..... (dopuni).

al' ajde, razumem da ne kontas ..... al' skontaces jednom. sta da ti radim. svoj mir ces imati sa sobom tek kad se pomiris sa svime oko sebe.
 
Keeper:
ma ni da mrzi...
a ako tebi neko nazao uchini, onda naravno sledi ono vec chuveno - ko tebe kamenom ..... (dopuni) >>>>ti njega ramenom<<<<. :lol: :lol: :lol:

al' ajde, razumem da ne kontas ..... al' skontaces jednom. sta da ti radim. svoj mir ces imati sa sobom tek kad se pomiris sa svime oko sebe.

A zasto polazis od toga da ja ne razmem. Sta ako ti ne razumes. :?:

Zasto bih se ja mirio s necim, kad znam da sam u pravu i znam da mi nije nuzda da se mirim s tim.
 
Furerr:
Keeper:
ma ni da mrzi...
a ako tebi neko nazao uchini, onda naravno sledi ono vec chuveno - ko tebe kamenom ..... (dopuni) >>>>ti njega ramenom<<<<. :lol: :lol: :lol:

al' ajde, razumem da ne kontas ..... al' skontaces jednom. sta da ti radim. svoj mir ces imati sa sobom tek kad se pomiris sa svime oko sebe.

A zasto polazis od toga da ja ne razmem. Sta ako ti ne razumes. :?:

Zasto bih se ja mirio s necim, kad znam da sam u pravu i znam da mi nije nuzda da se mirim s tim.

ako si ti u pravu eto ti najboljeg razloga da se pomirish sa time i ostavis tu stvar kao gotovu :wink: osim toga, nuzda ti je da se mirish, razumes i prihvatas sve stvari i ljude oko sebe. ako zelis da kao prvo ti budes miran, kao drugo mozda i nesto promenis .......
mrznja radja mrzju. to je de facto.
 
Keeper:
ako si ti u pravu eto ti najboljeg razloga da se pomirish sa time i ostavis tu stvar kao gotovu :wink: osim toga, nuzda ti je da se mirish, razumes i prihvatas sve stvari i ljude oko sebe. ako zelis da kao prvo ti budes miran, kao drugo mozda i nesto promenis .......
mrznja radja mrzju. to je de facto.

Pazi sad. moja mrznja nije mirznja iz koje je proistekla njihova mrznja prema Crncima, Zucama, Indijancima, Eskimima i ostalim belcima vec obrnuto. Zasto to sto "govoris" "govoris" meni kazi njima i ja cu da se smirim (cim me ostave na miru, mene i ostatak sveta koji terrorisu).
 
Furerr:
Keeper:
ako si ti u pravu eto ti najboljeg razloga da se pomirish sa time i ostavis tu stvar kao gotovu :wink: osim toga, nuzda ti je da se mirish, razumes i prihvatas sve stvari i ljude oko sebe. ako zelis da kao prvo ti budes miran, kao drugo mozda i nesto promenis .......
mrznja radja mrzju. to je de facto.

Pazi sad. moja mrznja nije mirznja iz koje je proistekla njihova mrznja prema Crncima, Zucama, Indijancima, Eskimima i ostalim belcima vec obrnuto. Zasto to sto "govoris" "govoris" meni kazi njima i ja cu da se smirim (cim me ostave na miru, mene i ostatak sveta koji terrorisu).

KO TE TERORISHE, DUSHO MOJA ? :twisted:
 
Keeper:
Furerr:
Keeper:
ako si ti u pravu eto ti najboljeg razloga da se pomirish sa time i ostavis tu stvar kao gotovu :wink: osim toga, nuzda ti je da se mirish, razumes i prihvatas sve stvari i ljude oko sebe. ako zelis da kao prvo ti budes miran, kao drugo mozda i nesto promenis .......
mrznja radja mrzju. to je de facto.

Pazi sad. moja mrznja nije mirznja iz koje je proistekla njihova mrznja prema Crncima, Zucama, Indijancima, Eskimima i ostalim belcima vec obrnuto. Zasto to sto "govoris" "govoris" meni kazi njima i ja cu da se smirim (cim me ostave na miru, mene i ostatak sveta koji terrorisu).

KO TE TERORISHE, DUSHO MOJA ? :twisted:

Znao sam! Ali pazi kad sam znao da ce to da kaze.

Zaboravi. I onako nema veze sa temom.
 

Back
Top