Video out

King 7

Iskusan
Poruka
5.443
Iskoristio sam video out I povezao TV sa racunarom. Koristim Radlight program za gledanje filmova I nemam titlove na Divix filmovima dok ih gledam na TV – u dok ih istovremeno imam na racunaru. Kako da dobijem titlove I na TV – u? Drugo pitanje: duzina izlaznog kabla je 22 metra a presek je 0.5 mm. Iz iskustva znam da je to velika smetnja za audio signal ( velika duzina – mali presek ) ali neznam koliki je problem sa video signalom cija je frekvencija daleko veca. Koji kabl da iskoristim? Da li dolazi u obzir klasican antenski koaksijalni? Hvala.
 
Ja znam 2 nacina a ima ih jos:
1.podesi da je TV primarni monitor i imaces titl na TV-u a ne na kompu,
2.Postavi da ti TV ne bude prosirena slika monitora vec CLONE i tada ces imati identicnu sliku na TV-u kao i na monitoru.
 
Sto se tice titlova:

Podesi monitor kao primary, a tv kao secondary i ukljuci opciju clone. Potom ukljuci overlay. Overlay omogucava da se na tv pusta samo video, dok na racunaru mozes da radis nesto drugo. Ovim se izbegava i seckanje koje postoji na najvisem kvalitetu reprodukcije, ukoliko radi samo obican clone bez overlaya(jer onda salje i sliku sa ekrana i video preko njega).

Da bi video i titlove potreban ti je plejer koji moze da salje titlove na overlay. Rad Light je star plejer, nastao u vreme kad nije bilo tv-outa.

Preporucio bih ti nplayer (u njemu je dovoljno da stikliras samo dve opcije TV mode i use in movie subtitles). Podrzava sve formate subtitleova, ac3, matrix filtere i ffdshow, a moze da pusta i dvd.

Od ostalih plejera mozes da probas sa bs plejerom(moze takodje da pusta i dvd, ali ima losiju podrsku za subtitleove i podesavanje za overlay nekad nece da radi).
 

Back
Top