Sta trenirati za samoodbranu?

Ne mrzim ja nikoga,nesto si ti gadno pobrkao :D

Da sam hteo da budem krupan i misicav forsirao bih teretanu i masu,a ne borilacki sport.
Ja nikad nisam otisao u teretanu i pravio se pametan medju ovima sto dizu 100+ iz bencha,dok su ovi iz teretane cesto dolazili na MMA treninge misleci da je to lako.
 
Vidiš, meni je bazični sport boks a guram bench 150 i vučem mrtvo 220. Velika masa ima problem sa kondicijom, velteraši sa lakoćom odrade kružni trening ili džak za razliku od mene ali ****** sve ima svoje mane i prednosti pa ne bi džabe postojale kategorije
 
Ne mrzim ja nikoga,nesto si ti gadno pobrkao :D

Da sam hteo da budem krupan i misicav forsirao bih teretanu i masu,a ne borilacki sport.
Ja nikad nisam otisao u teretanu i pravio se pametan medju ovima sto dizu 100+ iz bencha,dok su ovi iz teretane cesto dolazili na MMA treninge misleci da je to lako.

Brate ni to sto izbegavas teretanu nije bas zdravo i za pohvalu... Odi nekad do nje, nije to rezervisano samo za profi bildere i ni za koga vise.

Ne razumem....Likovi koji se tripuju na borilacke sportove i vestine (neki od njih) bi npr pre podigli kamen od 10kg, rusko zvono od 10kg, samo ne bucicu-teg od 10kg. 10kg je 10kg, sto neki imaju fobiju od oblika tega?

I 100kg nije nikakva tezina, niti tu tezinu dizu bilderi i powerlifteri. Zene powerlifterke se zagrevaju time.

Ja sam gledao kada su dolazili kosarkasi i plivaci i dizali 100kg benc. Nije to neka sila i nauka.

E sad ko to izbegava namerno, naravno da nece moci dizati 100kg.

Ne znam, pogodili ste temu bas ono sto najvise mrzim.... Sa jedne strane Strelac preteruje, sa druge vi neki.

Najvise mrzim kada bilderi ismevaju borce i kada borci ismevaju bildere i teretanu.

Svako ima svoj sport, bilderi ne treba da se tripuju da su borci i da znaju borenje, a borci ne treba da stiskaju bicepse na merenju i da se gledaju u ogledalo i da se sire kada idu i sve ostalo sto rade bilderi.
Treba i da prestanu da pominju ono retardirano - "Ja ne vezbam da izgledam lepo nego da ti polomim pi...ku".... Mislim, cemu ta iskompleksiranost? Ako si vec borac, budi borac i bas te briga kako ti izgledas i kako drugi sportisti/vezbaci rekreativci izgledaju, zasto imas komplex od nekog ko je misicaviji od tebe i samim tim bioloski je veci alpha male od tebe?
Ako imas takvu vrstu kompleksa, onda idi i ti na bodibilding pa dokazi da imas bolji genetski potencijal, pa ti prigrabi sve zenke.

Jbt da l ce ikada prestati nekad uporedjivanje bildera i boraca.......Ima debila sa obe strane. Ima i ok ljudi sa obe strane.

Ima cak i ljudi koji treniraju obe stvari i nisu debili. Tipa ono, borci su a dizu preko tih "famoznih 100kila".

Evo npr ja idem dugo u teretanu, dizem tegove, velike tezine, ali nisam klasican bilder, ne radim do kraja cut faze, ne koristim dopinge, a nisam ni powerlifter da specijalizujem odr samo vezbe i da napucam sto vecu snagu a da me briga kako izgledam i kako se hranim..... A nisam sad ni klasican neki borac da se takmicim i osvajam medalje.....

Nego ono, sve zajedno radim i jedno koristi drugom.....Ali sigurno nemam stav kao strelac da je "powerlifting borilacka vestina" jbt.

Sa Bojanom se slazem sto je rekao - Mozes ti bodibildingom i PL-om da bijes nekog ko nema pojma da se bije i nije borac, ne zna tehnike i nema iskustva u panicnim brzim stresnim situacijama, ali takvog bi bio i bez bodibildinga i PL-a, samo da si tezi od njega ili iskusniji, da imas duze ruke, vece pesnice, ili sto god.

Ali ako je baja borac i to neke realne BV/BS, onda to sto si bilder ti nista ne znaci, sta vise, jos brze ces da se umoris i istrosis, a ne mozes ni da pobegnes kada pocne da te lema.

Strelac, video za tebe. Ja isto dizem, za neke od vas, "nenormalne tezine" ali budimo realni:

2:01 je pokazalo kako ti svi ti misici i snaga podizanja teskog tereta sa zemlje tih nekih 3-4 puta (program za masu i snagu) ne znaci apsolutno nista u ovom trenutku (2:01) :

 
A tek koliko je boks ucinkovita, pragmaticna i yebena borilacka plemenita vestina i sport, govori i ovaj klip, gde boks i dobro baratanje tehnikama boksa tooooootalno nadomesuje manjak u fizickoj spremi, snazi, mladosti itd.

Jedan dedica koji ce jos malo poziveti totalno razvaljuje momka mladog, punog snage, kondicije, energicnosti, a verovatno vezba neki street workout i teretanu, ima misice po malo, vidi se da trenira, pa dosao malo na box, pogledao dediu cuo za njega da je nekada zario i palio pa ga gleda sad i verovatno misli - eee a sad si ispusena mustikla gde si bre ti nokautirao toliko i toliko ljudi?

Dedica se iznervirao predlozio mu sparing, i eto sta se desilo....

Eto koliko je jedna realna borilacka vestina izuzetnos vrsishodna i pragmaticna,, upotrebljiva, cak i kada te napadne neko ko ti moze biti unuk, starog izmocalog.....

 
Poslednja izmena:

Ova dva videa nemaju veze sa mozgom a ne sa boksom. U prvom se lik očigledno zajebava sa starijim čovekom i pušta ga da ga udara što mu se osvetilo jer ga je matori malo jače zakačio. U drugom videu mlađi pijani lik ***** nešto bivšem bokserskom šampionu u pero kategoriji i onda mu prilazi isturene brade na gotovs. U svakom slučaju snimci nemaju veze sa životom.
 
Izgleda moram da crtam ovde kao moja ćerka čiča gliše u vrtiću.

Rade na snazi SVI borci. Nema izgovora jer snaga je kvalitet koji nema zamenu. Na snagu se jedino može parirati snagom! Jon Jones blesav što diže 250 na mrtvom dizanju? Nema pojma budala i ovi njegovi treneri. NISAM ja ništa izmislio, ovo je standard u svetu borilačkih sportova, svi rade na maksimalnoj snazi, svi. Ako je protivnik snažniji a raspolažete sličnom tehnikom, verovatno ćeš dobiti batine. Ima primera da su tehnički slabiji borci dobijali na svoju brutalnu snagu. Da sam imao više znanja o pripremi tela dok sam se takmičio i radio na snazi nego sam i ja trenirao po staroj bokserskoj školi... Koliko sam sada stabilniji i jači na nogama sada kada radim čučanj sa 180... Jedan ili dva treninga snage nedeljno borcima sasvim su dovoljni, zavisno od periodizacije. I još jedna stvar da ponovim, zašto bi rad na snazi pravio od tebe "bodibildera" kad jednostavno razviješ maksimalnu snagu za tvoju kilažu eventualno par kg nabacivanja mišića? Kakve bodibilding nefunkcionalne nakaze? Ideš na kilažu koju ti je genetika dala i razviješ na to snagu, prosto. E sad, ne mogu ja da imam 80 kg mase kad mi je patika br. 48 i krupne kosti. Povećanje telesne mase radi se tom famoznom hipertrofijom ako neko hoće da predje u veću kategoriju
 
@bRu zLi:
Nisam rekao da je "powerlifting borilačka veština" nego poenta je, može bolje da posluži od raznoraznih borilačkih veština u to sam siguran. Jbg pre sam za butalnu snagu nego neku upitnu tehniku barem što se tiče nivoa samoodbrane. Ne može svako da trenira MMA ili boks ili rvanje... Ako se ja pitam koji je najbolji sport za samoodbranu, rećiću onaj gde su pokrivene sve faze borbe i gore i dole... Odgovor se zna. Mene kad bi neko bacio dole moga bih se izvući jedino na veliku snagu. Znam koliko je nepoznavanje partera hendikep...
 
Jedno je boriti se,drugo je trenirati za sebe,pa mozes sebi da odredis kako ces i sta da treniras.
Niko ovde od nas nije Jon Jones ni Fedor,pa moze da bira sta i kako.Naravno da za profi sportiste teretana je neizostavan deo treninga.

Da se snazi moze parirati samo snagom onda ne bi postojali sportovi kao sto je bjj,gde vidno manji i fizicki inferioran protivnik moze da udavi duplo veceg i jaceg coveka od sebe.
Primer Nick ni Nate Diaz,u vecini slucajeva su bili fizicki slabiji od svojih protivnika,ali imaju taj boks i beskonacan kardio na koji dobijaju sve.
 
Baš sam hteo da spomenem BJJ. U toj veštini veći mišići su kontraproduktivni.

Gledam Milana Žerjala, kojeg sam i uživo video, lik je 178 cm visok, a tu negde manje od 70 kg. Ali je na parteru kao zmija, što bi teško izveo sa prevelikim mišićima. Na video snimku izgleda vitko, ali u stvarnosti deluje još mršavije. A lik ima dosad 7 pobeda u MMA i još milion nekih drugih u graplingu, itd.



Treba uzeti u obzir i kojim borilačkim sportom - veštinom se neko bavi, da li je pro takmičar koji se bori u tačno određenoj kategoriji ili ne.
U mnogim veštinama dovoljno je imati samo malo veće bicepse i grudne mišiće i već pogrešno izvoditi tehniku - Muay Thai, Tekvondo, Karate, Kick Box, Sanda, BJJ, Aikido itd.
 
Poslednja izmena:
Zerjal je opasan grappler,mada nisam siguran da se bori za UFC,ali svakako zivi preko i ima odlicne kampove i trenere.
Ladno imam isti sorts kao on :D



Pa verovatno ljudi u Srbiji imaju srodne ukuse.:mrgreen:
Moja greška ima 7 pobeda u MMA. Korigovao sam u gornjem tekstu. Ma borio se svuda ne mogu da pohvatam gde i kad. Živi na relaciji Las Vegas - BG. Vidim da je u periodu kad je nadvladao lika sa snimka bio deo Koturovog tima. Lik je celog života u borilačkim veštinama i sportovima. Idealan je i za graplera i udarača zbog ove konstitucije.
 
Poslednja izmena:
Dušan Džakić koji je zverina ne izgleda opasno, a i na televiziji ljudi izgledaju veći nego što jesu, pogotovu kad režija prikaže borce u gro planu.

"Ljudi kad me gledaju na televiziji misle da sam strašan, ali kad me sretnu uživo, ja im nisam nešto posebno visok, niti mišićav. Ako su malo ograničeni misle da mogu da se nose sa mnom, ali vrlo brzo shvate da je to velika greška. Kada se nađu sa mnom ubrzo se rastrezne pa završe ili u nekom urgentnom centru ili negde drugde, ali nikad prvi ne započinjem kavgu..." Koja legenda.:rotf:

 
Poslednja izmena:

Back
Top