kako instalirati xpSP2 CR2

drago41

Primećen član
Poruka
589
Skinuo sam sa krstarice navedenu aplikaciju (vidim da je skinuta 450 puta) pa me interesuje kako je instalirati obzirom da se ne moze normalno instalirati.
Ova *PIF* datoteka pokazuje da ima veze sa MS-DOS-om ili sa komandnom linijom!
Imam instalirn xpSP2 beta a ova je izasla 11 juna og. pa verovatno neko moze malo detaljnije (sto kazu korak po korak)da objasni nacin instaliranja.
Zahvaljujem se kulirazi na pomoci ali je to meni nedovoljno!
Pozivam nekog (od ovih 450) ko ju je instalirao da mi pomogne i unapred se zahvaljujem!!!
A MOGU I OSTALI KOJI ZNAJU!!!
 
Tasa!:
Ja sam instalirao i nisam na nikakav problem naisao. Jedini problem je sto nece da se instalira na piratskom XP (ugradili su neku zastitu) mada... :wink: A gde ti "koci"?

Pozdrav,
Tasić

Ovo sam skinuo sa krstarice (za 5 dana) i na levi taster sevne crni pravougaonik a na desni pa propertis otvori okvir sa:General, program, Font, Memorija, Ekran, razno i Kompatibilnost.
Kada kliknem na program dobijem-
Komandna linija: C:\Documents and Settings\Drago\My Documen
Aktivan: prazan okvircic
Kada kliknem na vise opcija dobijem okvir sa naslovom
Postavke Windows PIF datoteke a ispod pise
prilagodi datoteke za pokretanje MS-DOS, ispod su jos 2 prozorcica koji glase:
ime datoteke autoexec: %SystemRoot%\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT
ime datoteke config: %SystemROOT%\SYSTEM32\CONFIG.NT
Probao sam to i preko wizarda sa hdd-a i preko cd-a (skinuo sam ga na CD) ali nista>
Kazi mi gde si to kupio mene si ranije pitao za beta verziju, da znam gde da ga kupim ne bi se zezao 7 dana, tvoj koji si instalirao verovatno je u normalnom obliku datoteke,
Ona beta verzija se odlicno pokazala nisam 3.4 meseca imao problema!drago41=DIOGEN
 
Tasa!:
Ja sam instalirao i nisam na nikakav problem naisao. Jedini problem je sto nece da se instalira na piratskom XP (ugradili su neku zastitu) mada... :wink: A gde ti "koci"?

Pozdrav,
Tasić

Sta ti je brate? Moze da instalira na piratskom,ja sam instalirao! Jedino sto gubis je Windows Update (SP2 zahteva originalni CD-key da bi se pristupilo microsoftom sajtu) ali to je vec lako resiti.!!!
 
FaXcooL:
Tasa!:
Ja sam instalirao i nisam na nikakav problem naisao. Jedini problem je sto nece da se instalira na piratskom XP (ugradili su neku zastitu) mada... :wink: A gde ti "koci"?

Pozdrav,
Tasić

Sta ti je brate? Moze da instalira na piratskom,ja sam instalirao! Jedino sto gubis je Windows Update (SP2 zahteva originalni CD-key da bi se pristupilo microsoftom sajtu) ali to je vec lako resiti.!!!

Nemam problema sa CD kejom, da li si instalirao ovaj noviji xpSP2 CR2 od 11.juna ako jesi gde si ga kupio ovaj kod mene nece ilija neznam, vidi sta sam gore napisao!
 
Instalirao sam prvo RC1 v.2096 i kada sam ze zakacio na microsoftov sajt da skinem windows update javilo mi je poruku da je CD-KEy "invalid",

Isto se desavalo i na najnovijoj (2180) ali sam prob. resio tako sto sam ga krekovao.. :D

Nisam skidao sa krstarice nego odavde

ftp://dlb.pchome.net/system/patch/xpsp2_RTM_ENU.exe

radi dobro za sada ali za dan-dva kako su najavili, treba da izadje FULL...
ts_aug6_WinXPSP2.jpg

p0z!
 
Nisam ga kupovao - skidao sam.
Inace ti prijatelju neces imati problema samo sa tim SP2 vec sa bilo kojom instalacijom koja ima otpak u DOSu. Da bi resio taj problem udji u notepad, napisi dosx.exe i sacuvaj fajl u \windows]\SYSTEM32\ i samo ga posle preimenuj u AUTOEXEC.NT. Trebalo bi da radi, ali ako te nesto * pisi.

Pozdrav,
Tasić
 
Tasa!:
Nisam ga kupovao - skidao sam.
Inace ti prijatelju neces imati problema samo sa tim SP2 vec sa bilo kojom instalacijom koja ima otpak u DOSu. Da bi resio taj problem udji u notepad, napisi dosx.exe i sacuvaj fajl u \windows]\SYSTEM32\ i samo ga posle preimenuj u AUTOEXEC.NT. Trebalo bi da radi, ali ako te nesto * pisi.

Pozdrav,
Tasić

Nije CR nego RC2, ali to sad nije bitno izasla je puna verzija koju cu nabaviti nekako ali me jos kopka kako pomenuta verzija nece da se instalira (skinuo sam i novi drajver za graficku i on nije mogao da se instalira pa kada sam skinuo sa sajta 1 imao je drugu exe oblik i iz zezanjha se instalirao)
a sp2 i drajver imaju isti cetvrtast oblik i na desni klik propertis pa u vise opcija pokazuju istu pif datoteku a oba imaju i sortkat MSDOS pa me zivo interesuje sta ja to neznam jer sigurno postoji nacin za pokretanje i to verovatno nesto vrlo prosto mozda kao podizanje XP-a sa6 flopija?
NJih 450 ga je skinulo sa krstarice i ne verujem da ga niko nije instalirao a mozda ih je sramota pa se ne javljaju.
Znaci sad nije problem kako instalirati glupi SP2 RC2 (koji sam *IDIOT* skidao 5 dana) nego kako se radi sa tim PIF datotekama ???
 
Cekaj,cekaj...
Ti si skidao beta verziju sa krstarice a znao si da full treba da izadje za dan-dva? Bravo... :D

evo sta pise kada ukucam WiNVER (Start>Run>Winver)

Version 5.1 (Build 2600.xpsp2.040803-2158 : Service Pack 2)

PS : Skidao sam odavde :

Kod:
http://download.microsoft.com/download/1/6/5/165b076b-aaa9-443d-84f0-73cf11fdcdf8/WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe

p0z! 8)
 
DIOGEN1:
Nije CR nego RC2, ali to sad nije bitno izasla je puna verzija koju cu nabaviti nekako ali me jos kopka kako pomenuta verzija nece da se instalira (skinuo sam i novi drajver za graficku i on nije mogao da se instalira pa kada sam skinuo sa sajta 1 imao je drugu exe oblik i iz zezanjha se instalirao)
a sp2 i drajver imaju isti cetvrtast oblik i na desni klik propertis pa u vise opcija pokazuju istu pif datoteku a oba imaju i sortkat MSDOS pa me zivo interesuje sta ja to neznam jer sigurno postoji nacin za pokretanje i to verovatno nesto vrlo prosto mozda kao podizanje XP-a sa6 flopija?
NJih 450 ga je skinulo sa krstarice i ne verujem da ga niko nije instalirao a mozda ih je sramota pa se ne javljaju.
Znaci sad nije problem kako instalirati glupi SP2 RC2 (koji sam *IDIOT* skidao 5 dana) nego kako se radi sa tim PIF datotekama ???

Ti si bre coe'k nepismen. Lepo ti napisem da sam ja jedan od tih 450 da sam skinuo i da sam instalirao. A napisao sam ti i kako da resis taj problem koji imas opri instalaciji. Ma sta se je zamaram a tobom :?:

Pozdrav,
Tasić
 
Tasa!:
DIOGEN1:
Nije CR nego RC2, ali to sad nije bitno izasla je puna verzija koju cu nabaviti nekako ali me jos kopka kako pomenuta verzija nece da se instalira (skinuo sam i novi drajver za graficku i on nije mogao da se instalira pa kada sam skinuo sa sajta 1 imao je drugu exe oblik i iz zezanjha se instalirao)
a sp2 i drajver imaju isti cetvrtast oblik i na desni klik propertis pa u vise opcija pokazuju istu pif datoteku a oba imaju i sortkat MSDOS pa me zivo interesuje sta ja to neznam jer sigurno postoji nacin za pokretanje i to verovatno nesto vrlo prosto mozda kao podizanje XP-a sa6 flopija?
NJih 450 ga je skinulo sa krstarice i ne verujem da ga niko nije instalirao a mozda ih je sramota pa se ne javljaju.
Znaci sad nije problem kako instalirati glupi SP2 RC2 (koji sam *IDIOT* skidao 5 dana) nego kako se radi sa tim PIF datotekama ???

Ti si bre coe'k nepismen. Lepo ti napisem da sam ja jedan od tih 450 da sam skinuo i da sam instalirao. A napisao sam ti i kako da resis taj problem koji imas opri instalaciji. Ma sta se je zamaram a tobom :?:

Pozdrav,
Tasić

Ajde TASO zamaraj se malo sa mnom pa mi malo detaljnije objasni ono gore sa notepadom i ostalo jer ja to nisam do sada radio a ne bi hteo da oborim sistem(nisam udarao format c 7 meseci) a uzmi u obzir da sam prvi put ukljucio comp pre nesto vise od godinu dana mnoge stvari sam savladao ali sam ovde malo tanji, pa gore mi rece da pitam a sad neces da se smaras? a uzmi u obzir da sam ja stvarno DEDA DIOGEN (63 god.) i uzmi u obzir da sam dao par korisnih saveta pa su mi se neki i zahvalilisto mi stvarno godi pa budi ako hoces ljubazan pa mi ovo malo bolje definisi, ako hoces?
HVALA!
 
Ma nije problem...
Postoji neki bag koji brise taj autoexec.nt iz sitema i samim tim ti onemoguci rad nekih DOS stvari. Slobodno uradi ono sto sam ti (vam)napisao nece biti nikakvih problema. Moze da se desi i da je izbrisan config.exe kao i dosx.exe. Ako nece da radi samo sa onim sto sam prethodno napisao, uzmi XP disk na njemu nadji file_ove koji se zovu najverovatnije dosx.ex_ i config.ex_ i kopiraj ih u \windows\system32 i promeni im exstenzije u exe.

Pozdrav,
Tasić
 

Back
Top