Makedonski fudbal

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
20t14ea.jpg

http://3.***************/_Z8Ay6gxUZ3o/SxZWVxVXNbI/AAAAAAAADJ0/4uK7UBloL9c/s320/ru14.jpg :)
 
Makedonski fudbalski trener Mirsad Jonuz namerava u-tim da angažuje Aleksandra Ignjovskog, veznog igrača nemačkog drugoligasa Mӱnchen 1860.

jonuz%5B12%5D.jpg


Ignjovski je rođen u Beogradu pre 19 godina i ogroman je talenat, i redovno je igrao u selekciji do 19 i 21 godine za Srbiju. Prema Januzu, Ignjovski, koji je makedonskog potekla je i pre imao želju da igra za Makedoniju, ali su to pokvarili pojedinci iz Fudbalskog saveza Srbije.

- Bio sam na korak da ga ubedim da dođe igrati za mlade selekcije Makedonije, kada sam bio selektor mlade reprezentacije, ali su me otkrili i nisam uspeo. Sada želim da pokušam ponovo, jer je odličan fudbaler, istog kvaliteta i defanzivno i ofanzivno, i nedostaje nam takav profil igrača - kaže Jonuz.

Očekuje se uskoro da Ignjovski bude kontaktiran sa ciljem da zaigra za seniorsku reprezentaciju Makedonije u prijateljskom mecu u maju mesecu.U FFM kažu ne bi trebalo da imaju problema sa vadjenjem makedonskog pasoša za velikog talenata, kao što je imalo sa Mariom Đurovskim, za koje najnovija vest je da okleva da igra za Makedoniju, iako je bio na skup sa A timom.


http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=319101048126&id=19&setIzdanie=21938
 
Round 21 is finally next in line and despite table positions all eyes are turned to the biggest derby in Macedonian football - Vardar against Pelister.

Image00085.jpg


Vardar - Pelister

After couple of reschedulings the derby can begin. Vardar against Pelister and everything is said. Argentina have Boca Juniors and River Plate, Spain have Barcelona and Real Madrid, Macedonia have Vardar and Pelister. Never mind the table positions, never mind the finances - this match does not need particular preview. It is the biggest derby in Macedonia and a match that speaks for itself. Sunday, 14.00 CET arena Philip II of Macedon, the place where You should be.

Metalurg - Renova

Metalurg against Renova is a derby from the upper part of the table and derby that can have direct effect on the race for the champions. Third-placed Metalurg hosts first-placed Renova. Metalurg started good in the second part, Renova as well and this match can be a real picture of where Macedonian football is at the moment.

Pobeda - Rabotnicki

Rabotnicki travels to Prilep to meet Pobeda. After the win over Vardar, Rabotnicki has something to build upon in the champions race against Renova, while Pobeda has two defeats in two matches this spring and needs these points badly. Rabotnicki is -5 behind Renova and needs points as well if they are to keep up in the race for the first place.

Teteks - Sileks

Teteks won over Turnovo away from home, while lost to Pelister at home in the opening two rounds in the spring part of the season, while Sileks destroyed Turnovo in an excellent game but failed to keep the 0-1 lead in Tetovo against Renova and eventually lost 3-1. Now, they are once again visiting Tetovo, this time against strengthened Teteks and will need to change tactics from last match if they are to bring points back home.


http://www.macedonianfootball.com/i...2038:preview-round-21&catid=16:misc&Itemid=68
 
- Bio sam na korak da ga ubedim da dođe igrati za mlade selekcije Makedonije, kada sam bio selektor mlade reprezentacije, ali su me otkrili i nisam uspeo. Sada želim da pokušam ponovo, jer je odličan fudbaler, istog kvaliteta i defanzivno i ofanzivno, i nedostaje nam takav profil igrača - kaže Jonuz.
:rotf:
Inače, on je u više navrata izjavio kako mu je najveća želja da zaigra za A reprezentaciju Srbije i bude član nekog velikog Evropskog kluba.
 
oki1987
Јел завршен стадион Вардара?

to je gradski stadion,sad se zove arena Filip II Makedonski, a koriste ga gradski rivali Vardar i Rabotnicki.
Napravljena je nova severna tribina, sad se renovira juzna tribina, a stara istocna i zapadna su srusene i napravice se nove sa vecim kapacitetom.
Stadion je plavniran da se zavrsi 2011 i imace kapacitet od oko 32.000 gledalaca.
 
to je gradski stadion,sad se zove arena Filip II Makedonski, a koriste ga gradski rivali Vardar i Rabotnicki.
Napravljena je nova severna tribina, sad se renovira juzna tribina, a stara istocna i zapadna su srusene i napravice se nove sa vecim kapacitetom.
Stadion je plavniran da se zavrsi 2011 i imace kapacitet od oko 32.000 gledalaca.
Нисам знао да га користе и једни и други.
За западну и источну знам и видео сам слике...није лоше :)
 
Makedonski fudbalski trener Mirsad Jonuz namerava u-tim da angažuje Aleksandra Ignjovskog, veznog igrača nemačkog drugoligasa Mӱnchen 1860.

jonuz%5B12%5D.jpg


Ignjovski je rođen u Beogradu pre 19 godina i ogroman je talenat, i redovno je igrao u selekciji do 19 i 21 godine za Srbiju. Prema Januzu, Ignjovski, koji je makedonskog potekla je i pre imao želju da igra za Makedoniju, ali su to pokvarili pojedinci iz Fudbalskog saveza Srbije.

- Bio sam na korak da ga ubedim da dođe igrati za mlade selekcije Makedonije, kada sam bio selektor mlade reprezentacije, ali su me otkrili i nisam uspeo. Sada želim da pokušam ponovo, jer je odličan fudbaler, istog kvaliteta i defanzivno i ofanzivno, i nedostaje nam takav profil igrača - kaže Jonuz.

Očekuje se uskoro da Ignjovski bude kontaktiran sa ciljem da zaigra za seniorsku reprezentaciju Makedonije u prijateljskom mecu u maju mesecu.U FFM kažu ne bi trebalo da imaju problema sa vadjenjem makedonskog pasoša za velikog talenata, kao što je imalo sa Mariom Đurovskim, za koje najnovija vest je da okleva da igra za Makedoniju, iako je bio na skup sa A timom.


http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=319101048126&id=19&setIzdanie=21938


Ignjovski ce igrati za Makedoniju!!!

da nije samo spekulacija, potvrdjuje i profil Ignjovskog na facebook-u, Ignjovski se uclanio u stranice selektora Makedonske reprezentacije Mirsada Jonuza.
Tooooo Makedonac
:super::super::super:

24xm5qf.jpg
 
Poslednja izmena:
Zbog čega misliš da nije lažan profil i na osnovu čega si došao do tog genijalnog zaključka...
Ili da budem još direktniji, zbog čega misliš da bi neko ko je rođen u Srbiji i ko je prošao sve mlađe kategorije ove zemlje, naprasno odlučio da zaigra za reprezentaciju sa lošim igračkim kadrom i rukovodstvom, nedostojnim da izbore plasman na bilo koje ozbiljnije takmičenje u narednih 20 godina?
I dok se ti baviš prikupljanjem sitnih, dvosmislenih, nazovi dokaza, evo ti ovde vrlo otvoren intervju pa pročitaj šta dečko misli o svemu:

http://www.mojsport.net/blog/aleksandar-ignjovski-igracu-samo-za-srbiju/2525.html

1. Aleksandre Naš prethodni intervju sa tobom bio je u Aprilu mesecu. Kako bi ti opisao period od tada do danas vezano za tvoju karijeru?

Desilo mi se dosta lepih stvari u tom periodu! Promenio sam klub i državu u kojoj igram i treniram. Nije lako, ali mislim da sam se brzo privikao i nadam se da će moja karijera nastaviti u ovom pravcu.

2. Trenutno nisi u prvom planu kod trenera mlade reprezentacije Ratomira Dujkovića. Da li uskoro očekuješ poziv?

Naravno! Svaki igrač se potajno nada pozivu, pa tako i ja. Nadam se pozivu, ali mi je čast što nastupam za Omladinsku reprezentaciju i nadam se da ću i dalje nastupati.

3. Brzo si se izborio za mesto u startnoj postavi Minhena 1860. Koliko si zadovoljan svojim nastupima?

Od prvog treninga sam radio maksimalno, posvetio sam se svakom detalju. To je trener primetio i pružio mi šansu koju sam iskoristio na pravi način! Da, mogu reći da sam zadovoljan svojim partijama i potrudiću se da igram još bolje.

4. Šta je tvoj prevashodni cilj da ostvariš u ovoj sezoni?

Najvažnije mi je da pružam dobre partije i naravno da budemo pri vrhu tabele. Takođe da sa Omladinskom reprezentacijom odem na Evropsko a posle i Svetsko prvenstvo, jer imamo odličnu ekipu i mislim da smo spremni za to.

5. Kako si se privikao na novu sredinu i sam život u Minhenu?

Odlično sam se privikao. Učim polako jezik, drugari iz tima su me dobro prihvatili, a grad je prelep.

6. OFK Beograd na početku šampionata ostvaruje znatno bolje rezutate od prošle sezone. Koliko pratiš dešavanja u bivšem klubu?

Pratim rezultate. Drago mi je zbog Ofk-e uvek, jer je to moj matični klub i uvek se radujem njenim pobedama! Verujem da će tako i nastaviti.

7. Kome daješ prednost u borbi za titulu u Jelen Superligi?

Ne dajem nikome, ipak je tek 8. kolo i mislim da je rano prognozirati bilo šta! Zvezda, Partizan, Vojvodina i Ofk Beograd. Sve je moguće!

8. Kako bi opisao kvalitet Bundeslige 2?

Liga je jaka, kako kažu ovde za nijansu slabija od Bundeslige 1. To je liga gde je potrebno mnogo snage, trčanja, ali sve u sklopu sa tehnikom.

9. Stalno se spekuliše u Makedoniji da bi tebi mogao da usledi poziv za reprezentaciju te zemlje. Šta ti kažeš na to?

Rođen sam u Srbiji, igrao sam u svim kategorijama za reprezentaciju Srbije i tako će ostati u nastavku moje karijere
.
 
Zbog čega misliš da nije lažan profil i na osnovu čega si došao do tog genijalnog zaključka...
Ili da budem još direktniji, zbog čega misliš da bi neko ko je rođen u Srbiji i ko je prošao sve mlađe kategorije ove zemlje, naprasno odlučio da zaigra za reprezentaciju sa lošim igračkim kadrom i rukovodstvom, nedostojnim da izbore plasman na bilo koje ozbiljnije takmičenje u narednih 20 godina?
I dok se ti baviš prikupljanjem sitnih, dvosmislenih, nazovi dokaza, evo ti ovde vrlo otvoren intervju pa pročitaj šta dečko misli o svemu:

http://www.mojsport.net/blog/aleksandar-ignjovski-igracu-samo-za-srbiju/2525.html
Kao prvo decko je Makedonac, kao drugo u Srbiji ce sigurno dobiti mnogo manje prostora da igra, dok bi u Makedoniji sa solidnim partijama bio starter u reprezentaciji, i nije tacno da je Makedonija ima los igracki kadar, jednostavno fali igrac kao sto je Ignjovski da poveze srednji red i napad.
Pandev, Novevski, Popov, Despotovski, Naumoski... sigurno nisu losi igraci, naprotiv. Vidimo se na EP 2012 :)
 
:hahaha:
Makedonija na EP :hahaha:
Oki, ti si jedan od najjačih likova Krstarice.
A najbolje od svega mi je što ovo uopšte ne komentarišeš:
9. Stalno se spekuliše u Makedoniji da bi tebi mogao da usledi poziv za reprezentaciju te zemlje. Šta ti kažeš na to?

Rođen sam u Srbiji, igrao sam u svim kategorijama za reprezentaciju Srbije i tako će ostati u nastavku moje karijere.
:hahaha:
 
:hahaha:
Makedonija na EP :hahaha:
Oki, ti si jedan od najjačih likova Krstarice.
A najbolje od svega mi je što ovo uopšte ne komentarišeš:

:hahaha:

to je standardan odgovor kad neko ima mogucnost da bira izmedju dve reprezentacije, naravno da je ovo rekao kad je Srbija atraktivnija reprezentacija, ali ako ljudi u FSS nemaju sluh za njega, naravno da ce FFM iskoristiti sansu.

Sportal_Makedonija_Spanija_18.jpg


Makedonija vecna
 
Juce je odigrana jedna utakmica Makedonske prve lige, a sastali su se Rabotnicki i Teteks. Pobedila je ekipa Rabotnickog sa 2:1.

rabotnicki_kometalS.png
Rabotnicki-Teteks
FK_Teteks%20copysmall2.png
2:1 (1:0)

Danas se igraju preostale utakmice 23 kola Makedonske prve lige,a sastaju se:

renova%20amblemS.png
Renova-Pobeda
pobedas.png

metalutg%20m.png
Metalurg-Turnovo Horizont
turnovoS.png

pelisterS.png
Pelister-Vardar
fk_vardarm.png

sileks_fcS.png
Sileks-Milano
milano%20s.png
 
FK Pobeda 8 godina dobila zabranu i igranja u Makedonskoj ligi.
Posle kazne FIFA od 8 godina igranja medjunarodnih utakmica, sada je FFM izrekao potpunu zabranu.
Steta za ovaj veliki klub,u kojem su trenirala oko 300 dece i koji je redovno izbacivao dobre fudbalere i reprezentativce.

A Juventus koji je svasta namestao dobio je 10 puta manju kaznu.

Football Federation of Macedonia
Number: 03-323

Pursuant to Article 10 of the Rules for the Football matches Federation Commissioner matches of the Football Federation of Macedonia implementing the decision of FIFA number 090,259 EDZHT MKD for the club FC "Victory" - Prilep, on 3 May 2010 adopted:

DECISION

1st FC "Victory" - Prilep is suspended from further competition in the championships of the Republic of Macedonia under the leadership of the FFM within 8 (eight) years starting from the 2009/2010 competition.

2nd Competitions that the team of FC "Victory" - Prilep has played in the first and second round matches of the competition year 2009/2010 remains with the achieved results as in the following matches (29, 30 and 31 column) football club to play a game with FC "Victory" - Prilep games gets official with 3 score: 0, and in accordance with Article 60 Item 2, paragraph 3 of the Rules for the matches of the Football Federation of Macedonia.

3rd Obtained warnings and punitive measures remain valid until the end of the tournament for players and officials who played for the team and suspended for the teams that played against the team suspended, in accordance with Article 25 paragraph 2 of the rules and regulations for competition in the first competitive league in the 2009/2010 year.

4th The decision to provide the knowledge and performance and to be published in the Official Gazette of FFM "Makfudbal.

Explanation

After receiving the decision of the Disciplinary Committee of FIFA number 090,259 EDZHT MKD concerning club FC "Victory" - Prilep Commissioner matches of the Football Federation to consider and execute its implementation.

Considering the above mentioned EU matches of the Football Federation of Macedonia with the application of standards of the Football Federation decided as dispozitivot.


Lesson: Against the decision is not permitted to appeal.

http://www.ffm.com.mk/index.php?opt...atid=47:2009-03-19-21-17-16&Itemid=78&lang=mk
 
Комбиниран состав ќе патува на турнеја во Јемен

Ако организаторот на турнејата, која треба да има два меча, ги плати авионските билети до крајот на идната недела, на 20 и 22 мај Македонија ќе игра со Јемен и со Оман

Комбиниран состав од 21 фудбалер ќе патува на турнејата во Јемен, која ќе содржи два натпревари, еден со домаќинот и еден со селекцијата на Оман. Селекторот Мирсад Јонуз вчера потврди дека ги испратил имињата на целата експедиција кај организаторот во Јенем, кој до крајот на неделата треба да ги плати авионските билети за сите членови. Ако билетите не бидат платени, нема да има ништо од турнејата. Македонија од порано има закажано два меча во Австрија, со Азербејџан на 29 мај и со Романија на 2 јуни, а турнејата во Јемен треба да биде филтер за некои играчи.

Ќе повикам седум играчи од домашното првенство за турнејата во Јемен, и тоа голманите Јорде Георгиевски (Металург) и Кристијан Наумовски (Работнички), потоа Владимир Димитровски од Металург, Благоја Тодоровски и Агрон Мемеди од Ренова, Боби Божиновски од Работнички и Даниел Мојсов од Вардар. На овие ќе им се приклучат и некои од стандардните првотимци и некои што биле блиску до А-тимот, а досега немале шанса да настапат - вели Јонуз.

Се очекува на списокот да бидат интернационалците Јане Николоски, Иван Тричковски, Ванче Шиков, Славчо Георгиевски, Влатко Грозданоски, Филип Деспотовски, како и Менсур Куртиши за кого ова треба да биде прв повик за Македонија.

- Некои од овие фудбалери ќе бидат придодадени на А-тимот што ќе патува во Австрија, што значи дека турнејата во Јемен ќе биде тест за повеќето од овие играчи - вели Јонуз.

Во Австрија ќе настапи стандардниот македонски состав, со Горан Пандев, Николче Новески, Горан Попов, Игор Митрески, Величе Шумуликоски...како и голманите Един Нурединоски и Томе Пачовски, на кои ќе им се придружи уште еден чувар на мрежата од тројцата што ќе отпатуваат за Јемен.

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=581094614&id=19&setIzdanie=21978
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top