Hitno mi je potrebno ime programa koji koriste ugostitelji..

Nije mi baš jasno na kakvu vrstu programa i kase misliš ...
Program koji bi pratio samo ulaz-izlaz ili kompletno kjigovodstvo,
a s obzirom na obavezu ugostitelja za uvodjenjem fiskalnih kasa, od kojih retko koja (ako ih uopšte ima) podržavaju čak i običnu evidenciju stanja na zalihama javlja se novi problem ...
Postoji mogućnost kod pojedinih kasa za povezivanje sa kompom preko RS232 ... ali to je, uslovno rečeno, fazi razvoja.
Verovatno najekonomičnija varijanta, ako imaš nameru da koristiš komp za neku evidenciju (tj možeš da vodiš i komletno knjigovodstvo), a umesto fiskane kase koristiš fiskalni printer za štamapanje računa.

Ne postoji neki univerzalni program.
Poznajem 20-tak ugostitelja i skoro svaki od njih ima svoj način evidencije prilagodjen svojim potrebama.
 
Kao što rekoh, neću da reklamiram, ali bilo koji komercijalni program je JEFTINIJI od tvog "besplatnog" rešenja. Prvo, kafići su, što se tiče raznih inspekcija, prvi na udaru. I šta će se desiti kada upadnu u kafić i zateknu originalnu verziju Office-a kupljenu na berzi kod SKC-a? I pored toga, Access baza, koja pritom, nema ni fiskalni štampač, niti bilo kakav sertifikat.

Mnogo je jeftinije kupiti neki komercijalni program za tu svrhu, za cenu oko 200 evra... negde više, a negde i niže. Cena Office-a je, treba li reći, preko 600 evra.
I, na kraju, svaki takav (komercijalni) program je 86134876^n-ti puta brži od ušljivog Accessa.
 
ajkula:
Kod nas je za te svrhe OSL ugovorom iz prvog kruga placanja licenci uz licencu za WIN XP, koju kao pravno lice mora da ima da bi koristio komp omoguceno koriscenje ofisa free. To vazi samo za SCG... Za klub sam placao licencu od 105 USD po racunaru i dobio mogucnost koriscenja offica.

Pročitaj malo dokumentaciju koju si dobio uz taj OSL ugovor i videćeš koji su uslovi. Drugo, nije mi jasno ko ti je to rekao, jer nigde nema besplatnog korišćenja Office-a, pa ni kod nas. Office košta, kao što sam rekao, oko 650 evra i ako ga ne kupiš na legalan način, nije mi jasno odakle ćeš ga instalirati? Sa piratskog CD-a? Ili ti M$ velikodušno pokloni originalni CD?
 

Back
Top