Neko mi skenira kom.!!!

france

Primećen član
Poruka
546
SYGATE FIREWALL mi kaze da mi neko skenira kompjuter i salje sledecu poruku:Somebody is scanning your computer.
Your computer's TCP ports:
3127, 139, 80, 6129 and 1025 have been scanned from 83.114.77.233.
Sta se to desava?Zna li ko da objasni o cemu se radi i moze li se otkriti ko to radi?Sta treba preduzeti i moze li mi sto uraditi na kom.?
 
Port-scanning je najcheshci nachin kojim hakeri ispituju zhrtvu u potrazi za "ranjivosti" (vulnerabilities). Stalno apdejtuj AV i Firewall koji koristish, kao prevenciju. I iskljuchi tu poruku koja ti se javlja, ti tu bash nishta (sem da se zashtitish) ne mozhesh.
Taj ko skenira sigurno, ako je imalo pametan, nece to raditi sa svog IP-a, tako da i na to mozhesh da zaboravish
 
Ovako

Taj sto ti skenira komp je moguci "hacker" premda ne mora znaciti, moguce je da je i neki bedak koji je nabavio program za skeniranje portova.
Skenira ti racunar da bi vidio koje otvorene portove imas. Preko otvorenih portova se moze konektovati na tvoj racunar sa nekim Trojancem i onda ti lepo napraviti pravi haos u racunaru. Da bi saznao ko je i odakle je iskoristi NeoTrace. To ti je jedan mali programcic koji ti preko IP adrese pokazuje gdje se ko nalazi. Ukucaj njegovu IP adresu ( ona adresa sto ti Sygate Firewall javlja kad ti taj pocne skenirati racunar to je njegova IP adresa)
Dok god ti Firewall javlja da skenira znaci da ga je prepoznao i da ga je blokirao, znaci nema nekih preteranih razloga za brigu. Problemi nastaju kad Firewall precuti napad. E sad ako taj navali sa skeniranjem tvog racunara, ja bi ti predlozio da pocnes i ti njegov. Nabavi neki PortScaner( na netu ih imas mnogo) i pocni da skeniras, pa se mozda taj i prepadne i pusti te na miru :D

Pozdrav
 
Ja sam skinula neotrace ali kada startujem exe svaki put mi izbaci da mora da se zatvori program i nemogu nikako da ga probam? Sta da radim i da li postoji jos neki takav slican program? Koristim Xp profesional.
Pozdrav svima :cry:
 
Ana pavlovic:
Ja sam skinula neotrace ali kada startujem exe svaki put mi izbaci da mora da se zatvori program i nemogu nikako da ga probam? Sta da radim i da li postoji jos neki takav slican program? Koristim Xp profesional.
Pozdrav svima :cry:
Kad ga instaliras desni klik na stranicu pa NeoTraceIt!! onda pritisnes cancel i ako imas neki freewall moras pustiti program, treba cekati 15-tek sec.
 

Back
Top