goto i radiobutton

AleX

Ističe se
Poruka
2.501
Kako da uradim GOTO?

Treba mi zbog nekog uslova.
Dakle, kako?

Kako se prave nazivi mesta?

Još nešto.

Imam 4 radiobuttona, 2 u jednom groupboxu, 2 u drugom.
Ja lepo napišem da ako je prvi čekiran u 1. groupboxu, 1. neće biti čekiran u drugom groupboxu, isto važi i za drugi radiobutton u oba, i obrnuto.

Kod:
 If RadioButton1.Checked = True Then RadioButton3.Checked = False
 If RadioButton2.Checked = True Then RadioButton4.Checked = False
 If RadioButton3.Checked = True Then RadioButton1.Checked = False
 If RadioButton4.Checked = True Then RadioButton2.Checked = False

To postavim odmah ispod onoga " Private Sub Form1_Load(ByVal..."
Kada se upali (pošto su radiobutton 1 i 3 postavljeni kao defaulti, trojka se otčekira, a čekira se četvorka.

Problem je u tome što posle toga, kada ja čekiram nešto, ono ne reaguje, npr, ako odaberem 2 i 4, ništa se neće desiti.

Gde da postavim ovaj kod da bi mi funkcionisalo?
 
Ne reaguje, jer taj kod koji si napisao se izvrsava samo pri otvaranju forme. (Form1_Load) Da bi ispravno funkcionisao taj kod moras stavit u proceduri koju ce forma redovno pozivati. Jedno moguce resenje su tajmeri.

Drugo resenje je da koristis RadioButton click event (ili kako se vec zove u VB). To je procedura koja se poziva kada kliknes na RadioButton. Tada bi kod trebao da ti izgleda poput sledeceg:

Kod:
Private Sub RadioButton1_Click( ... )
    RadioButton3.Checked = False
End

Private Sub RadioButton2_Click( ... )
    RadioButton4.Checked = False
End

itd

Sto se tice GOTO naredbe ne znam sta ti nije jasno? Jel ne znas kako da je koristis?

Kod:
Mesto:
    Print "Ovo je kod koji pocinje od labele mesto"
    Print
    Print
    GoTo Mesto
 
Poslednja izmena:
E pazi ovako,Delfi sam ono skontao,napravio sam notebook u njemu i sve radi normalno.E sad za ovaj OS/2 postoji nekakav WDSibyl koji radi i pod Windowsom i onda napravis program u Winu i samo namestis da ti izbaci i program za Win i za OS/2,ali kod se razlikuje u jako malim nijansama,ali te nijanse nisam skontao i nikako da kompajliram program kako valja,pa reko ako imas vremena da isprobas taj WDSibyl,svejedno koja verzija...
 
Nisam cuo za taj kompajler, ali ima zanimljivo ime u svakom slucaju. ;) Koliko sam mogao saznati preko Google-a u pitanju je neki Delphi/Pascal dijalekt. Ne znam zasto bi morao preradjivat kod ako je vec cross-platform? U Delphi-ju recimo, ako hoces pravit cross-platform jedino pravilo koje moras postovat jeste to da koristis CLX biblioteku komponenti.

Trenutno mi se ne da da isprobavam novi softver, a ne znam ni koliko bi mi trebalo da ga proucim da bih ti mogao dat' odgovor. Jel imaju oni neke forume na kojima mozes postaviti pitanja?
 
Za radiobutton sam i sam shvatio jer sam isprobavao.

Za goto, ne razumem. Znam ja kako se koriste, ali nešto ne štima:

Kod:
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        mesto
        MsgBox("nista", MsgBoxStyle.Critical, "nista!")
        sam = sam + 1
        If sam < 6 Then GoTo mesto


    End Sub

Ispravi
 
Za radiobutton sam i sam shvatio jer sam isprobavao.

Za goto, ne razumem. Znam ja kako se koriste, ali nešto ne štima:

Kod:
    Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        mesto
        MsgBox("nista", MsgBoxStyle.Critical, "nista!")
        sam = sam + 1
        If sam < 6 Then GoTo mesto


    End Sub

Ispravi me.

Naravno, pre toga sam definisao "sam".
 

Back
Top