Otvaranje porta na TP-Link TL-WR542G

bmilenkovic

Početnik
Poruka
15
Molim Vas za pomoc....
Na NET-u sam preko jednog provajdera u BG-u koji mi daje NET samo kad je UTP kabal konektovan u moju Maticnu Plocu sa mojom MAC adresom kartice. Da bi delio NET na vise racunara uzeo sam TP-Link TL-WR542G uradio clon mac adrese i NET je proradio na vise racunara dajuci im IP adrese iz opsega 192.168.1.X. E sad me zanima, posto ovaj provajder omogucuje uz NET koriscenje i DC++ na kome ima trenutno oko 100TB stvarno korisnih stvari kako ja mogu da podesim da mi i DC++ radi,Cuo sam da treba da se otvori port na Ruteru za DC ali ja to nisam uspeo...Cuto sam nesto na NET-u ali mi nije jasno... Pre stavljanja rutera ja sam od provajdera dobijo IP adresu koja je glasila 10.100.49.XX i sa njom sam se prijavljivo na DC++ ali sad mi deluje nemoguce da me dc prepozna sa adresom 192.168.1.X kad su svi ostali iz gore navedenog opsega.
Da li neko zna kako da otvirim port na Ruteru i da mi radi NET na mom i jos 2 racunara i da mi DC++ radi samo barem na jednom ( mom ) racunaru...
Hvala....
 
Sve ja tako i uradim, i onda otvorim DC, vidi mi korisnike ali nece da skidan nista od fajlova i ne radi search a drugi od mene bez problema skidaju....Sad sam preso u passive mod u DC-u i to kao radi, samo sto ne mogu da skidam od passiv korisnika a nisam ni siguran da svi mogu da skidaju od mene....
 

Back
Top