Treniranje - Stoni Tenis

Berkut Z

Početnik
Poruka
1
Ako je tema vec bila ja se izvinjavam.

Svi govore da za igranje stonog tenisa nisu bitne godne.
Ali mene interesuje da li ima neka granica u godinama, za treniranje.

Iz Beograda sam, imam 25 godina i nisam nikada trenirao. Mene interesuje:

1. Da li je kasno da pocnem da treniram.
2. Ako bih i poceo sa treniranjem, da li postoje neka takmicenja gde bih i ja mogao
da ucestvujem.
3. Da li neko zna neku ozbiljniju skolu gde bi me primili.
 
Pa naravno da nisu bitne godine,ali sada da pocnes da treniras i da ucis ispocetka mislim da ces teze da naucis da igras.Ti vec napominjes neka takmicenja a ne znas ni reket da drzis,meni je to malo preterano i preambiciozno.
Pokusaj prvo da naucis osnove stonog tenisa kao sto je pravilno drzanje reketa,servis,spin,bekend,forhend...ima tu dosta toga.

Ja imam kuci sto za stoni tenis,otac mi je dugo profi igrao tako da me je nesto i naucio.Inace ovaj sport je super da se odlicno oznojis i da udes i sasvim solidnoh fizickoj spremi.A sto se tice takmicenja,batali to,igaj sa ortacima u pice,to je uvek bila najveca satisfakcija :super:
 
Stoni tenis se počinje trenirati u detinjstvu - šesta ili sedma godina.Ispašćeš smešan ako...
To jeste tacno, ali ne mora da znaci.Evo ja sam poceo da treniram pre pola godine (a najbolje sam igrao kod mene u skoli, i onda sam resio da pocnem da treniram) i nisam znao ni rezanu, a kamoli spin...i bio sam najgori na pocetku u klubu kad sam dosao...a sada pobedjujem sve ove koji su znali spin pre nego sto sam ja poceo...
A na turnirima ovde u Nisu dolaze momci od po 20-30 godina koji igraju slicno kao ja.:think:
 

Back
Top