Crne Rupe

  • Začetnik teme fosilvaso
  • Datum pokretanja
Anonymous:
crna rupa je onakva kakvom je zamislis, ako ti je matematika crnih rupa bliska..........

OK, ali jedno je kako je zamišljam, a drugo je kako je postala. Nije valjda i ona nastala u Velikom Prasku, ako iz nje ni foton ne može pobeći!?
 
Izvinte, jedno pitanje :wink:
Kakva je to matematika crnih rupa????
Mislim koliko je 2+2 u toj matematici a koliko je 2*2 u istoj???????

Bre deco knjigu u sake umesto da lupate gluposti u javnosti :evil:
 
I u matematici crnih rupa je 2+2=4, ali verovatno je mislio na diferencijalnu geometriju, tenzorski račun i tenzorsku analizu i ako hoćeš da se baviš malo zračenjem istih trebaće ti malo poznavanja Lijevih grupa, više linearne algebre, nekih simetrija i još neke sitnice kojih trenutno ne mogu da se setim. Naravno, podrazumeva se da si familijaran sa aparatom analize u više dimenzija, sa diferencijalnim jednačinama i ostalim osnovama više matematike.
 
tomkeus:
I u matematici crnih rupa je 2+2=4, ali verovatno je mislio na diferencijalnu geometriju, tenzorski račun i tenzorsku analizu i ako hoćeš da se baviš malo zračenjem istih trebaće ti malo poznavanja Lijevih grupa, više linearne algebre, nekih simetrija i još neke sitnice kojih trenutno ne mogu da se setim. Naravno, podrazumeva se da si familijaran sa aparatom analize u više dimenzija, sa diferencijalnim jednačinama i ostalim osnovama više matematike.

Jesi ga zakomplikovao! O tome se radi da u Crnoj nema ništa nadnaravno, sada usvojenoj fizici nepoznato itd...
 
tomkeus:
I u matematici crnih rupa je 2+2=4, ali verovatno je mislio na diferencijalnu geometriju, tenzorski račun i tenzorsku analizu i ako hoćeš da se baviš malo zračenjem istih trebaće ti malo poznavanja Lijevih grupa, više linearne algebre, nekih simetrija i još neke sitnice kojih trenutno ne mogu da se setim. Naravno, podrazumeva se da si familijaran sa aparatom analize u više dimenzija, sa diferencijalnim jednačinama i ostalim osnovama više matematike.

Lepo sto si pomenuo sve to al bi neko ozbiljniji primetio da sam ja pomenuo dve operacije jednu aditivnu, jednu multiplikativnu ...........
Mislim ako cemo linearnu algebru, grupe, tenzore i ostalo da pominjemo :wink:
 
fosilvaso:
tomkeus:
I u matematici crnih rupa je 2+2=4, ali verovatno je mislio na diferencijalnu geometriju, tenzorski račun i tenzorsku analizu i ako hoćeš da se baviš malo zračenjem istih trebaće ti malo poznavanja Lijevih grupa, više linearne algebre, nekih simetrija i još neke sitnice kojih trenutno ne mogu da se setim. Naravno, podrazumeva se da si familijaran sa aparatom analize u više dimenzija, sa diferencijalnim jednačinama i ostalim osnovama više matematike.

Jesi ga zakomplikovao! O tome se radi da u Crnoj nema ništa nadnaravno, sada usvojenoj fizici nepoznato itd...

Nista posebno interesantno a ni materija u protonu nije bas tako gusta, kad bolje razmislim gustina materije i onako poprilicno mala da ne kazem sve je to mahom prazan prostor :wink:
 
koliko vidim svi ste ovde vrlo inteligentni, onda bi bio red da priznate i shvatite da su jedine poznate crne rupe one u Vashim glavama !!!!! da me ne shvatite pogreshno i one u mojoj glavi......
 
shishmish01:
koliko vidim svi ste ovde vrlo inteligentni, onda bi bio red da priznate i shvatite da su jedine poznate crne rupe one u Vashim glavama !!!!! da me ne shvatite pogreshno i one u mojoj glavi......

Sreća, nisi bio živ u vreme Nikole Tesle! Možda bi i njega ubio u pojam tvojom malodušnošću!
 
fosilvaso:
Može li postojati Crna Rupa bez famoznog i do sada nedokazanog skupljanja materije na gustinu protona?

Sad su i tu teroiju opovrgli, naime, s vremena na vreme "otpushta informacije", i tako menja celokupnu istoriju svemira. Pitam se da li bi se ponovo sce dogodilo kad bi se u jednom momentu crne rupe spojile? (Veliki Prasak)
 

Back
Top