Negativa

Maraton nikako nije negativa, ali organizacija užas. Sinoć sam istrčavao iz kafane da sprečim pauka da mi odnese auto,a i ljudi iz okolnih zgrada. Znači desetak pauka je došlo u jednu novobeoagradsku ulicu i krenulo da diže kola sa parkinga(zvaničnih) na ulici. Srećom sam sedeo u zastakljenoj bašti iz koje se videlo. Nikakvo obaveštenje ni skupštinama stanara ni okolnim objektima da obaveste stanare i goste da ne parkiraju u tom i tom periodu. Mogu samo da zamislim početne šokove onih kojima su odneli kola sa ponavljam obeleženih parkinga,dok ne provale šta je. Nadam se da im neće naplatiti barem.
Dripci.

P.S sada bukvalno ne mogu da izađem iz kraja, sve okolne ulice su na trasi :lol:

Organizacija racuna da ce narod da bude pametniji od njih i da ce na internetu da vidi sve... samo sto to tako ne biva. Baska sto je trasa ove godine promenjena.
 
Pa ne znaju ljudi,nije im maraton baš prioritet u svakodnevnom životu da bi pratili kada će biti...kao što rekoh mora postojati zvaničniji način obaveštavanja od obaveštenja na lokalnim stanicama.

Generalno Bgd ima problem sa parkinzima i OGROMNIM brojem automobila svuda...U mojoj bivšoj ulici ni mi sami nismo mogli da parkiramo ispred kuće jer je neko iz sasvim druge ulice dolazio i parkirao tu...
 
Ego je jedan od najvećih neprijatelja čovečanstva ali nažalost mnogi to ne shvataju...:neutral:
Tema...
Brutalna ultra neoliberalna šok terapija u javnim preduzećima...Sa ciljem verovatno čišćenja što više ljudi i prisiljavanja preostalih da rade posao šutnutih...Neće na dobro da izađe.
 
Mi smo platili porez na ''odvodnjavanje'' na onog idiota koji se još nije uknjižio na svoje ime u našem bivšem stanu...Ili ćemo ga nekako naterati da se uknjiži ili ćemo ga mi uknjižiti i kasnije mu naplatiti ovo sve ide na živce do yaya...Prosto neverovatno da katastar ne može (više?) da izbriše imena prodavaca stana iz vlasništva iako ima jasno ''crno na belo'' pred sobom ugovor o kupoprodaji, validan u svakom pogledu...Ovi će nas doterati do totalno propasti svojim experimentima i ludorijama...
 
Mi smo platili porez na ''odvodnjavanje'' na onog idiota koji se još nije uknjižio na svoje ime u našem bivšem stanu...Ili ćemo ga nekako naterati da se uknjiži ili ćemo ga mi uknjižiti i kasnije mu naplatiti ovo sve ide na živce do yaya...Prosto neverovatno da katastar ne može (više?) da izbriše imena prodavaca stana iz vlasništva iako ima jasno ''crno na belo'' pred sobom ugovor o kupoprodaji, validan u svakom pogledu...Ovi će nas doterati do totalno propasti svojim experimentima i ludorijama...

...mislim da treba da odete u katastar i tamo date izjavu uz prilozeni ugovor o prodaji nekretnine, da vi niste vise vlasnici i da ne smatrate da je vasa obaveza placanja tih kojekakvih
dazbina prema drzavi, i navedete lepo njegovu adresu koja i stoji u ugovoru, sa sve imenom, prezimenom i maticnim brojem....tako ce posle oni da jure njega,a ne vas.bar sam ja
tako uradila kad sam dobila da platim porez na kucu koju sam prodala jos 2002 godine....po savetu sluzbenice iz Opstine na kojoj se kuca i nalazi...nikad vise nisam dobila nista
na svoje ime, sto se te kuce tice....
 
Sve smo to uradili, do slova kako si predložila!!! I zamisli šta su nam rekli, da oni mogu da mene i sestru na koje se vodio stan u trenutku prodaje izbrišu iz knjige ali da porez i dalje ostaje na nas!!! Pa jel porez prati nekretninu/zemljište ili osobu...Apsurdistan...
 
Sve smo to uradili, do slova kako si predložila!!! I zamisli šta su nam rekli, da oni mogu da mene i sestru na koje se vodio stan u trenutku prodaje izbrišu iz knjige ali da porez i dalje ostaje na nas!!! Pa jel porez prati nekretninu/zemljište ili osobu...Apsurdistan...

...ludaci, a da to isto odradite i u poreskom, ako vec niste? bas svasta....ja kad sam prvi put dobila da platim porez na to sto vise nije moje, zvala sam telefonom da se zalim i
receno mi je kako sam gore napisala....i da im to posaljem postom preporuceno da bih imala dokaz da sam ih obavestila, a njihovo je dalje da rade svoj posao....i sve kopirano
da ostavim sebi, da imam dokaz sta sam im sve napisala i dostavila....probajte sto bi ste vi za nekog drugog placali ista, neka se knjizi ko god bio, pa neka svoje troskove placa
sam....iskrena da budem ja bi to terala tako sto bih isla od jednih do drugih dok to ne isteram, ali ne bih ni knjizila sama nove vlasnike niti se tuzila jer je to opet trosak na vas
racun, a ne na tog novog, a dok vi posle naplatite svoje troskove pojela maca...taj kad je vec takav nece vam nikad to nadoknaditi....stoka beskarakterna...
 
u startu mi se bljuje od `veselosti` uranka, mediji ce biti preplavljeni slikama sa istih...
nadam se da ce ucesnici uranka po zavrsetku istih uredno sakupiti djubre/otpatke za sobom i baciti ih u prvi kontejner
 
u startu mi se bljuje od `veselosti` uranka, mediji ce biti preplavljeni slikama sa istih...
nadam se da ce ucesnici uranka po zavrsetku istih uredno sakupiti djubre/otpatke za sobom i baciti ih u prvi kontejner

E... vidis... tu bi komunalci dosli do izrazaja jako fino - ali nece, nema sanse.
 
Preko puta Lastine stanice su migranti napravili deponiju i to mesto odavno koriste kao njihov toalet :fdlan: Dakle smrad je nepodnošljiv , prolazim često tom Hercegovakom ali od sad ću da je zaobilazim :aha:
 
u startu mi se bljuje od `veselosti` uranka, mediji ce biti preplavljeni slikama sa istih...
nadam se da ce ucesnici uranka po zavrsetku istih uredno sakupiti djubre/otpatke za sobom i baciti ih u prvi kontejner

Strašno je šta radimo sa ovom našom jadnom Prirodom!!! Ja se svaki dan sve više užasavam, kao da namerno hoćemo sve da uništimo i da poslednji koji izađe ugasi svetlo...Ovako zlo, pokvareno i varvarsko zagađivanje polja, reka i šuma još nije bilo viđeno.
 
Preko puta Lastine stanice su migranti napravili deponiju i to mesto odavno koriste kao njihov toalet :fdlan: Dakle smrad je nepodnošljiv , prolazim često tom Hercegovakom ali od sad ću da je zaobilazim :aha:
meni je strasno sto su dopustili da migranti prave od centra `ciganmalu`...zasto su to dozvolili, da l` zbog te proklete medjunarodne pomoci ili cega?
kad vec pomenu smrad, uzasno bazdi i kad se prodje onaj deo od bucka, blize grubinu u beogradskoj, gde su kontejneri..e tu je fino malo uvuceno i pretvoreno u otvoreni javni ve ce gde se mnogi olaksavaju
 
kacila sam ovog..Slavija, u sred dana

DSC0929666.jpg
 
Ja sam ranije često žestoko kritikovao cigane koji su većinski prljavi i zapušteni ali otkako su naši počeli tako da se ponašaju uvek kada neko počne '' cigani ovo, cigani ono'' ja ga podsetim na njegovu sopstvenu okolinu posle čega uglvanom zaćuti...Cigani ne mogu protiv svoje prirode mi bismo trebalo da budemo bolji od toga...
 

Back
Top