55555

idi kod prvog komsije koji ima internet i pitaj ga na koju brzinu se on kaci. Ako je isto 14kb/s onda nista.Ako je vece onda ti je stari modem,koji je ogranicen sa protokom 14. Pretpostavljam da nisi cackala nikakve AT komande. Znaci vidi kod komsije pa kupi drugi modem. Oko 10 evra su. Mada ima i skupljih
 
Onda je definitivno centrala u pitanju i tu nazalost nema pomoci.Doduse video sam na softpedia neke programe koji kao mogu da ubrzaju dial-up konekciju ali ih nisam isprobavao.Bas cu da vidim da skinem neki pa cu ti javiti da li to funkcionise.
Pozdrav

P.S. Cudi me da Novi Sad ima tako losu centralu!
 
TATJANA NS:
imam otvorena cetiri naloga i brzina je svuda ista eventualno 16,8 . kod komsiluka je isto :shock:

Vidi u extra setngsu treba da ukucas atx3 treba da proradi a kasnije mu tu mozes smanjiti brzinu na 33 sto je optimalno za tu centralu.
Neznam napamet i tu komandu ali ako ovo prvo upali nacicemo je!!!
 
ti si prika cuo negde da zvoni samo ne znas gde.
Uzmi racunar gospodjice iz NS i odnesi kod prvog rodjaka,druga koji ima dobru int.vezu i probaj. Odmah ces videti sta je po sredi
 
Tatjana uradi sledece:
Desni klik na my komp>properities>hardver>device manager>dupli klik na modem i prepisi tacan naziv modema koji tu pise i to naravno objavi ovde.Moram da znam tacan naziv modema da bih ti pomogao da nadjes driver za njega.
I jos nesto: sad dupli klik na taj modem i na jezicku Vise opcija(mislim da pise More Options) u prvoj koloni proveri da li je upisano x3 ako nije slobodno upisi.Zatim se prebaci na jezicak driver i vidi koji je datum upisan u Driver date i verzija u Driver version pa sve to lepo napisi ovde pa cemo se mi dzentlmeni potruditi da ti pomognemo.
Pozdrav
:D
 
Sto se tice drivera za taj modem ne postoji novija verzija,evo mozes da proveris i sama

http://downloadfinder.intel.com/scr...SFullName=Windows*+XP+Professional&submit=Go!

nisi napisala da li pise node gde sam ti vec rekao x3?
e sad kad si opet dosla dotle prebaci se na jezicak modem pa vidi da nije tu iz onog padajuceg menija slucajno namestena opcija ispod broja 4800,a ako jeste ti je stavi na tu vrednost.Probaj sad brzinu i ako je opet stara onda nema pomoci=centrala je u pitanju.Ostaje ti jedino da tuzis novosadski telekom sto ti u 21.veku nije omogucila normalan kontakt sa svetom ali to je vec borba sa vetrenjacama.
Pozdrav :(
 
idi na www.driverguide.com. Kad ti se podigne stranica sa desne strane izaberi driver listu. Pojavice ti se slova A-Z. tu biras proizvodjaca. Izaberes slovo I u tvom slucaju. Onda ti se otvore svi proizvodjaci sa I. idi na I2 stranu tamo ti je intel. Tu su ti svi modemi njihovi. pritisni ctrl f upisi 536 (pretrazivanje) i dobices modem intel 536 ep. Izaberes operativni sistem.
ne secam se dalje procedure. treba da izaberes da oces da snimis to. trazice ti pasos da mozes da snimis to. ako se ne varam bilo je pasos: driver ili drivers a sifra je bila :all . Davno sam to radio. to je to
 
Pa covece Bozij to sam ja i uradio samo na Intelovom sajt i ostavio sam link da pogleda i sama se uveri da novih drivera za taj modem nema.Pa ne mislis valjda da ce driverguide da ima noviji driver za taj modem a da ga sam proizvodac Intel ne izbaci na svom sajtu.
Pozdrav :o
 

Back
Top