Virtuelna stvarnost

Ne znam nisam jos ni video te naocare a kamoli probao.Zao mi je što je sve to tako usporilo sa razvojem.Pre 4-5 godina mislio sam da monitori neće ni postojati da će svi koristiti neke ludilo kacige.
Da li neko zna koliko košta jedna kaciga?
Pozdrav 8)
 
Imao sam priliku da neke 94-95. godine, na sajmu probam kacigu Cybermaxx. Nisam probao bog-zna koliko dugo, ali sam osećaj me je oduševio. Grafika u demou koji je radio sa kacigom je bila, blago rečeno, sranye, ali je bila dovoljna da pokaže kakav je osećaj.

Neki su tada tvrdili da kaciga ume strašno da zamori, te da samim tim nije zdrava za korišćenje, ali pošto sam je probao svega par minuta, ne mogu ni da potvrdim, ni da poreknem.

Što se razvoja i cene tiče, nemam pojma na čemu je sad, ali mi se čini da je cela stvar potpuno napuštena, a iz kog razloga - ne znam. U svakom slučaju, mislim da je šteta što se ne razvija i dalje. Cena je tad bila (čini mi se) oko 1700DM, s tim što je to bio sample uzorak i nije bio na prodaju.
 
Hvala Storm jos jednom na odgovoru.I meni se mnogo svidja osecaj sa kacigom,ja sam je zadnji put probao 98. i otad je izgleda obustavljen razvoj>A bas me interesuje zasto?Sa obzirom na razvoj informatickih uredjaja mislio sam da je i to dosta napredovalo i da su pale cene.Googlao sam podosta ali slabo sam nesto izgooglao.
Pozdrav
 

Back
Top