Academy Award - Best film ever made

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Znam da već postoji tema, ali to vam je kao Miss Universe, Miss Earth i Miss World, mora da ima više verzija.:mrgreen: (Ajd' molim vas nemojte da brišete:rumenko: )

Ne želim nikakvu svađu sa kreatorima i učesnicima druge teme, pošto smatram da je mnogo dobrih filmova nepravedno izostavljeno, da su neki pisani i po više puta u istoj rundi itd.

Dakle, evo, i ovde ćemo imati više rundi:

PRVA RUNDA

The Godfather vs. Schindler's list
Citizen Kane vs. Goodfellas
Scarface vs. Life is beautiful (La vita e bella)
Rashomon vs. The Shining
Braveheart vs. Slumdog millionaire
Lawrence of Arabia vs. Inglorious basterds
Apocalypse Now vs. The Godfather III
The Matrix vs. Casablanca
Ben-Hur vs. The Usual suspects
 
Evo mojih glasova:

The Godfather vs. Schindler's list
Citizen Kane vs. Goodfellas
Scarface vs. Life is beautiful (La vita e bella)
Rashomon vs. The Shining
Braveheart vs. Slumdog millionaire
Lawrence of Arabia vs. Inglorious basterds
Apocalypse Now vs. The Godfather III
The Matrix vs. Casablanca
Ben-Hur vs. The Usual suspects

Komentari (voleo bih da obrazložite svoja cenjena mišljenja):

- Ma koliko Šindlerova lista bila genijalna, Kum je neprevaziđen, čak jedan od najboljih filmova ikada snimljenih i nastaviću da ga podržavam. Nikako ne osporavam besprekornost Šindlerove liste, ali Kum je Kum i Brando je Brando.;)
- Citizen Kane je genijalan film, ali više volim Skorcezeova ostvarenja, a i u "Dobrim momcima" glume neki od mojih omiljenih glumaca. De Niro, Liota. Dovoljno je da se film oceni kao jedan od elitnih. A tek Skorceze kao režiser!
- Scarface je odličan, ali mi je Life is beautiful više došao ka srcu. Simpatičan je, ali u neku ruku i dosta tužan.
- Slumdog millionaire je malo previše naduvan, i ako je film ovako O.K., i zaslužio je par Oskara, ali ono...:eek: Mel je legendaran i niko ne može osporiti njegovu virtuoznost nakon onoga u "Braveheart" (1995), i ako svaka čast Bojlu na filmu, ali...
- Jedan od najgenijalnijih filomva ikada snimljenih je i Kurosawin "Rašomon", pa ni Kjubrikovo remek - delo poput "The Shining" ne može dostići ono što je Akiro uradio u "Rašomonu."
- Da, sve ja to priznajem za "The Lawrence of Arabia" i znam da ću dobiti vatrenu opoziciju zbog ove odluke, ali Tarantinov "Inglorious bastErds" je bio veoma zanimljiv, uzbudljiv i jednom račju fantastičan, a sadržao je i par dobrih fazona.
- Opčaran sam svim "Godfather" - ima i nisu mi jasni ljudi koji osporavaju kvalitet trećeg dela. "Apokalipsa danas" je odličan film, što dokazuje sama činjenica da jedan od mojih omiljenih glumaca, Dival, igra tu, ali...
- Mrzim Matriksa i morao sam ovde da ga stavim samo zbog velike popularnosti koju ima. Kao iz topa - stara dobra Kazablanka i stari dobri Hemfri Bogart.
- Ben - Hur i Čarlton Heston su neprevaziđeni, ako se sukobljavamo sa takođe odličnim filmom iz '95 - The Usual Suspects.
 
The Godfather vs. Schindler's list - Ovde nemam sta komentarisati.Stavljen je u konkurenciju s Godfather i to je to.Svaka cast Schindler`s list, ali kum je kum.
Citizen Kane vs. Goodfellas Kao sto je kolega rekao vise volim Skorcezeova ostvarenja i jednostavno mi se vise svidio film.
Scarface vs. Life is beautiful (La vita e bella) - Ovde sam najvise zato sto stvarno volim filmove Al Pacina i ovdje je boli glava, a stvarno ne gotivim Roberto Benigni, tako da ...
Rashomon vs. The Shining - Prava kombinacija Kubrick i Jack Nicholson.I po meni jedna od najbolje odglumljenih uloga svih vremena.
Braveheart vs. Slumdog millionaire - Slumdog millionaire mi stvarno nije ni blizu kolko ga ljudi hvale, a Braveheart je vec klasika.
Lawrence of Arabia vs. Inglorious basterds (ovo nisam gledao)
Apocalypse Now vs. The Godfather III - Ova dva mi stvarno nisu nesto.Iako Apocalypse Now se smatra mozda i najboljim ratnim filmom, meni je prosjecan film,Previse su razvukli, a nista se ne desava u filmu ... a i 3 dio The Godfather ... Ne mogu reci da sam ocaran, al eto stavit cu glas njemu.
The Matrix vs. Casablanca - Ovde sam se tesko odlucio, posto stvarno volim The Matrix, ali ipak Casablanca je remek djelo.
Ben-Hur vs. The Usual suspects - Svaka cast Ben-Hur, ali The Usual Suspect je stvarno vrh ...

I usput mislim da bi bila bolja ideja praviti primjera listu najboljih 100 filmova.Kontao sam ja nesto tako zapoceti, ali mrsko mi se peglati s njim.Isao bi na principu ljudi iznose 20 po njima vrhunskih ostvarenja i ocjenjuju 1 do 20.Mozda je malo nezgodno, ono dati nekom extra filmu 1, ali ides od 20 koji smatras da je najbolji pa prema 1 ... Ali i to je nezgodno, posto imam osjecaj da bi neki ljudi stavljali kao primjera najbolje filmove Scary Movie ili tako nesto, pa ko bi se oko toga raspravljao :)
 
Poslednja izmena:
The Godfather vs. Schindler's list
Citizen Kane vs. Goodfellas
Scarface vs. Life is beautiful (La vita e bella)
Rashomon vs. The Shining
Braveheart vs. Slumdog millionaire
Lawrence of Arabia vs. Inglorious basterds
Apocalypse Now vs. The Godfather III
The Matrix vs. Casablanca
Ben-Hur vs. The Usual suspects
 
The Godfather vs. Schindler's list
Citizen Kane vs. Goodfellas
Scarface vs. Life is beautiful (La vita e bella)
Rashomon vs. The Shining
Braveheart vs. Slumdog millionaire
Lawrence of Arabia vs. Inglorious basterds
Apocalypse Now vs. The Godfather III
The Matrix vs. Casablanca
Ben-Hur vs. The Usual suspects
 

Back
Top