osmehdeteta

srbijadamus

Primećen član
Poruka
661
U Novom Sadu je osnavana humanitarna organizacija za decu sa teskim telesnim invaliditetom .To su deca koja se nalaze u invalidskim kolicima ,slepa deca,deca sa problemom u rastu itd . Organizacija će materijalno pomagati deci uz uslov da deca pokazuju interesovanje(sport,učenje,umetnost....) za bilo koju oblast zivota tj da se sa sigurnoscu moze reci da je u pitanju dete koje bez obzira na probleme zeli da zivi.
Organizacija nedotira sredstva za nabavku medicinskih pomogala niti za hiruske intervencije .
U posebnim slučajevima i ekstremno siromašnoj deci ,koja pokazaju rezultate biće takođe pomognuto .
Organizacija neprima donacije .
 
Јој, подржавам сваку хуману иницијативу, али једна реченица ми звучи ужааасно језиво:
Organizacija će materijalno pomagati deci uz uslov da deca pokazuju interesovanje(sport,učenje,umetnost....) za bilo koju oblast zivota tj da se sa sigurnoscu moze reci da je u pitanju dete koje bez obzira na probleme zeli da zivi.

:sad2:

Говориш о деци са тешким (не лаким) телесним оштећењима....а помоћ условљаваш доказивањем да ''заиста желе да живе''....
Можда је идеја племенита, али је ужасно накарадно срочено! :sad2:
 
Mozda je sad to zeznuto jer se vadi iz konteksta , ali motivacije treba biti !
Uostalom ja znam neku djecu koju je zaista ta njihova " nesreca" motivirala na mnoga postignuca i dobro je da netko to primjeti ..pa tako i jedna takva organizacija ..
 
Nisam ovo naveo bez razloga nasa organizacija materijalno je pomagal sve ali javljali su se roditelji romi koji su svoju deci doveli do paraplegije i dobijali su sredstva od nas ,ta deca nemaju zelju da zive , a roditelji dodeljna sredstva trose na alkohol i nove mobilne telefone .
Promenili smo politiku i sada pomazemo samo deci ne porodicama . Zato je bitno da deca imaju aktivnost i zelju za zivotom . Jer time pokazuju nama da je porodica ta koja daje sve od sebe za njih i da stvarno nemogu . Strasno je koliko ljudi manipulise necijom dobrom voljom
 
a sto ne primate donacije tj.sta primate?Ima dosta siromasnih,a ide zima,neko nema sta da obuce,zasto ne primate odecu,obucu,igracke,knjige..?Par puta sam htela da poklonim dzempere,farmerice koje su skoro nenoseni,a ne znam kome da se obratim za tako nesto,jednom sam zvala decije selo ali su mi rekli da ne primaju.
 
Nisam ovo naveo bez razloga nasa organizacija materijalno je pomagal sve ali javljali su se roditelji romi koji su svoju deci doveli do paraplegije i dobijali su sredstva od nas ,ta deca nemaju zelju da zive , a roditelji dodeljna sredstva trose na alkohol i nove mobilne telefone .
Promenili smo politiku i sada pomazemo samo deci ne porodicama . Zato je bitno da deca imaju aktivnost i zelju za zivotom . Jer time pokazuju nama da je porodica ta koja daje sve od sebe za njih i da stvarno nemogu . Strasno je koliko ljudi manipulise necijom dobrom voljom

e a u svakom žitu imam kukulja ! A zašto ne primate donacije, tko Vas financira?
 
Dali ste odlicnu ideju ,jer mi inace kupujemo i odelo za tu decu . Medjutim to trayi prostor za prijem i nekog ko ce to primati ja sam za . Ali treba reseiti ove probleme .
Donacije neprimamo jer u kasi ima vise novca nego dece kada bude obrnuto bice i donacija
Sada pored postojece dece mozemo i hocemo jos
 
Nisam ovo naveo bez razloga nasa organizacija materijalno je pomagal sve ali javljali su se roditelji romi koji su svoju deci doveli do paraplegije i dobijali su sredstva od nas ,ta deca nemaju zelju da zive , a roditelji dodeljna sredstva trose na alkohol i nove mobilne telefone .
Promenili smo politiku i sada pomazemo samo deci ne porodicama . Zato je bitno da deca imaju aktivnost i zelju za zivotom . Jer time pokazuju nama da je porodica ta koja daje sve od sebe za njih i da stvarno nemogu . Strasno je koliko ljudi manipulise necijom dobrom voljom

Ок, разумела сам. Само бих вам дала добронамерни савет: да избегнете ту формулацију да ''дете мора несумњиво да докаже да има вољу за животом''. :confused: Знате, мало је неумесна ако се има у виду дете квадриплегичар, или неко са неким другим јако тешким физичким оштећењем...које једноставно није у стању тако нешто... :(

Можете да кажете да желите да ''подржите децу са инвалидитетом која имају жељу и вољу да се усавршавају у нечему, или да напредују''. То је тачно, и не звучи онако сурово.
 
Organizacija se finansira iz zaostavstine jedne stare Novosadjanke ,ostavila je kucu i malo zemlje deci Novog Sada i Srbije .Kuca je prodata ,nije imala neku vrednost,zemlja je unovcena takodje i ima prilicnu vrednost novac se nalazi na racunu drustva i samo osnivacka skupstina moze da ga podigne znaci svi clanovi zajedno . Kada se to potrosi vidicemo sta dalje do tada ,neprimamo donacije .
 
Ponovicu ukoliko imate poznajete dete koje bi se usavrsavalo u bilo kojoj aktivnosti a invalid je i roditelji nemogu da mu ili da joj ili da im pomognu javite se meni . Mi kupujemo hranu,odecu,obucu,viloine slikarska platna,makete ,kompjutere ,i sve ono sto deca zele a mi odlucimo da ce im biti korisno za zivot i rad .
 
Ideja je odlična, svaka čast gospođi koja je svoju zaostavštinu dala u humanitarne svrhe!Prvi put čujem da neka humanitarna organizacija ne prima donacije, ma koliko novca imala u svojim fondovima, zaista mi je čudno, a ima mnogo onih kojima treba pomoći.Takođe, to što ste naveli da ne dajete novac detetu, već kupujete sradstva za usavršavanje, jer ste imali iskustva sa pojedinim roditeljima koji uzmu novac, pa potroše na alkohol i sl, razmislite malo, ako nekom detetu kupite računar, kakvu garanciju imate da roditelj neće taj računar prodati da bi kupio nešto drugo!
 
Nema garancija ali ako dete radi i trudi se pretpostavimo da ce nova violina dobro doci .
Neprimamo novac dok nepotrosimo ovo sto je na racunu . Novca imamovise nego dece kojima je potreban
 

Back
Top