Treba mi neki - Password Hacking Software

Dragan Jovanovic

Zainteresovan član
Poruka
247
Pozdrav svima!

Pročitao sam "Knjigu o Šiframa" - od Sajmona Singa.

To me je zainteresovalo da se pozabavim malo sa
Password Hacking Software-om generalno. Nemam
pojma o svim tim stvarima, ali bi mi bilo interesantno
malo da se igram sa tim stvarima, da imam neki takav
program, i da vidim kako to uopšte radi... Da mu zadam
neki zadatak - na primer da razbije moju šifru na mom
e-mailu, pa mu zadam još težu šifru itd, i da vidim
šta sve može i tako to.

Ako neko ima jedan ili dva takva programčića da
predloži sa nekog Free Download linka ili samo
da mi ih preporuči, bilo bi lepo.

Pozdrav,
Dragan NS
 
donekle je nemoguce jer moras imati bazu sa svim variantama slova, brojeva, znakova recimo ako imas pawwsord v4590RTer1 a bas tu kombinaciju nemas nece ti nikad pronaci.
A doticni autor koji je napisao knjigu o Passord-ima zeli da zaradi neku lovu prodajuci maglu kako je to jednostavno.
Morao bi imati najbrzi procesor i konstantan izvor struje pa i onda je diskutabilno za koje vreme ce naci password i koliko je to isplativo za doticni dokument. Licno bih batalio da se zezam sa tim. Gubljenje vremena
 
Ovde ti se nebavimo time bice ovde lock

Ne znam zašto su svi nešto naplašeni... Pa izgleda, Srbija jasno svi se svega boje :)

Pa pogledajte prvo link:

http://www.lostpassword.com/

Onda pokušajte da shvatite da se svaka šifra može razbiti i sa najjednostavnijim
programom za takvu svrhu, samo je pitanje vremena.

Sve u svemu, ovakvi programi postoje da bi ljudima pomogli da se podsete svojih
zaboravljenih ili izgubljenih šifara, i to je glavna namena ovih programa, a to što
neko može da ih upotrebi u negativne svrhe to je njegov problem i za to može da
odgovara.

To je kao i bilo koja druga stvar koja može da se upotrebi za nešto dobro ili loše.
Nož možeš da iskoristiš da maloj bebi iseckaš povrće za ručak, a isti taj nož neko
drugi može da upotrebi da ubije nekoga... Znači zavisi od korisnika...

To je to... Pogledaću još par puta ovu temu, da vidim ima li nekih konkretnih odgovora
a ako nema opet dobro. Ti programi su zvanično na netu, jedino što mi treba free
verzija nekog od njih

Pozdrav,
Dragan NS
 
Najopasniji su u oni po američkim filmovima: debeli, pepeljara prepuna cigareta, naočare, i onda mlate nešto po tastaturi "Evo, još samo malo, razbio sam 30% šifre..." i sl. gluposti. A programi svi rade isto, Dictionary napad - iz ogromne baze, rečnika, recimo engleskog, reda sve reči, pa ako pogodi pogodi, Brute force - ide redom sve znakove, npr. a, b, c, ....A, B, C,....aa, ...AA...aA...Aa, AaBb....................................................................................................................pa do kombinacije od recimo10.000 znakova izračunaj koliko mu treba ?!!!!!!!
Naravno, neko ima PC na par gigaherza, a neko ima komp veličine šlepera, smešten ispod zemlje, koji se hladi u par tona specijalne tekućine i koji ima posebnu el.centralu napravljenu samo da bi njega stabilno napajala. Pa ti sad vidi, ako imaš kakvu štelu ili sl.
 

Back
Top