Veletrgovina

Nema minimuma, moze i za 1 din, jedino je stvar u tome sto sve transakcije mogu ici izmedju pravnih lica i sve se vrsi preko otpremnica i faktura. Znaci nema fiskalne kase i ne moze se raditi sa fizickim licima.
 
Poznat mi je papiroloski deo price.
Inostrane firme imaju ulitimativni minimalni iznos ,koji se mora postovati kada je porudzbenica u pitanju.Mislila sam da je kod nas pocelo mozda tako funkcionisati.Jer u sustini nema smisla ta prica po 1 kom,ako se radi o trgovini na veliko
 
Jer u sustini nema smisla ta prica po 1 kom,ako se radi o trgovini na veliko

Nema veze da li je 1 kom ili 100000000000 kom i koja je suma u pitanju. Maloprodaja ide preko fiskalne kase i placa se u kesu ili preko papira i u oba slucaja se kuca fiskalni, a veleprodaja ide samo preko papira i ne treba fiskalna.
 
Nema veze da li je 1 kom ili 100000000000 kom i koja je suma u pitanju. Maloprodaja ide preko fiskalne kase i placa se u kesu ili preko papira i u oba slucaja se kuca fiskalni, a veleprodaja ide samo preko papira i ne treba fiskalna.

To je jasno.Roba se evidentira na razlicit nacin i nacin placanja je drugaciji,tj naplacivanja.
Kod trgovine na veliko kod pojedinih inostranih firmi postoji limit,npr 3000 evra ispod kojih se ne moze porudzbenica realizovati.Izmedju ostalog razlog tome je uvoz.Ali oni neovisno o tome i u svojoj regiji praktikuju isto.
 
Verujem da praktikuju tako mozda zbog transporta, ali ako im neko dodje na noge i da KES (preko racuna naravno) daj mi jednog koji nece hteti da proda robu, naravno da cena ne mora, i cesto nije ista u zavisnosti od kolicine.
 
Nisam najjasnije razumeo pitanje pa ne mogu da ti detaljnije odgovorim. Sta te konkretno interesuje, zelis da otvoris veletrgovinu i interesuje te koliko je minimum za narucivanje od dobavljaca (za kasniju preprodaju) ili nesto drugo, kao i da li je u pitanju kupovina robe u zemlji ili inostranstvu ?
 
Dellboy,veletrgovina inace spada u svrhu dalje prodaje i distribucije.Trebalo bi po logici stvari da postoji ogranicenje prema kojem se onaj ko robu porucuje mora orijentisati,sto nije slucaj.On se kao,sto smo pisali u prethodnim postovima,moze odluciti da poruci i jedan komad artikla koji je u opticaju.Saradnja sa inostranom formom je uvoz,i obavezuje na odredjenu sumu za koju se roba mora poruciti,iako se takav vid poslovanja kod njih primenjuje i u saradnji sa firmama koje robu ne uveze,dakle domacim firmama.Kod nas to nije slucaj,sto je krajnje smesno,jer sama cinjenica da se radi o trgovini na veliko nagovestava porudzbenice na veliko,a oni se mogu odluciti da uzmi i 5 i 5000 komada ako im je volja
 
A ****** kakva filozofija. Ako ti treba pomoc pitaj sta te interesuje, ako ne nemoj ni da pokreces teme. Lepo pitam sta ti konkretno treba jer sam uposlu i sa dobavljacima (distributerima) i sa velikoprodajama, pa ako ti treba nesto konkretno pitaj, ako ne da zaobidjem temu.

Poz
 
Dell,da jesi,razumeo bi pitanje,ne bi ti se trebalo podrobnije objasnjavati.Ko je u poslu i vise mu je nego jasno na koji nacin se odvijaju i kako stoje stvari.Ali to je tvoje.Ja iz aviona vidim da ne znas nista o tome,sto nije skandal,svako po ne sto zna,a po nesto ne zna :)
 
Ok gospodjice, imao sam volju da pomognem. Nazalost nekima nema pomoci, tako da u tvom slucaju nema ni smisla da kazem "neka ti je Bog u pomoci". A to koliko znam, ili ne znam, najbolje znaju moje gazde, narocito svakog prvog u mesecu.
 

Back
Top