Crko hard - Pomoc!!!

Gost
Juce sam, uz pomoc tehnicke podrske AMADEUSA, instalirala njihov sistem na svoj laptop (dell - ne znam koji). Da bi mi se instalirao njihov certifikat i sve sto treba za prodaju aviokarata morala sam da kompletno skinem svu zastitu sa raunara. Spustila firewall (Sygate Firewall Pro), ugasila AD-Watch, u Internet Options/Security enableovla ActivX controls not marked as safe....
Instalacija je trajala nekih sat vremena i ja sam nakon toga sve security parametre vratila na prvobitne i pocela da radim.
Nakon par sati, racunar se potpuno friznuo, pa sam restartovala (hardverski), pa posle nekog vrmena opet, pa opet i tako 3-4 puta. E poslednji put pri restartu javio mi je da ne moze da pronadje hard disk.
Amadeusproweb.com nije secure konekcija, tacnije nema sertifikat za trusted site, ali ne znam koliko sve to ima veze za kasnijim desavanjima.
Molim vas da mi kazete da li postoji mogucnost da je za tih sat vremena nezasticenog pristupa net-u uslo i unistilo hard ili ne?
I da li je moguce da je nesto vec cucalo na racunaru neaktivno ali kad sam enableovala AktivX da se aktiviralo i zaznulo hard.
Da li uopste do crkavanja harda moze doci zbog virusa, crva i ostalog?
I sta sad da radim sa tim diskom/racunarom/podacima na disku?

Hvala!
 
Pokusaj prvo da butujes masinu sa cd-a, ili sa USB-a ako podrzava. To sto ne moze da nadje hard disk, ne mora obavezno da znaci i hardverski otkaz diska. Sto se tice bezbednosti, zar nisi mogla da samo taj sajt proglasis za trusted, pa kod njega da enablujes ActiveX kontrole i ostale parametre? Ovako si se izlozila mogucnosti da budes napadnuta. Nadam se bar da si iskljucila za to vreme ICQ, messenger i druge programe koji bi mogli da otkriju tvoje prisustvo na mrezi. A i kakva je to firma kad koristi obican web sajt za poverljive podatke?

Pozdrav
 

Back
Top