Marmaris

Cenim napor, i ovih zadnjih par postova su veoma kvalitetni.
Samo, zaista ne vidim razlog da tako beznačajno mesto bude ''Lepljiva'' tema.
To je već privatizacija foruma.
Lepljiva bi trebala da bude Tasos....i one teme koje se najviše čitaju.

P.S. Ništa lično, ja to gledam sa profesionalne strane, pošto radim sličan posao ...
 
MORE I plaze

Plaža duga 9km...
Deo plaže kod Ičmelera pod nazivom NIRVANA je divan deo.
Ima problem kad se uđe u vodu.
Ribe čistači grickaju vaše pete.

Drugi deo plaže koji je divan se nalazi odmah od Nirvane ka Marmarisu u šumovitom delu,
gde preovladavaju borovi i hoteli sa 5 zvezdica.
Na ovom delu plaže nema tih riba čistača ali ima dosta trave,
pa mu to dođe kao sitna stvar koja smeta kad se uđe u vodu.

Plaža kod hotela Karadeniz je peskovita i malo kamenita kad se uđe u vodu.
Voda je obično prljava na poćetku.
Ner preporučujem u tom delu kupanje..
 


Glavna ulica u Marmarisu.
Slikano izmedju hotela i mora...
Razdaljina kao sto rekoh u postovima oko 25m do mora
Mislim od Karadeniza do mora.
Mada je hotel samo ako morate da odete ili nema mesta u drugima.
 
Poslednja izmena:
3852339e20fdb4290099f2a3e36e7c7af2cbef9.jpg


Malo veca slika.
U pozadini je mesto Icmeler.
Ovo je plaza zvana NIRVANA znana po tom sto ima najvise Srba na njoj.
Ne placaju se suncobrani niti lezaljke.
Pored ima dobar kafic sa klopom i picem tako da je ugodjaj super.
 
38523735931e0b193503a0dfe46093ec2945d16.jpg


Izlet na Kleopatrino ostrvo gde je pesak veoma neobican i zabranjen za raznosenje.
Svaki izlazak sa plaze se prati kupanjem da ne kazem ciscenjem od zrnaca peska.
Pesak je stvarno neobican.Voda za kupanje prekrasna.
Izlet je kostao po osobi 25e.
 
Marmaris je prelepo mestašce sa mnoštvom hotela, radnjica, restorana, dugačkim šetalištem koje se prostire duž celog mesta ka Ičmeleru uz plažu, za mlade izuzetno pre svega jer ima mnoštvo diskoteka, barova, kafica i sve je podredjeno onima koji žele dobar provod. Parkić u samom centru, za najmaladje.

Ostrvo Sedir gde je čuvena Kleopatrina plaža je je za obići pod obavezno , voda je prelepa i izuzetno topla.
 
Interesuju me iskustva sa letovanja u Marmarisu,Turska.Ako je neko raspolozen,bicu zahvalna obzirom da planiram tamo u avgustu...
Marmaris je jedna od najlepsih destinacija kada je turska u pitanju. bila sam prosle godine u hotelu san maris park. ponovo idemo u julu. ovoga puta biramo hotel poseidon koji je na samoj plazi. plaza je lepa i cista, a more toplo. narocito u avgustu. duz cele plaze se nalazi setaliste koje vodi do centra marmarisa. preporucujem hotel poseidon. sve o poseidonu mozete videti na yu tubu ili na argusovom sajtu. nadam se da sam pomogla. :super:
 
nije istina da su kusadasi i marmaris isti. svi koji su bili u marmarisu pa tek onda u kusadasiju bili su veoma razocarani. posetila sam kusadasi, bodrum i marmaris. ove godine idem opet u marmaris.ali sam se tesko odlucila izmedju bodruma i marmarisa. kusadasi sam odbacila u startu. obicno idem u avgustu na more. u to doba godine more je super. toplo i cisto. a u kusadasiju katastrofa. ledeno i prljavo. trava viri iznad povrsine vode. more je crne boje. sta dalje da vam kazem.
 
ovako. idemo redom. marmaris je prelep. svi koji su bili su odusevljeni i rado se vracaju tamo. ja cu opet u julu. veoma je zivo. veselo i sareno. neznas gde pre da gledas posto se svuda nesto desava. hoteli su dosta dobri i blizu su jedan drugom. pored plaze postoji setaliste koje vodi do samog centra. a do centra mozes stici i dolmusem (mini bus) za 1 ili 1,5 eurozaboravila sam. oni voze do ponoci. more je besprekorno cisto i veoma toplo. klopa je ok u hotelima. ali ako zelis mozes nesto da dokupis u migrosu. tamo je hrana mnogo jeftinija nego kod nas. ima zaista svega. to je hiper market koji je zaista odlicno poremljen. ove godine preporucujem hotel poseidin usluga PP na samoj plazi. odlican hotel. sve naj,naj. nadam se da sam pomogla.
 
E ljudi ovako... ja idem ove godine u Marmaris, hotel Hermes preko Argusa, obezbedjen je dorucak, za koji pise da je udaljen oko 2.5 km od plaze i 3 km od centra grada. Sta vi mislite o tome, da li je to u redu ?
Interesuje me koliko je para dovoljno za dodatnu klopu, i redovno placanje eventualno lezaljki, vode i ostalih redovnih potrepstina ?
Nadam se da nista zaboravili na ovu temu i molim da mi neko preporuci neku ok plazu koja mi nije nesto predaleka od hotela.

Hvala lepo unapred
 
@alzomins
Pa po ovome sto si naveo izgleda da ti je hotel na pola puta nidocega.
Bolje gledaj nesto drugo

U redu Deki to je tvoje misljenje za hotel, a reci mi ti ili bilo ko drugi ovo drugo sto sam pitao.

Hvala

Pa ovde moram da se slozim sa Dekijem jer je Marmaris gradic gde je skoro 90% hotela na plazi, pa mislim da nema potrebe da biras nesto tako udaljeno od plaze. Postoji jedna staza koja deli plazu i hotele, znaci bukvalno red hotela sve jednan do drugog, a to setaliste vodi do centra grada. Tako da ovo sto si napisao mislim da je dosta udaljeno od plaza a i centra obzirom da Marmaris i nije nesto prevelik grad.

Gotovo svi hoteli imaju svoju plazu pa tako kada se cekiras u hotelu daju ti one plasticne narukvice po cemu se peopoznajes kao gost hotela i mozes slobodno na plazu.

Za hotel koji pitas nisam cula. Ja sam licno bila u hotelu Lidya, koji je bio jedan od starijih hotela tada 2007. godine, cula sam da su ga posle renovirali i da je dobio drugo ime. Inace bio je na samoj plazi.
 

Back
Top