Grafika

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
I

iluzionista

Gost
Jedno veoma opsirno pitanje...

Da li neko zna neki dobar tutorijal za koriscenje GIMPa za izradu grafike za W.D.?
Sta koristite za izradu grafike: tablu ili se mucite sa misem? Koliko u Srbiji kosta graf. tabla? Kakva su vasa iskustva sa time?

Naravno da su pitanja naprednije prirode. Znam da amatere i profesionalce, medju ostalim stvarima, najvise razlikuje mogucnost sprovodjenja ideja koriscenjem grafike (i uopste postojanje ideja, a ne puko kopiranje od drugih)...

Meni se jako svidela napr: prezentacija Krst Designa (stara)... Ili napr: prezentacija M&Ma, Coca Cole, Fante... Ne mislim na flash prezentacije, nego na one alternativne, radjene u HTMLu sa velikim udelom grafike.
 
pa gimp samo ako koristis linux.. ako koristis windows, jedino resenje je photoshop... sa druge strane, graficka tabla i mis se koriste za dve razlicite stvari, ali ZAPAMTI da ne postoji ozbiljan dizajner (web/graficki) a da ne koristi tablicu, iz prostog razlika sto ne postoji mis kojim se moze uraditi nesto sto se moze tablom...

pozdrav
 
Ragen:
pa gimp samo ako koristis linux.. ako koristis windows, jedino resenje je photoshop...

Jeste. Photoshop jeste najozbiljniji alat za web grafiku. Ali je i uzasno skup. A ne bi da se bakcem sa piratima... Da li mozda neko zna neku jeftiniju alatku solidnih mogucnosti za web grafiku...

Malo sam se igrao sa WinGimpom... Videcemo. Ako bude bio dovoljan za moje potrebe... Mozda i bude...
 

Back
Top