?????

makimaki

Primećen član
Poruka
543
Danima se razmisljam da odem sa decom na bazen ili Adu, a ni jednog trenutka nisam pomislila da li je to pametno. Beba ima skoro 10 meseci. Da li je iz zdravstvenih razloga pametno da je vodim?
Hvala na trudu.
 
makimaki:
Danima se razmisljam da odem sa decom na bazen ili Adu, a ni jednog trenutka nisam pomislila da li je to pametno. Beba ima skoro 10 meseci. Da li je iz zdravstvenih razloga pametno da je vodim?
Hvala na trudu.
Mislim da po ovim vrucinama nije pametno.Meni je cerka koja ima 14god u bolnici zbog upale pluca i mogu ti reci da sam zapanjena koliko je dece smesteno zbog suncanica,dehidriranosti,ma uzas.Vlada neki virus,koji izaziva velike telesne temperature.Moj savet ti je da decu izvodis ujutru do 10-11sati i posle podne oko 6.Na tebi je da odlucis.Pozdrav.
 
Mislim da to nije najpametnija ideja. Ne samo zbog zracenja, vec i zbog infekcija koje se mogu lako preneti na bazenima, a o Adi da ne pricam. Moj kumic ima upalu uha, a zakacio ju je na bazenu :(
 
Misljenja su vrlo podeljena, ako nisi decu previse razmazila Ada je zakon. Licno ne volim bazene, ali na Adi sam od malena, pa kao trudnica, pa sa bebom i sada. Naravno najbolje vreme do 10 ujutro i od 18. Imas razne sadrzaje tako da deca stvarno obozavaju Adu. Ja i muz vodimo jednom nedeljno kola puna dece iz komsiluka (3-10 godina, nase ima 6) i veruj mi da smo omiljeni tata i mama. Ako imas love-razne skakalice i sl. a ako ne onda super parkici, imas kod tobogana besplatno neko cudo za skakanje, milkin parkic je super ima malu stenu za penjanje.... Preporucujem
 
alexy:
Mislim da to nije najpametnija ideja. Ne samo zbog zracenja, vec i zbog infekcija koje se mogu lako preneti na bazenima, a o Adi da ne pricam. Moj kumic ima upalu uha, a zakacio ju je na bazenu :(

Prica iz vojske: nesrecnim slucajem (?) ubode vojnik vojnika maleckim perorezom, ali pogodi arteriju - ovaj iskrvari i UMRE! E, sad na nekom staresinsko/komunjarskom sastanku povede se tema zabrane nosenja peroreza (glupost) i dize se jedan oficir i kaze: "Ako se neko za vreme rucka udavi korom hleba, da li cemo da im zabranimo i da jedu hleb?".

Decije razboljevanje treba shvatiti kao jacanje imuniteta, njegovim izalganjem raznim situacijama...

Meni je pre na Adi problem da se dete ne udavi, da ga neko ne ukrade (?), udari i sl. ... A za malo dete je generalno pravilo da se ne ide 10-11 do 16-17h na sunce... I treba izbegavati voznje kolicima po ulicama (shoping i dr.), vec pravo u park/reka/Ada/van grada...
 

Back
Top