Graficka?

tuzni decko

Zainteresovan član
Poruka
496
Potrebna mi je vasa strucna pomoc,naime nabavio sam COD-Modern Warfare 2 ali mi je slaba graficka to jest nemogu da pokrenem igru pa sam resio da kupim drugu graficku,u jednoj prodavnici su mi ponudili Asus 4650(agp) od 1giga za 8000din(neznam dali je ova cena ok ili je skupo za tu graficku),moja maticna ploca je Gigabyte/ga-k8ns(agp),pa posto se nerazumem u sve ovo interesuje me dali je ovo ok graficka za neke tako novije igrice i dali mozda da nadjem neku drugu graficku i koliko kosta nesto takvo i jos mi se cini da ova graficka nema tv out vec ima:hdmi,vga i dvi izlaze pa me jos interesuje jel moze nekim kablom da se prikaci na obican tv ulaz(cinc ili skart)?
Inace imam amd sempron 2800+ 1,61 GHz, 1,50ddr rama,600gb hdd i trenutno graficku Ati Radeon 9600 i kada pokrenem igricu izbaci mi da nemam "vertex shader 3.0 or better"
Hvala vam unapred na pomoci.
Pozdrav...
 
Pa mislim da bi sa 4650 trebalo da mozes da igras CoD6 ali ne ocekuj previsebar sto se tice detalja u igri i rezolucije zato sto ti je procesor veoma slab i nemas puno memorije koja je verovatno ddr1 tj. sporija nego standardni ddr2...iskreno ne vidim smisao ulaganja 8000din. u racunar koji je toliko star i koji ne moze ko zna koliko da ti uradi u novim igrama....bolje prodaj ti to sve dodaj tih 8000 pa vidi sta mozes da kupis za to...a graficku mozes da nadjes mnogo jacu u pci-e varijanti za manje pare...zbog toga ti i kazem da je pametnije sklapanje cele nove masine
 
Pa ajde reci mi koliko novca bi otprilike izdvojio cisto da znam okvirno...za tvoju plocu+procesor+grafiku+ram memoriju mozes da dobijes oko 60ak e mozda i do 65 ali sumnjam vise od toga...
 
Evo ovako od ploca ovo je najjeftinije a sto bi ti odgovaralo

Biostar TA785GE 128M, AMD 785G, VGA with 128MB, PCI-Ex16, DDR2, SATA2, RAID, GLAN, SB5.1, USB2.0, mATX 5643din

Biostar TA785G3 ista kao prethodna ali podrzava ddr3 memoriju 5.290din.


Procesori

AMD ADX250OCGQBOX
CPU Desktop Athlon II X2 250 (2MB,3.0GHz,65W,AM3) box 5160din.

AMD Athlon II X3 425, Triple-Core (2,70GHz), 3x512KB L2 cache, BOX (Socket AM3) 5.841din.


Memorija (zavisno za koju se plocu opredelis -prvu koja ima ddr2 il drugu koja ima ddr3)

2GB DDR2 Kingston, PC800 3.670 din.

PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz Viper Series Extreme CL9 (PVT33G1333ELK) 3.409din.

Graficka

MSI RX3850-T2D512E-OC
VGA PCI-E 512MB GDDR3 ATI Radeon HD3850, Core 690 MHz, Mem 1656 MHz, 2xDVI, HDTV, TV-out, 2 games 4.850din.

VGA SAPPHIRE - ATI Radeon HD4670 GDDR3 512MB
PCI Express 2.0 x16 ATI Radeon HD4670 GDDR3 512MB/128bit, 750MHz(core)/873MHz(mem), HDTV+HDCP, VGA, DVI, HDMI, VGA Cooler, Lite Retail 5.466din.


Varijacije u cenama nisu velike tako bi otprilike to trebalo da bude slicno...e sad mozes malo da ustedis ako recimo kupis ddr2 ili ddr3 u verijanti 2x1gb ili neki Athlon II X2 koji je slabiji od ovog modela 250 npr. Athlon II X2 240 ...sto se tice ploce i graficke to je nesto najjeftinije sto vredi uzeti...
 
ja bih isao na ddr3 jer ce uskoro ona postati standard i moci ce lakse da se nadje i bice jeftinija sigurno...trenutno je svejedno posto su cene relativno priblizne ali gledano na duze bolja je investicija u ddr3...neces pogresiti sta god da odaberes od te dve opcije
 
Imam problem sto mi ceo ekran igra(branove),neznam kako opisati,to se desava kad uklucim komp. dok se ne ugrije,nakon toga sve je u redu,na 75 Hz,vise se vide branove na monituru,odkad sam stavio ovu graficku to se desava,
ec3.png
4bv.png
na 60 Hz je bolje slika ne igra,u cemu se radi ,jeli monitor pri kraju mada nije star,nepune dve godine z:( ili graficka nije kompatibilna sa ostale komponente?????
 
Poslednja izmena:
Tako sam ga namestio,ali sad kod neke igre moram opet da vratim na 75Hz jer mi smanjuje rezoliciju i nemogu da igram neke igre,a problem sa sliku koji sam naveo ostaje ali na 60Hz je bolje,u cemu moze biti problem,ne verujem da je monitor pri kraju jer nema ni dve godine,a graficka je stavljena pre mesec dana,ovo se pocelo desavati od kad sam stavio novu graficku,ma staru se to ne desava,ali ona je bila vrlo slaba 128mb samo i nisam moga da igram ponovije igre,sad sa novu mogu sve ali opet secka t.e. zapinje na neke igre,sa jednom reci nista nisam uradio sa kupnjom nove graficke,jer ima neki nacin da proverim sta fali kako bi bilo sve u redu z:(
 
Koja graficka je bila prije ove i jesi li izbrisao stare drajvere pa instalirao za ovu novu graficku, ili si samo ubacio graficku bez prethodnog brisanja drajvera?
 
Koja graficka je bila prije ove i jesi li izbrisao stare drajvere pa instalirao za ovu novu graficku, ili si samo ubacio graficku bez prethodnog brisanja drajvera?
valjda su ih izbrisali pre nego sto su stavili novu u servisu,ili mozda se oni same brisu samim tim kad se stave nove drajvere iz nove graficke z:shock:,Ïðîöåñîð Intel Celeron D 347, 3066 MHz (23 x 133)
 
Poslednja izmena:
Molim za savet. Naime imam integrisanu graficku i zeleo bih da ubacim novu graficku koja ce moci da podrzi nove igre. Imam intelov procesor 3.2 ghz i intelovu maticnu. Da li postoji ova mogucnost i ako p[ostoji molio bih vas strucnjake da me malo uputite. Hvala unapred
 

Back
Top