Twin Peaks

Pa gledam njegove filmove, Mulholland Drive, Blue velvet i Wild at Heart su mi se dopali, samo mi se cini da prve sezone Twin peaksa imaju neku atmosferu americke sapunice sto mi se bas i ne svidja

Ja sam odgledala samo prve dve epizode za sada koje tematski bas i nemaju mnogo veze sa prethodno vidjenim u seriji. I generalno mi nije osecaj da je Linc ovo radio (pisala sam opsirnije na Serije, sta gledate, sta vam se svidelo.

Ako bas nisi upucen u simboliku kod Linca, mozda ne bi bilo lose da odgledas sve od pocetka, jer sa simbolickim predstavljanjima i tumacenjima cini mi se da prati nit, dok sa samo radnjom ne toliko.
 
Па искрено нисам баш сигуран да ли је Боб и даље у злом Купу? Некако се дивљи Куп понаша људски не личи ми на Боба који је чисто зло.

Nisam ni ja :lol:Ipak, mislim da nekako mora da izađe iz njega, ali ko što neko reče, kod Linča se ništa ne zna do kraja.

Čitam ovih dana koliko ljudi omalovažavaju tu seriju i nije mi jasno...možeš da je ne voliš, ali ona je preživela test vremena od 20 god. i može da se ubroji u kultne serije. Pri tom je potpuno drugačija, unela je nešto novo za svoje vreme. To svako mora da ceni, čak i ako nije Linčov fan :)
 
Nisam ni ja :lol:Ipak, mislim da nekako mora da izađe iz njega, ali ko što neko reče, kod Linča se ništa ne zna do kraja.

Čitam ovih dana koliko ljudi omalovažavaju tu seriju i nije mi jasno...možeš da je ne voliš, ali ona je preživela test vremena od 20 god. i može da se ubroji u kultne serije. Pri tom je potpuno drugačija, unela je nešto novo za svoje vreme. To svako mora da ceni, čak i ako nije Linčov fan :)

Ма ти су изгледа очекивали да све буде као у старој серији. Не схватају изгледа да је прошло 25 година и да је ово Твин Пикс 2017, а не 1990. Као што је оригинална серија понудила нешто ново и оригинално, тако и ова нова сезона треба да понуди нешто ново и оригинално, а не да иде на носталгију.
 
Pa gledam njegove filmove, Mulholland Drive, Blue velvet i Wild at Heart su mi se dopali, samo mi se cini da prve sezone Twin peaksa imaju neku atmosferu americke sapunice sto mi se bas i ne svidja

Bolje gledaj seriju iz 90e, to je nesto neponovljivo. Cela ta radnja prosto ne ide van onog prostora i vremena, uvek me hvata nostalgija da ponovo gledam. Ovo novo mi vise lici na neki njegov film. U originalnoj seriji imao si osecaj da je sve lokalno u gradicu, a u nastavku samo putovanja kroz neke dimenzije. Previse likova koji prebrzo dolaze.
 
Cetvrta epizoda odlicna. Umrla sam od smeha na scenu kada se Lusi prevrne sa stolice, a Endi joj objasnjava kako radi mobilni telefon :zcepanje:

Zatim scena izmedju Gordona Kola i Deniz, neprocenjivo :rotf: A Deniz avanzovala od agenta do Chief of Staff, Duchovny je odlican u toj ulozi :lol:
 
tumblr_npq3fcbFYH1qhvtlqo1_500.jpg
 
Posle četiri epizode mogu da kažem da ima tu nešto zanimljivo, neće da bude traćenje vremena . Malo smara sa svojim tripovima, ali neke scene su fenomenalne..npr. ona gde su Dejvid Duhovni i Dejvid Linč zajedno. Molder je pokidao kao Denis :lol: I onda i sad

Je l' mi se učinilo da sam tu videla i Ričarda Čemberlena?

p.s.

Da, videla sam ga. Evo ovde :)

http://www.richardchamberlain.net/chambo3/658
 
Poslednja izmena:
Meni je ta scena izmedju Gordona i Deniz fenomenalana, mozda i najupecatljivija u celoj epizodi. Ako izuzmemo deo gde Albert vikne na Gordona u kolima i svi zamalo da slete sa puta :mrgreen:
 
Da,ima dobrih fazona.Meni je Endijev friz totalni hit :lol:

tumblr_onak8btvGM1rpyyxno1_500.jpg

Inače sam u dilemi koji Kuper je stvarno zao (pod uslovom da je Bob još u njemu). Kao prvo, da li postoje tri Kupera? Onaj dugokosi, pocrneo na suncu kao Indijanac, zatim onaj debeljuškasti u koga je ušao treći Kuper..tj onaj njuborn. Možda ovaj novorođeni nosi Boba u sebi, možda je on bio ona silueta koja je izašla kroz tunel i ubila mladića i devojku u sobi za praćenje.

Verovatno nije ništa od toga i verovatno će mi sa svakom epizodom biti još manje jasno, ali to je čar ove serije :)
 
Ovo je užas od epizoda! Ni približno kao one kultne.
Dečija mašta,fantazije i ništa drugo!

Дечија машта? Слажем се да нису као оне култне епизоде. Милион пута су боље. Доста су зрелије, мрачније, озбиљније. Без оних сладуњавих шлагер момената.
 
Дечија машта? Слажем се да нису као оне култне епизоде. Милион пута су боље. Доста су зрелије, мрачније, озбиљније. Без оних сладуњавих шлагер момената.

To je samo tvoje mišljenje.
Velika većina ima drugačije mišljenje (ne ovde na forumu nego uopšte).
 
Dobro rukujte se slozite se da svako ima svoje misljenje i cao.

Mene sad zanima da li ce se ispostaviti da je klinac pushac sin od Audrey - vec citam teorije da je u pitanju sin Audrey i Coopera ( odnosno Boba).
A necu stici da gledam epizodu vecerasnju pre utorka. Kme
 
elem, jedno zanimljivo tumačenje.

"The White Horse was a symbol of imminent death in original TP. When the curtains rise in new Peaks to reveal it, it's quite literally a 'parting of the Veil' between Life and Death, with the Horse standing in between. The first eps are the symbolic journey of Coop, trapped for 25 years in timeless/spaceless Purgatory, finding his way back to Earth (ie: Reincarnation). Hence the imagery of him 'falling through the stars' into different levels, until he finally pushes through a socket/birthing canal to be reborn as a semi-blank state.

The real problem? Cooper is split on TWO (the Hindu/Buddhist illusion of Duality) -- his innocence/compassion and his agency/force are separated, and only by UNIFYING them will this story end. That's when we'll end up where we started -- in the White Lodge with the Giant from the first scene -- with Cooper 'understanding' again. And Laura's going to help him do it, because her 'sacrifice' in FWWM is the key to Coop's story."
 

Back
Top