Komercijalna banka..trajni nalog

pele27

Primećen član
Poruka
959
Da li neko od vas koristi ovu uslugu Komercijalne ili nekih drugih banaka? Kako to funkcionise? Kao oni placaju racune umesto mene? A kako znaju kada mi je koliki racun da bi mi toliko para skinuli? I sta sa isechcima koji mi trebaju od Infostana, struje, telefona? Aj hvala na pomoci..
 
šta njih boli uvo koliko imaš para na računu....samo ti skinu pare, a ti gledaj šta ćeš...
što se tiče isečaka, možeš da dobiješ u banci potvrdu da je plaćeno (ako se ispostavi da uplata nekome nije 'legla'), inače nema brige...bude to u redu.
dakle, gledaj da imaš dovoljno novca na računu kad daješ trajni nalog za plaćanja.
 
Da li neko od vas koristi ovu uslugu Komercijalne ili nekih drugih banaka? Kako to funkcionise? Kao oni placaju racune umesto mene? A kako znaju kada mi je koliki racun da bi mi toliko para skinuli? I sta sa isechcima koji mi trebaju od Infostana, struje, telefona? Aj hvala na pomoci..

Imas mogucnost e-poslovanja /ili username/password ili jedan usb uredjaj za identifikaciju/ i proveru svega sto je u vezi sa tvojim tekucim racunom. :)
 
Da li neko od vas koristi ovu uslugu Komercijalne ili nekih drugih banaka? Kako to funkcionise? Kao oni placaju racune umesto mene? A kako znaju kada mi je koliki racun da bi mi toliko para skinuli? I sta sa isechcima koji mi trebaju od Infostana, struje, telefona? Aj hvala na pomoci..

Ja sam to imala nekad u Poštanskoj štedionici.
Kad otvaraš trajni nalog, doneseš im poslednje plaćene račune i oni to tamo evidentiraju, tako dobijaju informaciju za sledeće račune.
Tebi normalno stiže račun na kućnu adresu, a uvidom u tekući možeš da proveriš da li je plaćeno. Ako ti treba potvrda plaćanja, imaš na izvodu ili to može banka da ti da, kako god.
To ti je uopšteno, a ti najbolje proveri detalje sa Komercijalnom.

To je sasvim ok usluga, mada je meni neuporedivo bolja varijanta plaćanje preko neta - sam plaćaš kad hoćeš, a ne stojiš u redu.
 
Da li neko od vas koristi ovu uslugu Komercijalne ili nekih drugih banaka? Kako to funkcionise? Kao oni placaju racune umesto mene? A kako znaju kada mi je koliki racun da bi mi toliko para skinuli? I sta sa isechcima koji mi trebaju od Infostana, struje, telefona? Aj hvala na pomoci..

Ej, nemam iskustva sa trajnim nalogom, ali Komercijalna banka...... ovde kod nas u Sremskoj Mitrovici su toliko neprofesionalni i neljubazni, sto god da is pitas nemaju pojma, a naplacuju svakog djavola, ovde su im jedino ostali klijenti zaposleni kao policajci (zato sto sup vecinu plata isplacuje preko njih) i penzioneri.
 
znam covece..misli da je ovde u Bg ista bolje? Ja sam u toj prokletoj banci samo zato sto trenutno moram jer sam potrosio sredstva na kreditnoj kartici i dok im to ne isplatim nema napolje. A tako zelim da ih se otresem..postali su kao posta..redovi kilometarski, ako trazis nesto extra sem da samo proturis racune ili da trazis da podignes lovu pa to je histerija..to su hiljade fascikli, samim tim salter na kojem si vise ne radi za ostale stranke jer si ti, boze trazio nesto nenormalno a realizacija toga trajeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..uzasni su!! Najgora banka u drzavi!!!
 
znam covece..misli da je ovde u Bg ista bolje? Ja sam u toj prokletoj banci samo zato sto trenutno moram jer sam potrosio sredstva na kreditnoj kartici i dok im to ne isplatim nema napolje. A tako zelim da ih se otresem..postali su kao posta..redovi kilometarski, ako trazis nesto extra sem da samo proturis racune ili da trazis da podignes lovu pa to je histerija..to su hiljade fascikli, samim tim salter na kojem si vise ne radi za ostale stranke jer si ti, boze trazio nesto nenormalno a realizacija toga trajeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..uzasni su!! Najgora banka u drzavi!!!

Zato, ne prosiruj saradnju sa njima, isplati taj dug sa kreditne i zatvaraj racun, a i tu ne da ce ta te zaebavaju nego je to strasno. Komsinici je trebalo dve nedelje da ugasi racun. Podnosis neki zahtev za zatvaranje racuna, pa onda u roku od 5 dana direktor odlucuje po tome.....strasno....

Bezi i od intese, najskuplji su. Ovako su slatki i razmazuju se a sibaju ti racun, malo, malo pa nesto naplate.

Bavim se racunovodstvom, pa mogu da ti kazem da sam najbolja iskustva imao sa raiffeisen-om, procredit, hypo-alpe-adria, nije losa ni Volks.
 
a vidis bas sam mislio da se prebacim prvom prilikom u Intesu..znaci sto dalje? OK, poslusacu te vec..moram videti gde onda dalje ici..


Svakog djavola naplate, gledaj samo kroz provizoju za uplate racuna, npr agrobanka, ili vovodjanska uzimaju min10 a oni 40. Neljubazni su i neazurni (ovo vazi za srem i za novi sad). A tek sto marisu na odrzavanju racuna.....samo dodaju neke usluge, koje i ti nisu potrebne, pa ispadne da je mesecno odrzavanje 400 din. Bas je jedna radnica u trafici, za koju vodimo knjige se zalila, naplacuju joj i e bankarstvo, i sto djavola, a njoj samo treba da se uplati plata, ni za sta drugo ne koristi racun. Imala je firma gde radim racun u intesi, preko njega je posovala, pa je ugasen i kao najpovoljnija se pokazala raiffeisen banka, tako je gazdarica odlucila. ja licno primam platu preko procredit banka, a imam racun i u Erste. Najljubazniji od svih banaka je procredit. kada sam dosao da otvorim racun, dobio sam espreso, kolace, bombone, u zasebnoj kancelariji je to uradjeno, uz mnoogo ljubaznosti.
 
Cek, cek..a ima i ta varijanta da ja preko neta placam sam? A kako to funkcionise? Opet mi je to nekako bolje jer opet JA baratam svojim novcem..

мој драги користи то плаћање преко нета код комерцијалне, има опција плаћање предефинисаних рачуна: инфостан, струја, телефон, теленор, сбб и слично... попуниш уплатницу са износом и датумом и позивом на број, а број рачуна на који плаћаш се аутоматски додаје... сама услуга е-пословања кошта 80 динара месечно, попуни се неки захтев, али је то заиста супер ствар, проверено!
 
мој драги користи то плаћање преко нета код комерцијалне, има опција плаћање предефинисаних рачуна: инфостан, струја, телефон, теленор, сбб и слично... попуниш уплатницу са износом и датумом и позивом на број, а број рачуна на који плаћаш се аутоматски додаје... сама услуга е-пословања кошта 80 динара месечно, попуни се неки захтев, али је то заиста супер ствар, проверено!

To je znaci neka elektronska uplatnica, jel? A ti je popunjavas po poljima? A te podatke prepisujes sa racuna koji ti normalno stigne na kucnu adresu za komunalije, struju, fon i td?
 
To je znaci neka elektronska uplatnica, jel? A ti je popunjavas po poljima? A te podatke prepisujes sa racuna koji ti normalno stigne na kucnu adresu za komunalije, struju, fon i td?

ма да, као класична уплатница... све попуњаваш сам, осим поља за рачун, то је аутоматски уписано... ми већ три године тако плаћамо, и стварно је супер ствар!!!
 
Da li neko od vas koristi ovu uslugu Komercijalne ili nekih drugih banaka? Kako to funkcionise? Kao oni placaju racune umesto mene? A kako znaju kada mi je koliki racun da bi mi toliko para skinuli? I sta sa isechcima koji mi trebaju od Infostana, struje, telefona? Aj hvala na pomoci..

koristim tu uslugu preko banke Intesa već dve godine.
nažalost, u ovom gradu ugovor imaju samo sa Telekomom i Medianom -komunalije. Oba računa skidaju sa mog tekućeg zadnjeg dana u mesecu koji plaćanje tog računa dozvoljava a izveštaj tj onaj konktretno roze računa za telefon i internet kao i za zemljarinu i odnošenje smeća stiže na kućnu adresu. Žao mi je što i sve ostale račune ne mogu ovako da plaćam.
Imam mogućnost i plaćanja preko neta, ali je nikada nisam koristila, šta znam, sve sam nešto nepoverljiva.
B.Intesa zaista zavrće uši sa onim mesečnim održavanjem računa, ali je bar u Nišu najrasprostranjenija, pa kao najlakše mi je da sa njima poslujem.
Sviđa mi se obaveštavanje sms-om za svaku uplatu, mada Raifeisen banka ima još bolji princip -čim se pusti visa kartica odmah dobiješ sms obaveštenje o iznosu i mestu isplate. Jako korisna stvar, jer recimo jedan poznanik nije ni priimetio da mu je ukraden novčanik, no je primi poruku, video da nema novčanika te je odmah blokirao karticu. Da nije prinio taj sms ne bi uopšteni znao još par sati sigurno (jer je nešto radio po kući, celodnevno) taj koji je karticu ukrao mogao je da nastavi da je koristi - pošto pri plaćanju ne treba da se unosi pin.
 
Komercijalna banka daje mogucnost placanja preko neta, treba da odes u najblizu ekspozituru i trazis da ti otvore web e-bank nalog preko koga pratis stanje na tekucem racunu, kreditnoj kartici, na devznim racunima ako ih imas naravno. Kad otvoris opciuj tekuci racun vidis dole "priprema naloga", otvoris to, izaberes primaoca (ima spisak od oko 30tak, izmedju ostalih edb, telekom, infostan, ikom, telenor, telekom i jos dosta njih) automatski dobijas nalog sa popunjenim njihovim racunom, moras da ukucas model, poziv na broj, iznos koji placas, tvoje ime i adresa idu automatski, ali mozes i tu da promenis podatke ako racun npr. glasi na oca, majku i sl, upises jos i svrhu placanja, kliknes posalji i to ti je to. Zgodna stvar, ne moras da cekas u kilometarskim redovima :D Ja sam svoje racune platila iz Hrvatske, usla u internet kafe, otvorila nalog i platila kad mi je legla plata. Fino skroz.
 
Pobogu!!!! Kradja!!!! A komercijalna ima akciju da ti naplacuje dizanje novca sa kreditne kartice i to po principu - uzimamo vam proviziju bez obzira na cijem bankomatu dizete novac, a sto se tice visine provizije veca je ako novac dizete na SALTERU!!!!! Ma ludilo....
 
e to je prava stvar onda..ja mislim da ceo svet tako funkcionise, samo u Srbiji se i dalje stoji u metarskim redovima da bi se nesto platilo..

ne stoji niko u redu ukoliko ne želi. Ljudi jednostavno nemaju naviku da koriste mogućnosti koje pruža elektronsko plaćanje.....
Sam plaćaš kad hoćeš i koliko hoćeš. Odeš u banku i kažeš da hoćeš da imaš elektronsko plaćanje sa svog račzna i oni ti sve kažu šta treba i kako. To zavisi od banke do banke. ja imam kod komercijalne i odlično je.
 
Pobogu!!!! Kradja!!!! A komercijalna ima akciju da ti naplacuje dizanje novca sa kreditne kartice i to po principu - uzimamo vam proviziju bez obzira na cijem bankomatu dizete novac, a sto se tice visine provizije veca je ako novac dizete na SALTERU!!!!! Ma ludilo....

sa kreditne kartice se uvek naplaćuje provizija jer je to jednostavno kreditna linija koja ti je odobrena a ti je koristiš kako god želiš. Znači to je kredit.
Sa debitne kartice (to je ova obična, zapravo tvoj tekući račun gde ti može biti odobren i dozvoljeni minus ukoliko si podneo zahtev) se ne naplaćuje provizija ukoliko novac podižeš na šalteru ili bankomatu komerc. banke. Ako podižeš u bilo kojoj drugoj banci onda plaćaš proviziju toj banci.
Banka je banka.......profitabilna ustanova......nije naš prijatelj
 
sa kreditne kartice se uvek naplaćuje provizija jer je to jednostavno kreditna linija koja ti je odobrena a ti je koristiš kako god želiš. Znači to je kredit.
Sa debitne kartice (to je ova obična, zapravo tvoj tekući račun gde ti može biti odobren i dozvoljeni minus ukoliko si podneo zahtev) se ne naplaćuje provizija ukoliko novac podižeš na šalteru ili bankomatu komerc. banke. Ako podižeš u bilo kojoj drugoj banci onda plaćaš proviziju toj banci.
Banka je banka.......profitabilna ustanova......nije naš prijatelj

Najbolja recenica ikada!!!!! :bye:
 

Back
Top