Neobican kvar

Watchman

Buduća legenda
Poruka
34.776
Ukljucim komp, kuleri vrte i to je sve. Nema bipa niti butovanja. Uglavnom nakon vadjenja komponenti i ponovnog ukljucivanja ustanovim pogresno da je u pitanju grafika. Radi se o leadteku 6600 pci/e. Ubacim pozajmljenu Asusovu 3650 i kompjuter proradi normalno. Vratim 3650 i kupim 1650 Pro, ubacim je i kompjuter opet ne radi. E onda na drugom kompu ustanovim da su i leadtekova 66oo i ta koju sam kupio ispravne. Da li neko zna u cemu je stos, odnosno zasto radi sa 3650, a nece sa ispravnim leadtekom sa kojim je do sada radio. Cipset je NF4 pci-e ploca soket 754.:dash:
 
Da nije mozda u pitanju Gigabyte ploca? Ako jeste onda ti tu nema pomoci, imas tako da se cimas i na kraju ces morati da kupis novu plocu. Probaj da ocistis slot za graficku.
 
Jeste, Gygabite je u pitanju, ciscenja komplet, radi sa novijim grafickim kartama, sa starijim nece. Sa 3650 radi normalno.

To je to... Nek radi dokle radi, stavi tu 3650 i cepaj... Kad pocne da te zeza menjaj.. Imao sam isti problem, desava se da im strada neki stabilizator i zato pravi problem..

Pozzz
 
Kako nije neobican? Kada u pci-e slot ubacim Asusovu 3650 512 ddr3 radi bez ikakvih problema. Kad vratim grafiku sa kojom je do sada radio (winfast 6600) ili MSI x1650 Pro nece da butuje, Samo vrte kuleri i nista drugo. Sve grafike su provereno ispravne. Zasto stabilizator, ako je on u pitanju, nema problema sa novijim grafikama. E sad je problem sto ne mogu da nadjem pci-e plocu sa 754 socketom.
 
Nije trebalo da vracas onu karticu 3650, sem ako nisi morao. Koliko sam shvatio, ti si probao, video da radi, izvadio i vratio je.
Ako je nisi vadio i stavljao u slot, maltretirao, cimao, malko krivio i sl., isto tako i plocu, otkud znas da pedeset peti put kad ukljucis ne radi i ona?
Razlicite kartice imaju razlicitu potrosnju struje, cak je verovatnije da starija kartica vuce vise struje. Ako ispravljanje napona nije u redu ili ako most koji kontrolise ispravljanje napona nije u redu, eto tebi tvog problema. Resivo u svakom slucaju.
 

Back
Top