Help!

Radoje Kandic

Zainteresovan član
Poruka
218
Koristio sam AVG Anti Virus i ocistio sve viruse sa kompa.Kompjuter je trazio da se restartuje i ja sam to uradio.Prilikom ponovnog ukljucenja pojavio mi se ovakav prozor:
LOG ON TO WINDOWS
username:user
password:
i ja nisam znao password.Pokusao sam da se ulogujem kao Administrator ali mi se onda pojavio plavi ekran.Zatim sam pokusao da se ulogujem kao user bez passworda i pojavila mi se pozadina bez ikonica.U servisu su ga nekako napravili ali bih volio da znam kako ako mi se to ponovo desi.Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Kad ti se tako pojavi prazan desk top, pritisni ctrl+alt+delete. U task menadzeru izaberes juzers i odlogujes se, kad se uloguje s bice sve u redu. U kontrol panelu promeni nacin na koji se korisnici loguju.
 
@irs.k

Imam utisak da sve to što ti se dešava i sa Log-onom i sa Task managerom, je posledica virusa i mislim da ih nisi sve ni očistio, jer taj AVG Free Edition nije baš tako efikasan. Najbolje bi bilo da ispratiš uputstvo sa ove teme :arrow: http://forum.krstarica.com/threads/167305 i postaviš HijackThis log ovde na forumu, pa ćemo videti da li tu ima još nečega ili ne.
 
Pa, u principu imas dva glavna metoda oslobadjanja virusa. Prvi je bekap podataka, format hdd, novi os. Drugi ciscenje virusa. Ako nemas nista bitno na c:, udri prvu varijantu. Ako imas onda ciscenje.
Ako imas neki OS koji se podize sa CD-a, probaj da pobrises temp foldere, risajklere, sistem vol. information, page file...ali izuzetno pazljivo da ne obrises nesto sto ti treba.
Ovim ces pobiti neka mesta na koja se virusi infiltriraju. Nemas mnogo da izgubis, samo pazi da ne obrises nesto drugo sto ce ti trebati da podignes sistem posle sa hdd-a.
 
Kad ti se tako pojavi prazan desk top, pritisni ctrl+alt+delete. U task menadzeru izaberes juzers i odlogujes se, kad se uloguje s bice sve u redu. U kontrol panelu promeni nacin na koji se korisnici loguju.

Само да се надовежем на Слободанов одговор.
Нема потребе излоговати се из тренутног корисничког налога, довољно је да се унутар таск менаџера изабере нови таск и уписати експлорер.
Или, уколико је исти активан у процесима али није успешно подигнут онда исти искључити (кил) а затим поново покренути на начин који сам написао.
 
Куцај у командној линији
Kod:
nusrmgr.cpl
//или
start-run-nusrmgr.cpl
//елсе користи ГУИ окружење
//...итд.
И постави одговарајућа сетовања која ти требају.
После тога купи књигу и седи па научи неке основне ствари о коришћењу оперативнога система тог конкретно.
 

Back
Top