Polemika o školskim udžbenicima
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Polemika o školskim udžbenicima

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    177
    Reputaciona moć
    862

Podrazumevano Polemika o školskim udžbenicima

Zaprepastio sam se kada sam saznao da udzbenike za osnovnu i srednju skolu uvozimo iz Slovenije.
    Tacnije, kupujemo ih od ljubljanskog izdavaca "Klett" koji je otvorio trgovinsku ekspozituru u Beogradu. http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/Founder.aspx?BusinessEntityId=1046680&RegistryCode=17537032&rnd=2108004897
    Porazavajuce je da nas slovenci uce geografiji, istoriji, srpskom jeziku...
    Zar je moguce da ministarstvo prosvete nije pronaslo pismenog izdavaca u svojoj zemlji?
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Iskusan quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    429

Podrazumevano Re: Skolski udzbenici

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Zar je moguce da ministarstvo prosvete nije pronaslo pismenog izdavaca u svojoj zemlji?
    Nije dužnost Ministarstva da traži adekvatnog izdavača u Srbiji nego da izabere najboljeg od onih koji su dali ponude.
    Jeste bizarno da je izdavač udžbenika iz inostranstva, ali to najviše govori o domaćim izdavačima. Uostalom, bolje dobar udžbenik koji je izdao Slovenac, nego loš koji je izdao Srbin.

Primećen član
    Učlanjen
    10.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku
    Zaprepastio sam se kada sam saznao da udzbenike za osnovnu i srednju skolu uvozimo iz Slovenije.
    Tacnije, kupujemo ih od ljubljanskog izdavaca "Klett" koji je otvorio trgovinsku ekspozituru u Beogradu. http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPublicSite/Public/Enterprise/Founder.aspx?BusinessEntityId=1046680&RegistryCode=17537032&rnd=2108004897
    Porazavajuce je da nas slovenci uce geografiji, istoriji, srpskom jeziku...
    ne uvozimo udžbenike iz Slovenije - Klett je nemačka izdavačka kuća i imaju predstavništa i kod nas i u Sloveniji, samo što je u Sloveniji veće - to je centar za ex-yu zemlje. autori udžbenika koji se kod nas koriste su naši nastavnici a ne Slovenci, dakle ne uče nas Slovenci već mi sami sebe kao i do sad

Elita krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4932

Gledam autora i sadržaj, a ne izdavača! Ako će mi ponuditi najbolje uslove, naravno i kvalitet, neka mi udžbenik izdaju i kinezi. To je sramota za naše izdavačke kuće. Ja sam se, recimo opredelila za Matematiskop i cenjenog g-dina Vladimira Stojanovića, čije sam zbirke zadataka rado koristila i ranije. Smatram da je za svaku pohvalu kada neko nesebično ponudi zbirku i udžbenik koji može da koristi više generacija učenika, a ne primamljivu, ali SKUPU radnu svesku, koja je neupotrebljiva ako je ne poseduje svaki učenik. Radim u siromašnoj sredini, gde nove udžbenike može da si priušti tek po neki učenik, gde su porodice sa više dece, a priznaćete da su udžbenici preskupi, lošeg kvaliteta(razlistaju se još u prvom polugođu), dok su učenici, globalno, sve manje zainteresovani za korišćenje istih.

Slične teme

1. Šta mislite o školskim uniformama?
    Autor Minnie'95 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 389
    Poslednja poruka: 04.07.2009., 17:59
  2. Oštra polemika Beriše i Tadića u Istanbulu
    Autor Samanta_ u forumu Politika
    Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 27.06.2007., 17:30
  3. SEX U SKOLSKIM WC-IMA
    Autor felixxx u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 188