pomoc maci

dejfin

Početnik
Poruka
10
mace staro mesec dana, konstantno mjauce, dok se ne umori, zaspi par minuta, probudi se i ponovo mjauce. jedva se krece (u mestu). povremeno ima napade, pa se vrti u krug (sve u jednu stranu). slabo jede - na kapaljku, par kapi mleka. kako mu pomoci?? hvala
 
Uf uf, to jesu definitivno napadi.

Moj macak ima napade i grdnih muka sam imala dok nije ustanovljeno zbog cega mu se desava to sto mu se desava. Dakle, ako ces ozbiljno pristupiti problemu, potrebno je otici kod dobrog strucnjaka koji nece lutati u dijagnozama i koji ce obaviti sve prethodne analize pre nego sto pristupi terapiji.
Ja sam resila problem tako sto sam zakazala pregled kod vet. neurologa, koji je zatim dalje uradio potrebne analize, i tako se doslo do konacne dijagnoze, te se moglo pristupiti lecenju. Neuroloski pregled je bio neophodan da bi se iskljucilo more drugih potencijalnih dijagnoza.

Inace, i moj macak takodje u periodu klaster napada slabo jede, s tim sto je kod njega takav slucaj da mu se skupe toksini u krvi (zbog nepravilnog rada jetre), pa izazivaju napade, a ponekad i mucninu, znaci ne samo slab apetit.

S obzirom da je mace malo, takve napade mogu da izazovu i gliste, ukoliko ih bash ima previse, jer luce otrove koji ga truju... (informacija dobijena od neurologa). Dakle, bitno je, da li je mace cisceno od glista??

A inace moze biti sijaset stvari, neka neuro infekcija, poremecaj rada jetre (ili bubrega!!), poremecaj rada tiroidne zlezde, razni virusi.. imala sam citav spisak potencijalnih dijagnoza koje su vezane za takve napade..... dakle, bez strucnjaka se NE MOZE ustanoviti sta je u pitanju, jer iz licnog iskustva znam da bas svasta moze uzrokovati napade.

E da.. jedino ti ne preporucujem odlazak na Veterinarski fakultet.

Pozdrav i javi sta se dalje desava..
 
Moja macka od 2 meseca je isto takva bila nista nije jela pila je samo vode i to malo.. a ustanovljeno je da zato sto nije mogla da vrsi nuzdu

kasnije je saznato da je **** bilo zacepljno jer je moja jebana kuma ,,****** macku sa stapom u dupe''

Jadnica jedna da sam znao smesta bi je saranio al dobro dete je ima 11 god
 
Hoce napadi i od toga da se dese, kada se predugo zadrzava stolica. Toksini iz debelog creva odlaze u krvotok i izazivaju efekte slicne trovanju.. i kod osetljivog nervnog sistema, eto napada.
To sto dete ima 11 godina ne opravdava ga. Dovoljno je odraslo da ima usadjena makar osnovna moralna nacela.
 
Evo, sad bas i ovaj moj macak se ovih dana bori sa napadima, jadnicak... malo malo, pa se setim i tog drugog maceta.. znam koliko je takvim macama potrebno ljubavi i paznje :heart: ...
 

Back
Top