Novi Zeland

Pitanja za ljude koji su vec na NZ.
Kojim poslom se bavite?
Koju diplomu imate?
Da li je bio problem za ratifikaciju diplome?
Ima li neko ko je posao sa diplomom Megatrenda?
Koliko novca bi trebalo da se ponese za pocetak dok se covek ne snadje?
 
Vec neko vreme pratim slicne forume ali nekako se bas ne nalazim ili snalazim, jedino sto imam veliku zelju da se preselim na Novi Zeland sa porodicom. Ali s obzirom da kao sto vidim moja srednja masinska vezano za to ne znaci nista, interesuje me dali neko zna da sa zanatom kamenorezca i radnim iskustvom od petnaestak godina postoji sansa?
 
Imam 35 godina poprilicno iskustvo sa IT-tehnologijom i jos 1000 stvari
koje zna i svaki prosecan Srbin i hteo bih porodicno (ja .zena i 3 deteta)
da se iselim na Novi Zeland.

Dobro bi mi dosla svacja pomoc i svaki korisni savet ili jos bolje licno
iz iskustva da mi neko kaze kako da se dokopamo Okeanije i tragam za
boljim zivotom negde gde vredi tragati.

Jeste da mnogo volim ovu zemlju i ove ljude ali ovo je braco kraj krajeva.

Unapred hvala na svakom korisnom savetu.
 
Још више је изолована Северна Кореја или рецимо Мијанмар. Што се стандарда тиче, не знам какав им је(бољи од нас сигурно јесте) али БДП по глави становника им је знатно нижи од Аустралије или развијених земаља ЕУ.
 
Imam 35 godina poprilicno iskustvo sa IT-tehnologijom i jos 1000 stvari
koje zna i svaki prosecan Srbin i hteo bih porodicno (ja .zena i 3 deteta)
da se iselim na Novi Zeland.

Dobro bi mi dosla svacja pomoc i svaki korisni savet ili jos bolje licno
iz iskustva da mi neko kaze kako da se dokopamo Okeanije i tragam za
boljim zivotom negde gde vredi tragati.

Jeste da mnogo volim ovu zemlju i ove ljude ali ovo je braco kraj krajeva.

Unapred hvala na svakom korisnom savetu.

Mozes li reci sta imas tacno zavrseno i da li si se raspitivao sta sve treba za priznavanje diplome?

MM i ja bi smo zeleli podneti papire za vizu u AUS ili NZ pa mi je svaka informacija dobrodosla ;) U AUS su sada bas zakomlikovali, pa me zanima da li je nesto lakse za NZ.
 
Nije lakse nego za AU troskovi su veci a plate daleko manje na NZ je normalna zarada 1500 dolara a to je jedva da prezivite slicno kao u Srbistanu ,manje kriminala,manje stresa ali u sustini slicno .
Zakoni za AU i NZ su gotovo identicni cak imaju zajednicke liste shortage occupations .
Probajte u Kanadu provincije Alberta i New Scotia moze se lako doci do vize .
 
Nije lakse nego za AU troskovi su veci a plate daleko manje na NZ je normalna zarada 1500 dolara a to je jedva da prezivite slicno kao u Srbistanu ,manje kriminala,manje stresa ali u sustini slicno .
Zakoni za AU i NZ su gotovo identicni cak imaju zajednicke liste shortage occupations .
Probajte u Kanadu provincije Alberta i New Scotia moze se lako doci do vize .

Sta po tebi znaci "lako doci do vize" i kakve?
 
Mozes li reci sta imas tacno zavrseno i da li si se raspitivao sta sve treba za priznavanje diplome?

MM i ja bi smo zeleli podneti papire za vizu u AUS ili NZ pa mi je svaka informacija dobrodosla ;) U AUS su sada bas zakomlikovali, pa me zanima da li je nesto lakse za NZ.

za NZ ti treba 3 godine cimanja i obilaska svih mogucih shaltera i kada saberes sve troskove oko 5 soma jevreja da ti kazu da li mozda mozes biti primljena. A ako imas 600.000. jevreja uvek si dobrodosao ( ne samo u NZ vec bilo gde u svetu. svi ce da te vole za te pare.)

PA TI VIDI :)
 
za NZ ti treba 3 godine cimanja i obilaska svih mogucih shaltera i kada saberes sve troskove oko 5 soma jevreja da ti kazu da li mozda mozes biti primljena. A ako imas 600.000. jevreja uvek si dobrodosao ( ne samo u NZ vec bilo gde u svetu. svi ce da te vole za te pare.)

PA TI VIDI :)

Hmhm. Citirao mene a trebao si nekog drugog ... :think:

ili si odgovorio na neki drugi post? :think:

Ko gluvi telefoni:hahaha:
 
...to bas i nije bilo opsirno niti informativno a jos manje od pomoci... naime, da bi se uopste apliciralo za vizu potrebno je uraditi milion stvari pre samog apliciranja...

http://www.immigration.govt.nz/migrant/stream/work/skilledmigrant/caniapply/requirements/default.htm

The Immediate Skill Shortage List identifies the jobs and skills needed in New Zealand, by region.

The Long Term Skill Shortage List shows the areas where we have a sustained and ongoing shortage of skilled people throughout the whole of New Zealand.
 

Back
Top