Reklama iskače niotkuda

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.451
Danas sam zapatila problem s jednom reklamom za sexi shop. :confused:
Naime, redovno koristim nekoliko ruskih sajtova za dwl muzike. Nikad do sad nisam imala problem sa njima, niti sam zbog njih "zaradila" viruse, niti išta slično.
Na jednom od tih sajtova, na bočnim stranicama sajta nalazi se nekoliko reklama "takve sadržine" na koje nikad ne klikćem.
Danas sam skidala neki jazz sa jednog od tih sajtova koji nema takvih reklama. Ostavila sam komp da radi, ja sam obavljala nešto... I kad sam došla do kompa zatekla sam tu reklamu. Otkad sam je zatekla, iskače na svakih 10 minuta, i nikako ne mogu da je maknem za stalno. :confused: Komp sam skenirala. Virusa nema.

Ostavljam screen shot reklame. (Eksplicitne sličice levo od teksta sam izbrisala.) Primetite da tekst reklame čine besmisleni hijeroglifi... Nekad se dešava da neće da mi se učita nešto što je na ruskom, stranica/reklama... Zbog toga dodatno ne znam kako da maknem ovu reklamu. Jedino na šta mogu da kliknem je to dugmence u donjem desnom uglu. Nakon klika, odbroji se 60 sekundi, reklama nestane, i ponovo iskoči za 10 minuta. Ako neko ima neku ideju, šta da radim... :confused:

2znmxlh.jpg
 

Не препоручујем то да уради са АНТИМАЛВАРОМ, јер ће се након тога исто то дешавати али онда са њим.
Значи, он ће се рекламирати, где да га купите.....и слично. Имао сам тај пробле.
Кад ми дође син за пар дана, па ћу га питати, како је он то решио.
Мислим да је морао да се спусти негде у базу компјутера, где је сам ВИНДОВС, и тамо да брише.
 
Не препоручујем то да уради са АНТИМАЛВАРОМ, јер ће се након тога исто то дешавати али онда са њим.
Значи, он ће се рекламирати, где да га купите.....и слично. Имао сам тај пробле.
Кад ми дође син за пар дана, па ћу га питати, како је он то решио.
Мислим да је морао да се спусти негде у базу компјутера, где је сам ВИНДОВС, и тамо да брише.

ovo sad prvi put cujem. nikada on nije pravio takav problem. ja bi isto skenirao komp malwarebytes-om, on je resenje za takve stvari.
 
Malwarebytes bi trebalo da reši ovaj problem.
Zakačila si neki adwer , za koji je nekada bio dobar i AD-Aware međutim sada ne preporučujem njegovu primenu , nije to više to što je bilo pre nekih dve godine.Eventualno Spyboat serach and destroy i to je to.
Mačak tebi preporučujem da počneš da čitaš informatičke časopise umesto političkih :) pa zatim odgovaraj na temi.
 
Не препоручујем то да уради са АНТИМАЛВАРОМ, јер ће се након тога исто то дешавати али онда са њим.
Значи, он ће се рекламирати, где да га купите.....и слично. Имао сам тај пробле.
Кад ми дође син за пар дана, па ћу га питати, како је он то решио.
Мислим да је морао да се спусти негде у базу компјутера, где је сам ВИНДОВС, и тамо да брише.

:hahaha:
 

Probala sam juče sa Ad-Adware-om.
Posle 3. po redu skeniranja njim, bila sam mirna nešto manje od sata, i onda je reklama opet počela da se pojavljuje.
Apropo, nakon instalacije i skeniranja tim programom, pri otvaranju sačuvanih HTML dokumenata, nikako mi se ne prepoznaje Mozila kao default browser, već Internet Explorer, koji ne koristim. Ponovo sam instalirala Mozilu, i ponovo sve ispodešavala, i ništa. I dalje mi se (sporo i mrcinasto) HTML dokumenti otvaraju iz Explorera. :confused:

Malwarebytes bi trebalo da reši ovaj problem.
Zakačila si neki adwer , za koji je nekada bio dobar i AD-Aware međutim sada ne preporučujem njegovu primenu , nije to više to što je bilo pre nekih dve godine.Eventualno Spyboat serach and destroy i to je to.
Mačak tebi preporučujem da počneš da čitaš informatičke časopise umesto političkih :) pa zatim odgovaraj na temi.

Ja, nažalost :neutral:, imam Win98 i nisam uspela da nađem verziju Malwarebyte-a za 98-icu. (Ako uopšte postoji.) Ovo drugo što spominješ, Spyboat serach and destroy, isto je neki program, jel?

HVALA VAM SVIMA na odgovorima!
 
Probala sam juče sa Ad-Adware-om.
Posle 3. po redu skeniranja njim, bila sam mirna nešto manje od sata, i onda je reklama opet počela da se pojavljuje.
Apropo, nakon instalacije i skeniranja tim programom, pri otvaranju sačuvanih HTML dokumenata, nikako mi se ne prepoznaje Mozila kao default browser, već Internet Explorer, koji ne koristim. Ponovo sam instalirala Mozilu, i ponovo sve ispodešavala, i ništa. I dalje mi se (sporo i mrcinasto) HTML dokumenti otvaraju iz Explorera. :confused:



Ja, nažalost :neutral:, imam Win98 i nisam uspela da nađem verziju Malwarebyte-a za 98-icu. (Ako uopšte postoji.) Ovo drugo što spominješ, Spyboat serach and destroy, isto je neki program, jel?

HVALA VAM SVIMA na odgovorima!

Mozes ga preuzeti sa ovog sajta.....
 

Back
Top