64 bitna dilema!!

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
Hajde neko da mi objasni, ovu stvar oko 64 bitnih aplikacija, pošto se tvrdi, da za koju godinu(2006) će potpuno zameniti 32 bitne programe(naravno, prvo treba hardver da se prilagodi).
Da li če moći da se koriste ovi programi na konvencionalnim,32 bitnim računarima, ili za ne pune 2 godine neću moći da nađem ništa za svog "jadnog" Athlona XP 2500+, pa ću morati da ga skroz menjam?
Dobro, znam da u svetu računara sve se menja jako brzo,pa ni ja ne bi ovu mašinu koristio još 10 godina, ali ipak...
Ako se ne mogu koristiti, onda ni danas ne vredi ni uzeti računar bez 64 bitnih procesora?
Ps: Ne bih da ispadnem glupav, zbog ovog pitanja, već jednostavno spadam u kategoriju korisnika sa osnovnim znanjem.. :oops:
 
Da li ce programi moci da se koriste to ne znam, ali znam da programi koji danas postoje nece sigurno tek tako nestati pa da moras preci na novu tehnologiju.
Pa i dan-danas imas da skines igrice za C64, a mnogi ga se danas ni ne secaju.
Zatim dobar deo korisnika PC racunara zadovoljava se sa 386, 486, P1 koji su zastarili jos proslog veka :D, da ne kazem milenijuma (bas mi je prosle nedelje dopao saka jedan 486 sa WIN 3.11, poklon nekog lika iz Nemacke svojoj necaki).
E sad kad malo odmakne ta 64-bitna tehnologija procesora mozda ce biti malo teze naci ploce sa Socket-om odgovarajucim za danasnje procesora (kao sto je to i danas slucaj za P1, P2 i ostale).
Itd..
 
Кулиража:
Da li ce programi moci da se koriste to ne znam, ali znam da programi koji danas postoje nece sigurno tek tako nestati pa da moras preci na novu tehnologiju.
Pa i dan-danas imas da skines igrice za C64, a mnogi ga se danas ni ne secaju.
Zatim dobar deo korisnika PC racunara zadovoljava se sa 386, 486, P1 koji su zastarili jos proslog veka :D, da ne kazem milenijuma (bas mi je prosle nedelje dopao saka jedan 486 sa WIN 3.11, poklon nekog lika iz Nemacke svojoj necaki).
E sad kad malo odmakne ta 64-bitna tehnologija procesora mozda ce biti malo teze naci ploce sa Socket-om odgovarajucim za danasnje procesora (kao sto je to i danas slucaj za P1, P2 i ostale).
Itd..
Al' taj voli svoju necakinju :twisted:
 
Dexxi bio si blizu, nije ga platio ni dinara, ali ga nije ni nasao na ulici.
Kao sto stormbringer rece nece oni da truju tamo svoju decu i ostalu okolinu.
Inace taj primerak racunara je pokupio iz nekog skladista u firmi u kojoj radi, naravno za DZ i to mu je sef jos bio sav srecan sto mu oslobadja prostor
 

Back
Top