Trojaner. TR / Dropper. Gen

Uzmi kaspersky antivirus. Dobar je i u kombinaciji sa programom Trojan Remover. Probao sam gomilu antivirusa tokom ne malo godina: NOD32, Norton, Avira, PC-cilin, AVG, i jos ko zna sta sve ne. I definitivno, KAV je najbolje sto mozes naci. Detalje oko nabavke (one sto je besplatna) saljem na PP.
 
Nisi rekla koji antivirus koristis. Verovatno aviru ili kasperskog.

Mozes li da otvoris www.eset.com ili www.kaspersky.com?

Probaj prvo ovo da proveris da nije slucajno conficker - link

Ako jeste onda javi.

Ako nije onda probaj ovim redom

Malwarebytes

Avast i update

Kad instaliras avast pokreni skeniranje prilikom podizanja racunara. (pokreni avast - desni klik na avast - zakazi skeniranje prilikom podizanja sistema...)
 
Dali neko zna kako da se oslobodim tog trojanera? Upomoć!!!:besna:


Imao sam taj virus i "ocistio" ga sa avirom, ali i dalje mi je zauzimao puno memorije, kao da je ostao delomicno ili ga avira nije ni ocistila. Na kraju sam instalirao ponovo windows i stavio aviru i sad je sve oket.

Ja sam ga dobio u kreku noda 32. Da sam imao aviru ne bi mi se to desilo.
 
Poslednja izmena:
Uzmi kaspersky antivirus. Dobar je i u kombinaciji sa programom Trojan Remover. Probao sam gomilu antivirusa tokom ne malo godina: NOD32, Norton, Avira, PC-cilin, AVG, i jos ko zna sta sve ne. I definitivno, KAV je najbolje sto mozes naci. Detalje oko nabavke (one sto je besplatna) saljem na PP.

Cuo sam da najnoviji kasper ne zauzima puno resursa od kompa. Mada treba ti krek, ali avira je besplatna i stvarno je super, pogotovo sto je free.
 
Kako da obrisem virus,imam aviru ali kad kad ga skeniram (Scan system now) uvek mi se pojavi:
Warning ....2
Detection....2
Jel moze neko da mi to malo pojasni sta da preduzmem da to sredim,takodje kad otvorim "virus information" pronadje ih veliki broj pa me i to muci kako se to obrise
 
Naravno da je Avira super. Eno puni kompovi na Faxu avire i usput kojekakvih trojanaca koji terorisu flash drajvove i instaliran softver.

KAV ne zauzima puno resursa a jos ukoliko ga podesis kako valja:

Smanjis protekciju na low jer nema potrebe da skenira svaki fajl.

Iskljucis mail antivirus ako koristis webmail tipa google.

Iskljucis proactive defese, jer vise nervira no sto koristi (mada nije obavezno)

I radi komp ko podmazan. Ja licno nemam problema sa virusima(a koristim KAV godinama), desi mi se da upadne neki jednom u godinu dana i to kad iskljucim antivirus...
 
Ja sa kasperom nemam problema ali i ovo treba da znate: posle uklanjanja gamadi obavezno odradite ovo:
Desni klik na my computer pa properties izaberes system restore i pise ti c monitoring,d monitoring to iskljucis pa ponovo ukljucis i odose trojani.To obavezno uradi jer ako se vratis u nazad sa system restore vratices i trojane.:rotf:
 
Naravno da je Avira super. Eno puni kompovi na Faxu avire i usput kojekakvih trojanaca koji terorisu flash drajvove i instaliran softver.

KAV ne zauzima puno resursa a jos ukoliko ga podesis kako valja:

Smanjis protekciju na low jer nema potrebe da skenira svaki fajl.

Iskljucis mail antivirus ako koristis webmail tipa google.

Iskljucis proactive defese, jer vise nervira no sto koristi (mada nije obavezno)

I radi komp ko podmazan. Ja licno nemam problema sa virusima(a koristim KAV godinama), desi mi se da upadne neki jednom u godinu dana i to kad iskljucim antivirus...

Ja imam Aviru Premium Security i za ova 3 mjeseca ništa nije prošlo,mislim hoćete da imate free antivirus i da ništa ne uđe pa neće moći .Što se tiče Kasperskog je najbolji, ko ima para ili živaca da svaka 2-3 yebena dana traži ključeve .I mislim da je onda bolje uzeti KIS 2009 a ne KAV
 
Ja imam Aviru Premium Security i za ova 3 mjeseca ništa nije prošlo,mislim hoćete da imate free antivirus i da ništa ne uđe pa neće moći .Što se tiče Kasperskog je najbolji, ko ima para ili živaca da svaka 2-3 yebena dana traži ključeve .I mislim da je onda bolje uzeti KIS 2009 a ne KAV


Imam key za KIS7 do 2011 godine. i nece ici na blacklist nikad.

BTW, ne koristim System Restore. Glupa opcija.....
 

Back
Top