Forza Motorsport 3 (Xbox 360)

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.464
Ne znam kako da na podforumu gde su trkacke igrice nema ni jedne-jedine teme o Forzi Motorsport., mozda i najbolja trkacka igra ikad, jedina joj je mana tako da kazem sto izlazi samo za Xbox 360 konzolu, ova igra vodice zestoku borbu za prevlast za najbolju trkacku simulaciju na konzolama sa Gran Turismom 5.
Inace evo par stvari malo da vidite, recimo gameplay (inace igra izlazi krajem Oktobra cak i ako ima zasad sitnih mana bice to ispravljeno dotad, inace igra ce sadrzati preko 400 modela automobila i preko 100 razlicitih staza sirom sveta) :


 
pa sad........GT je isto odlican, mislim Forza 3 definitivno izgleda bolje od GT5 Prologue verzije, a sad videcemo kad izadje GT5 finalna verzija.
Inace ove 2 igre tesko je porediti, ono to je kao da poredis sad sta je bolje Mercedes il BMW, ono i jedno i drugo je klasa za sebe (mada kapiram da onaj ko ima XBox igrace Forzu onaj ko ima PS3 igrace Gran Turismo i to je to)

Mada meni se Forza licno malo vise dopada, zato sto ima vise staza nego u GT (secam se ranije dok sam igrao neke ranije delova Gran Turisma staze su mi bile nekako monotone i sve su licile jedna na drugu) i kao druga bitnija stavka je to u Forzi ima mogucnost tjuniranja automobila, sto je svakako bar za mene ogroman plus (jer ja se bas lozim na te stvari)

Tako da donekle mislim da oni ljubitelja automobilizma i moto-sporta koji teze sto ozbiljnijim i realnijim stvarima sigurno ce pre reci GT dok oni koji vole : ulicne trke, exoticne i nabudzene automobile i te stvari sigurno ce vise preferirati Forzu.

Sto se mene tice voleo bi da imam i jedno i drugo (iako ce to jako tesko biti ostvarljivo), uzimam uskoro Xbox pa uzimam Forzu 3 sigurno verujem cak i original cu da uzmem (jel zaista takvu igru vredi imati kao original izdanje), dok se nadam da cu kod nekog ko ima PS3 uspeti malo da se ogrebem i da probam i GT5.
 
pa sad........GT je isto odlican, mislim Forza 3 definitivno izgleda bolje od GT5 Prologue verzije, a sad videcemo kad izadje GT5 finalna verzija.
Inace ove 2 igre tesko je porediti, ono to je kao da poredis sad sta je bolje Mercedes il BMW, ono i jedno i drugo je klasa za sebe (mada kapiram da onaj ko ima XBox igrace Forzu onaj ko ima PS3 igrace Gran Turismo i to je to)

Mada meni se Forza licno malo vise dopada, zato sto ima vise staza nego u GT (secam se ranije dok sam igrao neke ranije delova Gran Turisma staze su mi bile nekako monotone i sve su licile jedna na drugu) i kao druga bitnija stavka je to u Forzi ima mogucnost tjuniranja automobila, sto je svakako bar za mene ogroman plus (jer ja se bas lozim na te stvari)

Tako da donekle mislim da oni ljubitelja automobilizma i moto-sporta koji teze sto ozbiljnijim i realnijim stvarima sigurno ce pre reci GT dok oni koji vole : ulicne trke, exoticne i nabudzene automobile i te stvari sigurno ce vise preferirati Forzu.

Sto se mene tice voleo bi da imam i jedno i drugo (iako ce to jako tesko biti ostvarljivo), uzimam uskoro Xbox pa uzimam Forzu 3 sigurno verujem cak i original cu da uzmem (jel zaista takvu igru vredi imati kao original izdanje), dok se nadam da cu kod nekog ko ima PS3 uspeti malo da se ogrebem i da probam i GT5.

Imas tjuning i u GT ali nema body kits ako na to mislis sto jeste minus kao i ostecenje automobila koje nikako da uvedu u serijal...
 
pa to je po meni i osnova tjuninga, a kao drugo mislim da nema ono crtanja po automobilima da ono pravis cirkus od njih, ono da na stavljas grafite,portrete raznih likova, likove iz crtanih filmova,iz igrica, grbove omiljenih klubova....itd.
Znam neko ce reci kako je to kicasto, kako je nerealno itd, ali jbga ja volim te stvari.
 
pa to je po meni i osnova tjuninga, a kao drugo mislim da nema ono crtanja po automobilima da ono pravis cirkus od njih, ono da na stavljas grafite,portrete raznih likova, likove iz crtanih filmova,iz igrica, grbove omiljenih klubova....itd.
Znam neko ce reci kako je to kicasto, kako je nerealno itd, ali jbga ja volim te stvari.

Pa imas Pro Street za te stvari ipak je GT ozbiljan serijal :D
 
pazi ma kol'ko GT bio 'ozbiljan serijal' ipak poenta bilo koje igre je da pre svega zabavi nekog.

Inace mozda mozes i u Pro Street-u da budzis automobile ali su fizika, grafika i sve daleko losiji nego u Forzi, a vidis Forza ima odlicnu grafiku, realistican osecaj voznje + mogucnost tjuniranja i iskazivanja necije kreativnosti na taj nacin, sto naravno omogucava odlicnu zabavu i razvoj kreativnosti.

Recimo po meni poenta je da kad odem da igram online sa ljudima iz celog sveta da necu videti da iko drugi ima isti automobil kao sto je moj (a to mi GT ne moze omoguciti bez obzira koliko god grafika i igrivost bili na visokom nivou)

Jedino sto imam malo da zamerim na racun Forze 2 je u nekim momentima malo prejaka refleksija i osvetljenje (doduse ne tokom cele igre ali u ponekim situacijama to dolazi do izrazaja), ali nadam se da ce to malo korigovati u trojci.

Hipoteticki po meni idealna trkacka simulacija bi bila da ima : onako detaljno i lepo odradjene staze kao u PGR4, realisticnost tj fiziku i mogucnost tjuniranja kao u Forzi 2 i grafiku kao u GT5 (Mada ne mislim da je grafika nesto bolja nego u Forzi 2 generalno nego jedino to osvetljenje je malo bolje odradjeno nije tako izrazeno)
 
Ovo je fantasticno... svaka cast

Turn 10 has revealed the final cars that will soon enrich their Forza Motorsport 3 driving title for Xbox 360 as the last three cars to complete the Hot Holidays carpack have been announced to be the 2010 Porsche Panamera Turbo, the 2010 Ferrari 599XX and the 2009 Nissan GT-R.

Hot Holidays DLC Pack Car List:

* 2009 Aston Martin LMP1
* 2010 Jaguar XFR
* 2009 Audi R15 TDI
* 2010 Lamborghini Murcielago LP670-4 SV
* 2010 Mercedes-Benz SLR Stirling Moss
* 2010 Ferrari 458 Italia
* 2010 Audi S4
* 2010 Porsche Panamera Turbo
* 2010 Ferrari 599XX
* 2009 Nissan GT-R

The download pack will contain 10 cars and is planned be released on December 8th on Xbox LIVE. It’s expected to cost 400 Microsoft Points with the Audi S4 being a free car for all Forza 3 owners.
 
Jos jednom bravo.. Gran Turismo 5 ce morati imati ebeno dobru car list-u ako misle ovo da nadmase

Turn 10 has released the Autoweek download pack for Forza Motorsport 3, adding ten brand-new cars to their Xbox 360 racing title.
The pack contains an interesting mix of race cars and road-going sports cars, including Audi’s R8 LMS GT3 racer, the BMW M6 coupe and Aston Martin’s brand-new One-77.
- 2010 Saleen S5S Raptor
- 2010 Aston Martin One-77
- 2009 Audi RS6
- 2009 Audi R8 LMS GT3
- 2010 BMW M6 Coupe
- 2010 Chevrolet Corvette GS
- 2010 Ford Mustang GT500
- 2009 Lotus 2-11
- 2010 Zonda R
- 2010 Porsche Boxster S
The Autoweek DLC pack is now available on Xbox LIVE, selling for 400 Microsoft Points wit the open-top 2009 Lotus 2-11 being free for all Forza owners.
 
Pa izbor egzoticnih i trkackih automobila definitivno je bolji u Forzi nego u GT-u.

Inace jos jedan odlican DLC zaista (ali nazalost nemam bodove zasad) skinuo sam samo onaj Lotus 2-Eleven koji je besplatan i zaista je odlican, lezi na stazi savrseno, ide ko podmazan.
Iz ovog paketa bi zaista voleo da isprobam trkacku verziju Audi-ja R8 iz Le Man serije kao i Aston Martin One-77

Inace i onaj prosli pred novogodisnji DLC je stvarno bio odlican sa Ferrari-jem 599FXX i sa Nissan-om GTR SpecV .
Moracu da nekako nabavim te bodove i da nabavim ta oba DLC-ja.

Inace sad malo nek olade sa automobilima, sad nek ubace nekoliko novih staza zaista bi bio voljan da platim da recimo u igri vidim Monaco, Moncu, Spa, Valensiju GP (F1) il recimo neku gradsku stazu, na pr. bilo bi odlicno da vrate Rio iz prvog dela.
Vec mi je pomalo dosadilo da stalno iznova vozim po istim stazama, znam ih vec napamet sve.
 
Dok se GT5 sve vise odlaze,broj automobila u Forza-i neumoljivo raste

9. marta pojavice se novi car pack sa 10 automobila,po ceni od 400 Microfost poena,ili nekih 5 dolara. Pored novih automobila sjajno je videti legendi Bugati EB110SS

- 2008 Mazda Furai
- 2010 Honda Civic Type R Mugen
- 2009 Robertson Racing Ford GT #40
- 2010 Aston Martin Rapide
- 2011 BMW Z4
- 2010 Audi TT RS
- 2010 RSR Jaguar XKR
- 2010 Porsche 911 Sport Classic
- 2010 Aston Martin V10 Vantage
- 1992 Bugatti EB110SS

Slike su u lepljivoj temi
 
Ajd pssst :D
Gran je Gran... Ali kako su razradili owu Forzu :worth:
*** imaju swoj online market, gdje mozete kupiti auto u igri... Tj, neko naprawi grafike, nabudzi auto i to, stawi na taj market i dobije pare u igri... Plus sto ste rekli preko 400 auta i mnogo staza... Nije ni cudo da ide samo za X-box... Jer rijetko ko ima jak komp za nje...
 
Ajd pssst :D
Gran je Gran... Ali kako su razradili owu Forzu :worth:
*** imaju swoj online market, gdje mozete kupiti auto u igri... Tj, neko naprawi grafike, nabudzi auto i to, stawi na taj market i dobije pare u igri... Plus sto ste rekli preko 400 auta i mnogo staza... Nije ni cudo da ide samo za X-box... Jer rijetko ko ima jak komp za nje...

Pa ne radi se tu covece o jakom kompu vec o ekskluzivnosti (i naravno,neizbeznoj pirateriji)

Modeli se mogu prebaciti u rFactor ili GTR2 (terao sam Toyotu GT-1 u GTR2) i bice ih sve vise
 
Car list Forze 3 jos jednom ce biti poboljsan za par dana

Turn 10 has announced the World Class DLC pack for Forza Motorsport 3, adding ten brand new cars to the Xbox 360 racer.

The World Class DLC pack is the eight content-addition to Forza Motorsport 3, bringing the amount of DLC cars that have been made available since the release to 80.

You can check out a video trailer and previews of all cars below, detailed technical specs are also included.

World Class DLC Pack Car List

2011 McLaren MP4-12C
2010 Mercedes-Benz C63 AMG
2010 Mercedes-Benz CL 65 AMG
2010 Cadillac CTS-V Coupe
2010 Fiat Punto Evo SPORT
2010 Kia Forte Koup
2010 Citroen DS3
2010 Mazda 2
2010 Acura TSX
2010 Mitsubishi Colt Ralliart

The pack will be available on Xbox LIVE starting July 13th and selling for 400 Microsoft Points, equaling around five dollars.


Forza6-1-1.jpg


Forza5-1-1.jpg


Forza4-2-1.jpg


Forza3-6-1.jpg


Forza2-2-1.jpg


Forza11-1.jpg


Forza10-1.jpg


Forza9-1.jpg


Forza8-1-1.jpg


Forza7-1-1.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top