DOS, pomoc

dollar MC

Aktivan član
Poruka
1.639
E, mislim da je za ovaj deo foruma

Inrteresuje me...
Kako da (i da li je moguce) iz dosa pokrenem regedit?

Kako da brisem direktorijume iz dosa? Ako direktorijum nije prazan izbaci mi da ne moze da ga obrise.

Hvala unapred i bice jos pitanja.
Sta cu kad ne znam :oops:
 
dollar MC:
Kako da (i da li je moguce) iz dosa pokrenem regedit?

Nikako! 'regedit' je Windows aplikacija. Ako hoćeš da čeprkaš po windows registry-ju i da menjaš stvari za koje nisi siguran čemu služe, onda prvo napravi backup istog... ako zezneš stvar, moći ćeš i iz dos-a da vratiš stare fajlove. btw. registry je smešten (čini mi se) u dva fajla system.dat i user.dat u windows direktorijumu. proveri!

dollar MC:
Kako da brisem direktorijume iz dosa? Ako direktorijum nije prazan izbaci mi da ne moze da ga obrise.

otkucaj:
DEL /?

ako tvoja verzija del podržava switch-eve /S /Q /F onda ti je to to (S=brisi rekurzivno, Q=quiet, F=force). ako nije podržano, nađi na net-u alatku koja radi isto što i DEL sa dodatnim opcijama - ima ih!
 
Anonymous:
dollar MC:
Kako da (i da li je moguce) iz dosa pokrenem regedit?

Nikako! 'regedit' je Windows aplikacija. Ako hoćeš da čeprkaš po windows registry-ju i da menjaš stvari za koje nisi siguran čemu služe, onda prvo napravi backup istog... ako zezneš stvar, moći ćeš i iz dos-a da vratiš stare fajlove. btw. registry je smešten (čini mi se) u dva fajla system.dat i user.dat u windows direktorijumu. proveri!
pa ne mozes da pokrenes regedit kao takav ali mozes da cackas po registry bazi pomocu reg naredbe iz dosa....
 

Back
Top